1.A TŘÍDA

VÝSLEDKY

STŘELCI

Z DALŠÍHO DERBY VYTĚŽILY ŽICHOVICE DVA BODY, MOCHTÍN V DUELU O ŠEST BODŮ PORAZIL VENKU KOŠUTKU

I po pěti odehraných jarních kolech je v 1.A třídě nejúspěšnější ze čtyřlístku týmů z Pošumaví celek TJ Žichovice. Po vítězství v Mochtíně odehrál doma další derby se Sokolem Pačejov.  Výhrou na penalty prodloužily Žichovice  svojí jarní neporazitelnost a v tabulce se dotáhly bodově na Horažďovice, které v tomto kole znovu prohrály venku .

Mochtínští po smolné prohře doma si tentokráte zpravili chuť, když dokázali zvládnout na jedničku velmi důležitý duel o šest bodů v Plzni na Košutce. Výhra Mochtína je o to cennější, neboť  rozjetá Košutka dosud na jaře neztratila  ani bod!

TJ ŽICHOVICE - SOKOL PAČEJOV  2:2 (1:2) PK 4:2

Další derby zápas v řadě přilákal do ochozů žichovického stánku výbornou návštěvu a za skvělou atmosféru poděkovali hráči dramatickým zápasem, který sice přinesl více vypjatých než kvalitních fotbalových momentů, ale diváci se nenudili a o to jde především. Prostě derby jak má být.

Do zápasu jsme vstoupili aktivně a uzamkli hosty na jejich polovině. Několik šancí zlikvidoval Kozlík, ale utěšenou střelu Honzy Beneše z pětadvaceti metrů neměl šanci chytit. Pačejovští se však oklepali a z minima vytěžili maximum. Do poločasu se především důrazem v šestnáctce prosadili Klásek a Ticháček a otočili skóre.

Naši snahu o vyrovnání zbrzdil po přestávce střelec z prvního poločasu Honza Beneš, který se nechal hloupě vyloučit. V oslabení jsme se však semkli a odměnou byla pěkná akce po levé straně hřiště, kdy Černý předložil míč Linhartovi, který se po jednozápasové pauze opět zapsal mezi střelce, tentokrát pohotovým zakončením k tyči. Pak začal být zápas zbytečně nervózní, ale přesto jsme se snažili výsledek otočit, ale při standartních situacích se nám dnes příliš nedařilo. Pět minut před koncem se počet hráčů vyrovnal, když rozhodčí vyloučil i hostujícího Kláska. Aby se to nepletlo, tak v závěru zápasu putovali předčasně do kabin i domácí Jiřík a hostující Kubáň. Zápas tak dospěl k penaltám.

V první sérii minul Špírek, ale oslavenec Landa penaltu chytil. Další žichovičtí exekutoři se nemýlili (Frýzek, Bálek, Šimáček, Šiška), a protože pačejovští ještě jednou minuli branku, brali jsme bod navíc. Nejlepší výkon v domácím dresu dnes podal Láďa Černý, který byl důrazný a jistý v defenzivě a nebezpečný v útočných výpadech. Gratulujeme :) .

Branky: Beneš Jan, 58. Linhart Martin - 19. Klásek Václav, 39. Ticháček Josef. Rozhodčí: Bogdan Gabriel, Havránek Martin, Picek Lukáš, 250 diváků, ŽK 5:2,ČK   2:2 (89.Jiřík Jan, 55.Beneš Jan - 89.Kubáň Milan, 84. Klásek Václav),diváků 240.

Sestava: J.Landa – L.Mourek (89.J.Frýzek), D.Staněk, J.Jiřík, L.Černý – O.Musil (25.P.Bálek), R.Beneš, J.Beneš, R.Šiška, M.Linhart (70.M.Špírek) – J.Šimáček.

KOŠUTKA PLZEŇ - SOKOL MOCHTÍN 1:2 (0:1)

Hostující Mochtín byl v prvním poločasem lepším týmem, měl více golových příležitostí, od 16.minuty vedl golem Zbyňka Smolíka, kterého přesnou přihrávkou našel Zd. Plánička.  Skore pro hosty mohl ve 20.min. navýšit Jiří Čeleda, ale jeho dělovku do šibenice bravurně vytáhnul na roh domácí golman Frémund. Hned po přestávce měla Košutka obrovskou šanci na vyrovnání, ale mochtínský golman Rajtmajer své mužstvo podržel. Od 56. do 62. minuty přišly tři velké golovky hostů. Další dělovku Čeledy i  hlavičku J. Bejvla domácí golman vyráží na rohový kop, na střelu Zb. Smolíka z hranice šestnáctky však byl krátky, Mochtín zvyšuje na 0:2. Domácí se snaží s nepříznivým výsledkem něco udělat, v 72. min. snižují na 1:2 vlastním golem mochtínského Jana Žiaka, který si sráží střelu ze skrumáže do vlastní sítě. Další změnu ale dobře hrající obrana hostí již nedovolila, Mochtín těsnou výhru pohlídal, odváží si z Plzně tři body.

Branky:72. Žiak Jan (vl.) - 14. Smolík Zbyněk, 61. Smolík Zbyněk.
Rozhodčí: Plzák Martin, Rubáš Jaroslav, Chmelík Miroslav, ŽK 2:0, 100 diváků.

Sestava Mochtína : Rajtmajer Petr, Dolejš Jiří, Novák Zdeněk, Bejvl Jakub, Dolejš Tomáš (91. Pretzelmayer Jar.), , Žiak Jan, Velek Tomáš, Smolík Zbyněk (75. Šafránek Jan),  Čeleda Jiří, Plánička Zdeněk, Cihlář Jaroslav (90. Švátora Petr)..

SK HORNÍ BŘÍZA - FK HORAŽĎOVICE  2:1 (0:1)

Stanislav Jůda, Jiří Mazuch
Horažďovičtí fotbalisté měli v Horní Bříze na dosah 3 body, ale nakonec odjeli bez bodu.
V prvním poločase již tradičně neproměnili několik slibných gólových šancí horažďovičtí útočníci, takže branku ve 36. minutě musel nakonec dát pěknou střelou k tyči obránce Jan Sova  - 0:1. To probudilo i domácí hráče, kteří zahrozili několika rychlými útoky, ale skvěle chytajícího zkušeného brankáře Jiřího Rybára nepřekonali, když jednou mu pomohlo i břevno. Ve druhém poločase domácí zvýšili ještě více aktivitu, vstřelení branky zabránil skluzem obránce Martin Šašek. V 58. minutě se bohužel nešťastně zranil horažďovický Jiří Rybár a chytat šel náhradník Miloš Boř. Hra byla v tu dobu poměrně vyrovnaná a zdálo se, že si tým FK Horažďovice odveze všechny body. Bohužel naší „školácké“ ztráty míče na vlastní půlce využil v 78. minutě Tomáš Lomoz z H. Břízy ke vstřelení vyrovnávající branky – 1:1. V nastaveném čase (za ošetřování Jirky Rybára) se hosté ujali v 92. minutě vedení brankou z penalty – 2:1. Za dvě minuty se kopala penalta i na druhé straně, bohužel Michael Forman „vykopl krtka“ a domácího brankáře nepřekonal. Velmi dobrý výkon předvedl domácí kapitán Lukáš Janka, v dresu FK Horažďovic se líbil Jan Sova.
Utkání s přehledem řídila trojice rozhodčích Miroslav Kohout, Duda Václav a Milan Kulhánek,diváků 102, ŽK 2:2.
Branky: Lomoz Tomáš (78´), Macháček Martin z penalty (92´) – Sova Jan  (36´)
Sestava FK Horažďovice: Rybár Jiří (58´ Boř Miloš) - Forman Jakub, Nauš Josef, Šafanda Marek (K), Janouškovec Jiří, Forman Michael, Jůda Tomáš, Sova Jan,     Macoun Daniel, Šašek Martin, Vachuška Alexander

OSTATNÍ VÝSLEDKY:

FK NEPOMUK - MĚSTO TOUŠKOV 3:2 (2:0)
Branky:25. Baran Michal, 43. Vrba David (vl.), 75. Baran Michal - 84. Anděl Jakub, 48. Březák Martin (vl.)

SLAVOJ ŽIHLE - SOKOL KŘIMICE  3:1 (1:0)
Branky:4. Rázek Lukáš, 57. Masopust Jiří, 70. Nový Jakub (pen.) - 81. Adam Augustin

SK KDYNĚ 1920 - SLAVOJ MÝTO  0:3 (0:1)
Branky:9. Štych Petr, 83. Kotnauer Josef, 87. Konopásek Ondřej

START TLUMAČOV - SOKOL KRALOVICE 2:1 (0:0)
Branky:61. Šindelář Radek, 86. Polák Ondřej - 90. Volín Filip

KERAMIKA CHLUMČANY - T.J. TLUČNÁ 3:0 (3:0)
Branky:15. Dušek Václav, 17. Dušek Václav, 42. Tomášek Lukáš