ZÁPISY

VÝSLEDKY

STŘELCI

PAČEJOV ZÍSKAL SKALP LÍDRA TABULKY, NA JAŘE DOSUD NEPORAŽENÉ ŽICHOVICE ZNOVU BODOVALY,TENTOKRÁTE V DERBY V MOCHTÍNĚ

Snad  s výjimkou FK Horažďovice ,které se dosud neblýskly oslnivými výkony a opět doma v tomto kole body rozdávaly, pak s dalšími  jarními výsledky týmů z Pošumaví nemůžeme být nespokojeni. Nejúspěšnější jsou Žichovice, které dosud nenašli přemožitele a to ani v derby v Mochtíně . Pro domácí je tento výsledek po středeční vítězné dohrávce se Sokolem Křimice vzhledem k průběhu hry je určitě zklamáním. Mochtín bojoval alespoň o plichtu, měl ve II. poločase řadu skvělých gólovek, ale v koncovce chybělo trochu sportovního štěstí. Žichovice o plichtě v Horažďovicích mají za sebou další úspěšné derby.  Zvedá se výsledkově také Pačejov, který v minulém kole zazářil v Křimicích a nyní doma předčil další očekávání a před pěknou diváckou kulisou získal skalp neoblíbeného soupeře ze Žihle, který vévodí tabulce 1.A třídy.

SOKOL MOCHTÍN  - TJ ŽICHOVICE 0:1 (0:1)

Hosté začali hodně aktivně, měli lepší pohyb, byli důrazní v soubojích, tlačili se do koncovky. Mochtín hrál dost ustrašeně a již v 9.minutě inkasoval z kopačky Radima Šišky, který ńedal našemu golmanovi z úhlu šanci - 0:1. Žichovickým fotbalistům gol pomohl, měli více ze hry v 1.poločase, vedli zaslouženě. Druhý poločas ale přinesl velkou změnu. Oživení přinesl do hry Mochtína střídající Tomáš Babka, chytili se i ostatní spoluhráči, Žichovice byly pod tlakem, osvobozovaly se jen dlouhými odkopy. V rozmezí mezi 66. až 69.minutou měl Mochtín čtyři golové tutovky, minimálně tři z nich (Ji. Dolejše, Jar. Cihláře a Zd. Pláničky) volaly po golu, ale hosté se v čele s vynikajícím golmanem Pavlem Jandou ubránili. Žichovice přežily i drtivý závěrečný tlak domácího celku, z Mochtína si odvezly těsnou výhru a tři hodně cenné body.

Branka: 9.Šiška Radim. Rozhodčí: Čermák Vladimír - Petrželka František, Doksanský Tomáš ,ŽK 3:4,diváků 100.

Sestava Mochtína : Kodeš Petr, Bejvl Jakub, Dolejš Jiří, Žiak Jan, Novák Zdeněk, Dolejš Tomáš (85. Velek Tomáš), Šafránek Jan, Pretzelmayer Jaroslav (46. Babka Tomáš), Smolík Zbyněk, Plánička Zdeněk, Cihlář
Sestava: P.Janda – L.Mourek (80.Z.Malík), J.Jiřík, D.Staněk, L.Černý – O.Musil (74.M.Špírek), J.Beneš (58.P.Bálek), R.Beneš, R.Šiška (89.J.Landa), M.Linhart – J.ŠimáčekJaroslav.

Foto z utkání Mochtín - Žichovice Milan Kilián - Klatovský deník

V Mochtíně jsme nepředvedli žádný oslnivý výkon a s výjimkou úvodní půlhodiny jsme nebyli lepším týmem, ale jak řekl trenér Čakrt, není umění vyhrát, když se ti všechno daří. A nám se dnes opravdu nedařilo, ale bojovností a týmovým výkonem jsme nakonec získali velmi důležité vítězství.
V úvodu zápasu jsme byli aktivní a nepouštěli domácí na vlastní polovinu hřiště. Odměnou nám bylo několik šancí a nakonec i vedení, které po vyhrané hlavičce Šimáčka zajistil střelou k tyči Šiška. Další příležitosti jsme nevyužili a dostali domácí do hry. Ti těžili především z dlouhých nákopů, ale naše obrana byla pozorná stejně jako brankář Janda, a tak jsme do šaten šli s jednobrankovým vedením.
Po pauze se nám nedařilo držet míč a domácí nás hlavně díky standartním situacím zatlačili do defenzivy. Mochtínští si vytvořili několik příležitostí, ale buď netrefili branku nebo se nám podařilo jejich pokusy zblokovat. Při jediné chybě Jandy ho na brankové čáře zachránila hlavička Jiříka a akrobatický zákrok Bálka. My jsme zahrozili střelou Roberta Beneše či hlavičkou Musila, ale bez úspěchu. Výhru jsme udrželi i v hektickém závěru a na to, že byla trochu šťastná, se historie neptá. Nejlepším hráčem zápasu byl o prsa vietnamské ženy vyhlášen David Staněk.

SOKOL PAČEJOV - Slavoj Žihle  1:0 (0:0)

Od prvních minut zápasu byli hosté aktivnější. Už v 1. minutě zahrávali nebezpečnou standartní situaci, která skončila na zdi domácích. O pár minut později se mohl prosadit Masupust, ale brankář Kuba Kozlík jeho střelu vytěsnil na roh. Hra byla zcela v režii hostů, kteří se dlouhými míči za naši obranu snadno dostávali do zakončení. Pačejov, ale má vynikajícího brankáře, který musel čelit několika vyloženým šancím. Hosté, místo toho, aby tlak přetavili v nějaký gól, nechali se hloupě vyloučit. Ve 40. minutě musel předčasně do sprch Masopust po dvou žlutých kartách. Kdyby skončil poločas 0:3, asi by se nikdo nedivil.
V druhém poločase hosté kousali i v deseti, ale hra byla velmi neurovnaná. Dobrý zápas odehrál nováček v pačejovském dresu Lukáš Plánička, který svojí drzostí zaměstnával žihelskou obranu. V 56. minutě mohli jít domácí do vedení, ale skvělým zákrokem se zaskvěl hostující brankář., když zblízka vychytal zcela volného Pepu Hlůžka. V 70. minutě se Pačejov dočkal. Po přihrávce Vaška Kláska se k míči dostal Peťa Pavelec a jeho přízemní střela se odrazila od hostujícího Romanovskyyho do odkryté branky. Hosté se v závěru nezmohli už na nic, jen na slovní přestřelky. Po jedné z nich poslal rozhodčí Rubáš v 84. minutě Čapka do kabin. Domácí vítězství uhájili a do tabulky si připsali velmi cenné body. Mužem zápasu byl bezesporu gólman Kuba Kozlík.Branka: 70.Romanovskyy Markiyan(vlastní). Rozhodčí: Rubáš Jaroslav - Plzák Martin, Chmelík Miroslav,2:7, ČK 0:2 (40.Masopust Jiří,84.Čapek Ondřej) ,diváků 111.

FK HORAŽĎOVICE - keramika Chlumčany   3:3 (1:1) PK:5:4

Stanislav Jůda

Domácí fotbalisté mohli o zápasu rozhodnout již v první půli, když do slibných gólových šancí se několikrát dostal Michael Forman a Josef Nauš. Ve 30. minutě první branku domácích vsítil nechytatelnou střelou z 25 metrů domácí kapitán Marek Šafanda - 1:0. Střídání se vydařilo chlumčanskému trenéru,  neboť střídající Jan Voller byl velmi agilní. Ten také využil nepozornosti v obranné činnosti domácích    a vsítil ve 44. minutě velmi lacinou branku - 1:1.

Ve druhé polovině zápasu hostům „narostla křídla“ a velmi nebezpečně ohrožovali branku Horažďovic. V 59. minutě se tak dostali do vedení brankou Jana Havlíčka - 1:2. Domácí odpověděli velmi rychle v 61. minutě Michaelem Formanem, který zužitkoval krásný pas Alexandra Vachušky - 2:2. Znovu se hosté dostali do vedení v 73. minutě pěknou střelou Jana Havlíka - 2:3. Když v závěru hlavní rozhodčí přehlédl (?) zcela jasnou ruku chlumčanského hráče ve vápně (kromě rozhodčího ji snad viděli všichni) a neodpískal penaltu, zdálo se, že FK Horažďovice v domácím prostředí prohraje. Úsilí domácích hráčů neprohrát se ale přetavilo v 87. minutě ve vyrovnávací gól, který vsítil Tomáš Greger - 3:3. Utkání sledovalo 90 diváků.

Branky:30.Šafanda Marek, 64.Forman Michael, 86:Greger Tomáš - 44.Voller jan, 58.Havlíček Jan,72.Havlík Jan.

Pokutové kopy proměnili: FK Horažďovice:  Jůda Tomáš,  Forman Michael, Vachuška Alexandr, Janouškovec Jiří, Nauš Josef

Sestava FK Horažďovice: Boř Miloš - Forman Jakub  (70´ Šašek Martin), Nauš Josef, Šafanda Marek (K), Janouškovec Jiří, Forman Michael, Greger Tomáš, Jůda  Tomáš, Sova Jan, Stulík Ondřej (55´ Macoun Daniel), Vachuška Alexander
Rozhodčí: Kašpar Zdeněk - Hucl Lukáš, Čubr Zbyněk. Delegát: Štökl Jiří, ŽK 3:1,diváků 80