Krajský přebor starších žáků - 20.kolo 8.-9.4.2017

KRAJSKÝ PŘEBOR – STARŠÍ ŽÁCI

VÝSLEDKY

STŘELCI

BOJ O DRUHÉ MÍSTO POKRAČUJE- KLATOVY A LUBY BODOVALY NAPLNO, SUŠICE ZTRATILA BOD NA RAPIDU A NÝRSKO VŠECHNY V NEPOMUKU

Boj o druhé až páté  místo v krajském přeboru starších žáků od prvního jarního kola pokračuje. Vedle Přeštic jsou ve hře o stříbrnou příčku tři týmy z Pošumaví Klatovy, Sušice a Nýrsko. Momentálně po domácí výhře nad Košutkou figurují Klatovy a Sušice se stejným bodovým ziskem jako druhé Přeštice na třetím, resp. čtvrtém místě. Nýrsko po prohře v Nepomuku má o dva body méně a je páté. Po hladké výhře 5:0 nad H.Týnem si Luby upevnily 5.místo. Na poslední příčce jsou stále Horažďovice na kterých si soupeři vylepšují skóre, tentokráte to byly Domažlice se sedmi kousky.

SK KLATOVY - KOŠUTKA PLZEŇ  4:0 (3:0)

Radimír Bilíček
Vítězstvím v minulém kole povzbuzení domácí přivítali ke svému druhému domácímu utkání hosty z plzeňské Košutky. Ta je dokázala v podzimní části porazit, takže jim domácí měli co vracet.
Hosté během zimní přestávky výrazně obměnili hráčský kádr, ale ani to nezabránilo klatovským hned v 1. min. otevřít skóre utkání. To důrazným napadáním donutil M.Šedivec hostující obranu v čele s jejich brankářem k chybě a J.Kirpal zkušeně zakončoval do prázdné branky. Rychlé vedení domácí uklidnilo, a přestože si dokázali vytvořit trvalou územní převahu, ve finální fázi jim chyběl moment překvapení a větší přesnost přihrávek. Když už to vypadalo, že se k poločasové přestávce půjde jen s velmi těsným vedením domácích, vysunul ve 30. min. V.Petrželka J.Kirpala a ten i svoji druhou šanci proměnil. Ani to nebylo ze strany domácích všechno, ve 35. min. rozehráli krásnou akci po pravé straně a po spolupráci L.Marka a V.Petrželky se dostal míč k H.Svatoňovi, který svojí premiérovou brankou zvyšoval už na 3:0.
Do II.půle šli domácí s cílem zahrát si fotbal a s chutí si zakombinovat. Tento cíl zůstal po celý II. poločas nenaplněn. Optická převaha byla z jejich strany víc než zřejmá, bohužel bez gólového zakončení. Šancí vyložených i těch méně vyložených však byla celá řada. Za záda hostujícího brankáře se však míč dostal pouze jednou. V 65. min. poslal M.Kutka do brejku J.Kirpala a ten chytrým lobem zkompletoval svůj hattrick. Po závěrečném hvizdu s přehledem pískajícího rozhodčího Z.Kašpara se tak mohli domácí radovat z prvního domácího vítězství v jarní části soutěže.
Branky 1. Kirpal Jakub, 30. Kirpal Jakub, 35. Svatoň Hynek, 65. Kirpal Jakub. Rozhodčí: Kašpar Zdeněk, 30 diváků.

RAPID PLZEŇ - TJ SUŠICE    1:1(1:1) PK 3:4

Všichni jsme čekali na odpolední výsledek tabulkově nejlepšího Sušického týmu s velkým očekáváním. Rapid Plzeň byl papírově v tomto zápase outsiderem, přesto uhrál s našimi chlapci remízu. Branku nevstřelil nikdo jiný než Pepa Kadlec. V závěrečné penaltové loterii byl úspěšnější Aleš Václ, a tak Sušice veze domu alespoň dva body. Sušice je nyní na 4. pozici kterou sdílí společně s týmem Klatov a Přeštic.
Branky: 8. Řežáb Jiří - 28. Kadlec Josef. Rozhodčí: Komanec Petr, diváků 15.
Sestava: Václ - Šašma, Krůs, Novák, Kramár - Podlipský, Papež, Krištof, Myslík - Kadlec, Pivetz. Střídali: Kaltenbrunner, Pitel

FK NEPOMUK - OKULA NÝRSKO 5:4 (2:1)

Branky: 10. Viktora Antonín, 20. Viktora Antonín, 36. Skala Matěj, 53. Viktora Antonín, 56. Vladař Michal - 12. Šup Jan, 60. Jarko Marek, 62. Šup Jan, 63. Jarko Marek. Rozhodčí: Kašpar Zdeněk, diváků 50.

START LUBY - FC DYNAMO H. TÝN  5:0 (3:0)

Branky:10. Hajšman Jan, 24. Hajšman Jan, 31. Hajšman Daniel, 66. Holý Jan, 68. Holub Radek. Rozhodčí: Bureš Jiří, diváků 20.

JISKRA DOMAŽLICE - FK HORAŽĎOVICE  7:0 (4:0)

Branky: 10. Baumann Petr, 14. Jahn Karel, 20. Chodora Matěj, 25. Schneider Martin, 53. Jahn Karel, 51. Jansa Vladimír, 60. Korelus Lukáš. Rozhodčí: Chmelík Miroslav, diváků 40.

OSTATNÍ VÝSLEDKY:
Slavia Vejprnice - FK Tachov 0:2 (0:2)

FC ROKYCANY - TJ PŘEŠTICE 7:2 (5:2)
Branky:10. Titl Lukáš, 15. Janota Jakub, 19. Ryba Richard, 34. Janota Jakub, 35. Radošovský Michal, 57. Radošovský Michal, 60. Janota Jakub - 6. Valenta Jakub, 30. Hrbas Ondřej