Fortuna divize -skup. A 18 . kolo 25.-26.3.2017

VÝSLEDKY

STŘELCI

DO TŘETICE NA JAŘE BYLY KLATOVY V DIVIZI STOPROCETNÍ, TO JE SUPER,  AŽ NA TU PRODUKTIVITU…
ANI ZE SOUBOJE SE SOUSEDEM V TABULCE SUŠICE NIC NEVYTĚŽILA

Po dvou vítězných zápasech na hřištích soupeřů poprvé nastoupili klatovští divizní fotbalisté na domácím trávníku a byli opět úspěšní. Tři zápasy, tři vítězství je bezesporu z pohledu bodové úspěšnosti ten nejlepší začátek, jaký si pro jarní část sezóny mohli všichni příznivci klatovského fotbalu přát. Nicméně až v 18.kole tohoto ročníku se vyrovnal v případě Klatov počet odehraných zápasů doma i venku a co je poměrně zajímavé, teprve nyní došlo k vylepšení  bilance pro tento tým z pohledu domácí úspěšnosti, kdy počet úspěšnosti  52% má  o pouhé  čtyři procentní body lepší než bilanci venku, ale stále v počtu vstřelených a obdržených branek je úspěšnější statistika venku, kde mají Klatovy skóre 17:14 oproti doma 13:13. Ostatně i těsná výhra nad soupeřem v krajském derby, který se nenacházel dosud v oslnivé formě jen dokumentuje slabou střeleckou produktivitu . Zlepšením v dalším průběhu jara doma by určitě klatovské diváky potěšila!

Sušice ani ve svém osmnáctém pokuse o zisk prvních bodů neuspěla. V souboji dvou posledních týmů v Jankově sice držela naději na první body víc než hodinu bezbrankovým stavem, ale nakonec  odešla ze hřiště s krutou čtyřbrankovou prohrou.

SK KLATOVY 1898 - FC ROKYCANY 1:0 (1:0)

Ján Gašpár
     Začátek utkání byl velmi opatrný a to z obou stran. K vidění bylo několik rohových kopů, které k brankovým příležitostem nevedly. Hostující mužstvo se postupně osmělilo, dařila se mu hra uprostřed hřiště především díky lepšímu pohybu, důrazu v osobních soubojích  a získávání odrazených míčů. V pasáží hry kolem 20.min. již branka visela ve vzduchu, ale hostujícího hráče v bezprostřední blízkosti vychytal brankář Rojík zásahem nohou na brankové čáře. Postupně se hra v poli vyrovnala a naopak závěr prvního poločasu vyloženě patřil našemu mužstvu. V 42. min. Michal Lukeš centrovaný míč zprava v bezprostřední blízkosti dopravil do sítě, ale gól nebyl uznán pro údajné postavení mimo hry. Ale 45. min. našemu mužstvu vyšla akce jako z učebnice. Žáček poslal lehoučkým obloukem míč do prostoru hrotového útočníka, Bezděk však svým pohybem dovnitř hřiště vytáhl za sebou středního obránce soupeře a na jeho místo ze zálohy naběhl Dolanský a z hranice velkého vápna nádhernou střelou prostřelil brankáře hostí, 1 : 0.
     Ve druhém poločase soupeř ve snaze vyrovnat více otevřel hru a naším hráčům se dařilo přečíslovat jeho obranu. Najednou před brankou soupeře bylo více rušivých momentů a velmi dobré příležitosti ke skórování nevyužili Bezděk a Krásný. Především Krásný hodně zatápěl bránícím hráčům, ale chyběl pojišťovací gól. Předfinální fáze hry byla dobrá, ale k dosažení branky chybělo trochu přesnosti a jindy více důrazu. Bylo to třetí vítězství v řadě a to má svoji váhu.
Sestava SK Klatovy 1898 :  Rojík - Lukeš,Janda,Žáček,Rybák (76. Cibulka) - Mezsáros, Kotrba - Dolanský (59. Vojtko),Pavlovič(71. Lucák), Krásný (88. Kaas) - Bezděk
ŽK : 23. Kotrba, 82. Lukeš
Branka 45.Dolanský David. Rozhodčí: Aubrecht Jan, diváků 200, ŽK 2:2.

Foto z utkání Klatovy - Rokycany  Tomáš Kanta,  Klatovský deník

SK JANKOV – TJ SUŠICE  4:0 (0:0)

Sušice vstoupila do zápasu s týmem ze spodní části tabulky vyrovnaně. Mimo samostatný nájezd domácího útočníka ze 4. minuty, si Jankov v první polovině utkání plného nakopávaných balonů nic nevypracoval. Naopak Sušici po dvou průnicích chyběl před vyběhnutým gólmanem domácích jen krůček k úspěchu. Solidní šanci měl do poločasu Szedmák, ale z přímého kopu trefil zeď. Druhá půle se nesla ve stejném duchu. Sušice doufala v první body než přišla střela ze střední vzdálenosti, na kterou byl Gill krátký. O další tři minuty později, rozhozená levá strana obrany Sušice nechala domácí odcentrovat a ti v převaze ve vápně skórovali podruhé. Ve zbytku zápasu už Sušice působila odevzdaně z čehož Jankov vytěžil další dvě branky.

Branky: 65. Mužík Roman, 69. Mužík Roman, 77. Smékal Tomáš, 80. Sedlic Patrik

Rozhodčí: Brychta Ondřej ,228 diváků.

Sestava Sušice : Gill - Bachroň, Vichr, Kodýdek, Fuchs - Skála, Čanecký, Klíma, Szedmák - Vrhel, Varga. Střídali: Hrubec, Hájek, Brabec, Skuhra

FK Motorlet Praha - FK Ostrov 5 : 2 (2:0)

Branky: 19.,31.,58. a 90.Sodoma Jiří, 60.Laušman Václav.

Rozhodčí: FOJTÍK Martin, diváků 100, ŽK 1:1

TJ Sokol Čížová  - FC VIKTORIA Mariánské Lázně  2:0 (2:0)

Branky:19.Jirouš Martin ,39.Janda Petr

Rozhodčí: KVAČEK Jan, 150 diváků,ŽK 4:3, ČK 1:0(67.Zahrádka Roman)

SK Aritma Praha - 1.FC Karlovy Vary  1:4(0:3)

Branky: 51.Ambrus Martin - 4.Staněk Jan,12.Geňo Marian , 21.a86.Psohlavec Martin .

Rozhodčí: LANGMAJER Lukáš, 120 diváků,ŽK 3:1.

SK SENCO Doubravka- TJ Malše Roudné 4:0(0:0)

Branky: 55.Krejčí Pavel ,58.Skopový Daniel,80.Sýs Daniel,87.Navrátil  Tomáš

Rozhodčí: Hádek Jaroslav, diváků 100,ŽK 1:5,ČK 0:1(44.Lerch Daniel).

MFK Dobříš- FK Slavoj Český Krumlov  1:1 (0:0) PK 2:4