KRAJSKÝ PŘEBOR   -  MUŽI

ZÁPISY

VÝSLEDKY

STŘELCI

POUČENÉ NÝRSKO OPĚT ÚSPĚŠNÉ, LUBY VENKU GÓLOVĚ NEŠKODNÉ, SVÉRADICE POTŘETÍ ZA SEBOU DOMA NA BODY NEDOSÁHLY

Tři jarní kola krajského přeboru již poodhalily, v jaké formě zastihl úvod jarní části nejvyšší krajské soutěže týmy z Pošumaví. Bez ohledu na kvalitu soupeřů lze pochválit pouze hráče nováčka přeboru Okulu Nýrsko. Ti se zřejmě poučili z podzimu a dávají větší důraz na zisk bodů v domácím prostředí. Zatím co na podzim jich doma v sedmi zápasech získali sedm, nyní po dvou domácích duelech jich mají již pět. Když k tomu přidáme dva body dovezené z Holýšova, může v tomto klubu vládnout spokojenost.

Ve stínu podzimu zatím působí Start Luby.  Ve stínu podzimních výkonů je zatím Start Luby. I když venku odehrál dva zápasy, ve kterých na body nedosáhl a nevstřelil svým soupeřům ani branku a ani v duelu doma se Svéradicemi nepřesvědčil. Ještě že i sousedé v tabulce ztráceli, a tak s luxusním ziskem 33 bodů v pohodě drží šesté místo.

FK Svéradice po debaklu v Plzni s Rapidem sice v Lubech získaly cenný bod, ale vzápětí v domácím zápase hladce podlehly vejprnické Slávii a nadále klesají v tabulce do pásma sestupu. Svéradicím nedělá ani dobrou vizitku fakt, že v posledních třech utkáních na domácím hřišti tratily všechny body , přičemž  gólové konto soupeřů v těchto duelech zůstalo vždy čisté!.

SSC BOLEVEC – TJ START LUBY  2:0 (1:0)

Lubští  sehráli na Bolevci zápas, na který by rádi co nejdříve zapomněli. Přestože měli po celý zápas více ze hry, a vypracovali si množství střeleckých příležitostí, branky stříleli pouze domácí. Domácímu Bolevci se povedly tři bleskové protiůtoky do otevřené obrany Lub, dva z nich znamenali branky v 44. a 52. minutě. Do konce zápasu se lubští hráči snažili o vstřelení branky, ale hráči Bolevce příkladnou bojovností udrželi skore 2:0 do záverečného hvizdu hlavního rozhodčího Šišky.
Branky: 44.Pelnář Michal,52.Zítek Martin. Rozhodčí: Šiška Pavel, diváků 110, ŽK 3:6.

FK SVÉRADICE – SK SLAVIA VEJPRNICE 0:3 (0:1)

Domácí fotbalisté v tomto zápase totálně propadli a hosté z Vejprnic byli po celých devadesát minut lepším týmem.  Jak se bude zápas odvíjet ukázala už 6. minuta, kdy po rohovém kopu a nešťastné teči Benedikta šli hosté do vedení a od té doby hýřili aktivitou. Byli rychlejší, agresivnější a domácí hráči byli všude druzí. A to ještě  gólman Michal Soukup vychytal dvě vyložené šance a do druhé půle  tak zachoval alespoň nějakou naději na případný obrat. Ten však nepřišel a naopak po dvanácti minutách druhého poločasu přišla zbytečná chyba při rozehrávce, domácí obrana pak velkou šanci zachraňovala  faulem v pokutovém území a z následného pokutového kopu hosté odskočili na dvoubrankový rozdíl. Po několika minutách přišla další chyba v defenzivě a Vejprnice opět nemilosrdně trestali - 0:3 a v tu chvíli bylo prakticky po zápase. Svéradice měli pak několik dobrých šancí na zkorigování výsledku, ale Kába a ani Makovec úspěšní nebyli. Hosté vyhráli naprosto zaslouženě a domácím se situace v tabulce velice komplikuje.
Branky: 6. Benedikt Jiří (vl.), 57. Lhotka Tomáš (pen.), 59. Křen Daniel
Rozhodčí: König Michal ,140 , ŽK 1:3.

FK OKULA NÝRSKO – FC CHOTÍKOV 1932   1:0 (0:0)

Stanislav Steiner
Zasloužené vítězství domácího mužstva, brankou z PK ,který rozhodčí nařídil za sražení Brože ,obráncem hostujícího týmu. Domácí mužstvo si v prvním poločase vytvořilo několik velice slibných brankových příležitostí , ale jeho hráči nedokázali akce správně zakončit. Přesnost a klid v zakončení chyběla hlavně Výtiskovi, který se postupně dostal do třech šancí, ale bez brankového efektu. Hosté prakticky ohrozili domácí branku pouze v 15' utkání, kdy Moravec vyrazil nebezpečnou střelu Buchty na roh.
Ve druhém poločase se hosté více pokoušeli ohrozit nýrskou branku, ale bez úspěchu. Domácí mužstvo se mohlo do vedení dostat v 57' utkání, kdy příležitosti ke skórování měli Antonovics  a I.György,  ale opět byli neúspěšní.
V 62' založil akci T.György, který přihrál Výtiskovi a jeho přihrávku do pokutového území zpracovával  Lužný, který byl následně faulován a rozhodčí nařídil správně pokutový kop. K jeho provedení se postavil T.György, který střelou překonal brankáře hostů a poslal domácí mužstvo do vedení. Do konce utkání se obě mužstva snažila vstřelit branku, ale to se nepovedlo ani jednomu. Utkání skončilo zaslouženým vítězstvím domácího  mužstva a ziskem tolik potřebných tří bodů.

Branka: 62. György Tomáš
Rozhodčí: Kříž Lukáš, Šimek František, Vocelka Milan, diváků 90, ŽK 4:2.

Sestava  FK Okula Nýrsko: Moravec - Brož,Lužný,Valenta,Kolář - György I./80' Bastl/, Kalivoda ,György T.,Šnour- Výtisk/88' Kotlan/,Antonovics / 67' Rubáš/

Sokol Lhota  - TJ Přeštice  3:1(2:0)

5.Heller Adam  ,26. Fiala Vladislav ,88. Černý Zbyněk  - 91.Duchek Jan

Rozhodčí: Mazanec Marek, diváků 150,ŽK 3:4.

TJ Rozvadov  FC Rokycany B 3:0 (2:0)

8.,10. a 75. Čížek Lukáš

Rozhodčí :Černý Tomáš, diváků 70, ŽK 0:1

TJ Zruč - SK Petřín Plzeň 0:2 (0:1)

Branka: 35.Vohrna Marek. Rozhodčí: Bína Roman, diváků 75, ŽK 1:0.

SK Rapid Plzeň - Baník Stříbro 1:0 (1:0)

Branka: 38.Hajšman Ladislav. Rozhodčí:  LHOTÁK Luděk ,diváků 100

Jiskra Domažlice B - FK Holýšov 4:0 (1:0)

Branky: 41. Lešek Dominik, 51. Špírek Miroslav, 71. Špírek Miroslav, 73. Kubr Jan

Rozhodčí: Havránek Martin.