FORTUNA DIVIZE MUŽI - skupina A

VÝSLEDKY

STŘELCI

SUŠICE SAHALA NA PŮDĚ LÍDRA PO PRVNÍCH BODECH, KLATOVY PŘIŠLY O JARNÍ NEPORAZITELNOST

Přání fotbalových příznivců SK  Klatovy, kteří přišli na sobotní duel na hřiště Na Rozvoj , že uvidí šesté vítězství domácích za sebou z toho páté na jaře zůstalo nevyplněno. Tak jako před týdnem přišla jejich velká radost po výhře Klatov v Karlových Varech tak přišla i sprcha v podobě prohry s týmem, který na podzim dostal doma od hráčů z města pod černou věží pět branek. To málo kdo z příznivců fotbalu v Pošumaví předpokládal stejně jako asi to, že dosud bezbodová poslední Sušice, že bude místo očekávané další gardě  od  lídra tabulky v Čížové naopak velmi blízko k zisku prvního bodu. Víkendový výsledek obou týmů z Pošumaví se rovná nulovému zisku. Pro Sušici nic nového, pro Klatovy to ale znamená ztrátu jarní neporazitelnosti, a to je velká škoda, nicméně takový je sport, někdy štěstí střídá smůla a v tomto případě to byl vlastní  gól v klatovské síti.  .

TJ SOKOL ČÍŽOVÁ - TJ SUŠICE   3:2 (1:1)

Sušice vstoupila do zápasu s řadou změn v sestavě. Do zadních řad se vrátil matador Pavel Hrubec, což se ukázalo jako dobrá volba. Dirigoval hru Sušice, která se zatáhla na vlastní polovině a čekala na brejky po presingu. Za stavu 1:0 pro domácí se povedlo Honzovi Skálovi vyvinout tlak na obránce Čížové, obrat ho o balon a po kličce brankáři ho dostat až za brankovou čáru. Do kabin se šlo za stavu 1:1 a mohlo pro Sušici být i lépe, to když Vrhel neproměnil svůj nájezd.

Svoje střelecké schopnosti ukázal však v druhé půli, to když po jednom z přečíslení poslal Sušici do vedení 2:1. V tu chvíli držel Sušici v naději o první body nepřekonatelný Karel Gill, který několikrát nechal domácí fanoušky předčasně jásat "goool" a pak se vytasil se zákrokem na hranici možností. Sušice ale brzy inkasovala na 2:2 po špatně bráněné strandartní situaci. Neceou čtvrthodinu do konce zápasu zahrávala Čížová rohový kop, který se snesl na hlavu nikým nehlídaného útočníka, který uklidil do sítě. V zápase se už Sušice do tlaku nedostala, rozhodčí ho ukončil v 90. minutě.Branky: 11. Jirouš Martin (pen.), 65. Polodna Michal, 75. Zahrádka Roman - 20. Skála Jan, 62. Vrhel Miroslav. Rozhodčí: Dujsík Jiří - Fojtík Martin, Benedikt Ladislav. žk 0:2, 120 diváků.

Sestava TJ Sušice: Gill - Bachroň, Hrubec, Vichr, Fuchs - Hájek, Skála, Skuhra, Szedmák - Vrhel, Klíma.

SK KLATOVY 1898 - SLAVOJ Č.KRUMLOV 0:1 (0:1)

Ján Gašpár
Soupeř do utkání vstoupil lépe, byl koncentrovanější, bojovnější a vyplatilo se mu to. Po sérii nepřesných přihrávek jsme před vlastním pokutovým územím útok soupeře zastavili jen za cenu faulu. Zahraný přímý kop i s pomoci teče v naší zdi byl nechytatelný, 0 : 1. A to běžela 4. min. Zanechalo to na našem mužstvu stopy jako na boxerovi v ringu pravý hák. Ale bolelo to celý první poločas. Středová řada soupeře dominovala a chytře posílala míče do křídelních prostor na nabíhající hráče. Byly z toho šance přímo gólové, ale pořad jsme zůstávali ve hře, neboť do kabin jsme odcházeli za stavu 0 : 1.
     Zlepšili jsme pohyb, přihrávky po zemi najednou nacházely adresáta a soupeř se musel hodně zatáhnout a bránit v devíti hráčích. To byl obraz celého druhého poločasu až na jednu výjimku, kdy rychlý protiútok soupeře byl zakončen střelou do břevna. Z velkého tlaku naší hráči gól nevstřelili, orazítkovali tyč,  břevno a další dobré příležitosti obrana soupeře i s brankářem zneškodnili. Utkání by slušela remíza, ale fotbal někdy krutě trestá. A nás trestal za laxnost v úvodu utkání.
Sestava: Rojík - Lukeš, Janda, Žáček, Vojtko - Dolanský (80. min. Rybák), Mészáros, Kotrba, Krásný - Lucák (70. min. Kaas) - Pavlovič

Na hřiště kvalitního soupeře, který předtím dokázal skolit i vedoucí Karlovy Vary, cestovali Jihočeši s vědomím, že nemají co ztratit. Opět jim chyběli marodi Beránek s brankářem Trnkou. O výsledku rozhodli již ve 3. minutě, kdy zacentroval Kabele a domácí hráč ztečoval míč do vlastní sítě. „Šli jsme do utkání s respektem a zkusili jsme od začátku hrát aktivní fotbal, což se nám vyplatilo. Rychlým vedoucím gólem jsme zaskočili domácí Klatovy a do poločasu jsme šli ještě třikrát sami na bránu. Až jsem se bál, jestli jsme neurazili všechny fotbalové svaté,“ přiznal krumlovský trenér Václav Domin. Po obrátce dirigoval hru západočeský tým, ale hosté obstáli pod soupeřovým tlakem a jejich defenziva si poradila s agresivním pojetím Klatovských. V boji o záchranu získal Č. Krumlov velmi cenné body. Druhou nulou v řadě k tomu přispěl osmnáctiletý brankář Martin Votýpka. Kouč Slavoje pochválil za předvedený výkon celý tým, který příkladně bojoval od první do poslední minuty.
Branka: 5. Kabele Jakub
Rozhodčí :Rozhodčí: Leška Martin, Hádek Jaroslav, Cupl Zbyněk, diváků 260, ŽK 4:1.

Foto z utkání Klatovy - Č.Krumlov : Tomáš Kanta, Klatovský deník

OSTATNÍ VÝSLEDKY:
SK Aritma Praha - FC VIKTORIA Mariánské Lázně 1:0 (0:0)

MFK DOBŘÍŠ - TJ MALŠE ROUDNÉ  2:1 (0:1)
65. Maryška Štěpán, 83. Šrain Václav - 34. Růžička David.Rozhodčí: Cihlář Jan, Simbartl Václav, Špindlerová Zuzana, 400 diváků.

SK SENCO DOUBRAVKA - FK OSTROV   1:1 (0:0) PK 4:3
Branky: 55.Peterka Jan - 82. Nýber Ondřej.Rozhodčí : Tesař Tomáš, 128 diváků.

FK ADMIRA PRAHA - 1.FC KARLOVY VARY 1:1 (1:0) PK 3:5
Branky:43. Zahálka Štěpán - 84. Dřížďal František

SK JANKOV - FK MOTORLET PRAHA 2:1 (2:0)
Branky:34. Voráček Lukáš, 45. Smékal Tomáš - 51. Sodoma Jiří

TJ TATRAN SEDLČANY - FC ROKYCANY  1:0 (1:0)
Branka:5. Němec Dominik