ZÁPISY

VÝSLEDKY

STŘELCI

V DERBY BRALY ŽICHOVICE BOD. PAČEJOV PROHRÁL A V MOCHTÍNĚ SE NEHRÁLO

Ve druhém jarním kole byla budilo zvláštní pozornost pošumavské derby Horažďovice – Žichovice.  Hosté proti favoritu zápasu na těžkém terénu za silného větru odehráli bojovné utkání, ve kterém by na šance určitě vyhráli, ale v zakončení měli trochu smůlu . V penaltách měli dokonce mečbol, ale nakonec brali jen bod. Každopádně je to bod plusový a první, který s tímto soupeřem během dvou let získali. Bez bodu vyšli v tomto kole fotbalisté Sokola Pačejov, kteří těsně podlehli v klání o šest bodů hostům ze Kdyně. Utkání Mochtín - Křimice se pro nezpůsobilé hřiště v Mochtíně nehrálo.

SOKOL PAČEJOV – SK KDYNĚ 1920 0:1 (0:1)
Branky: 21. Čára Michal. Rozhodčí : Kohout Miroslav. Diváků 70.

FK HORAŽĎOVICE - TJ ŽICHOVICE 2:2 (2:1) PK 6:5

Stanislav Jůda
Téměř 170 diváků v horažďovickém sportovním areálu „Na Lipkách“ vidělo zajímavé regionální derby, které skončilo spravedlivou remízou.
Domácí se dostali do vedení díky brance Michaela Formana. Toho v 15. minutě vyslal kolmým pasem za žichovickou obranu Tomáš Jůda, horažďovický útočník pak obelstil brankáře Pavla Jandu a následně trefil prázdnou branku -1:0. Prvních 30 minut prvního poločasu měli domácí převahu, když zejména z levé strany svými centry hrozil rychlý domácí útočník Josef Nauš. Bohužel jeho centry nebyly zužitkovány v branku. Ve 41. minutě šikovně hlavou změnil střelu Jiřího Šimáčka výborně hrající kapitán hostů Ondřej Chaloupka -1:1. Spokojenější nakonec do kabin na konci prvního poločasu odcházeli domácí hráči. V poslední poločasové minutě totiž prudký centr Tomáše Jůdy z přímého kopu z levé strany nešťastně tečoval hlavou v pádu žichovický Jan Beneš k pravé tyči vlastní branky - 2:1.
Po přestávce byli mnohem aktivnější hosté, kteří hrozili rychlými brejky a centry Milana Prchlíka do velkého vápna. Nejdříve vstřelení branky hostů zabránil v 50. minutě dobře hrající Jiří Janouškovec, o minutu později vykopával z brankové čáry Jan Sova. Tento hráč měl navíc štěstí v 60. minutě, když při odvracení nebezpečného centru hostů trefil tyčku vlastní branky. Žichovičtí byli po zásluze za své úsilí odměněni v 73. minutě, když ze skrumáže ve velkém vápně překonal jinak výborně chytajícího Jiřího Rybára žichovický útočník Martin Linhart - 2:2.
Následný penaltový rozstřel nakonec symbolicky rozhodli v sedmé sérii oba brankáři. Žichovický Pavel Janda trefil tyč, zkušený horažďovický brankář Jiří Rybár s přehledem proměnil (PK 6:5). Na poměrně těžkém terénu velmi dobře rozhodovala trojice rozhodčích – Šiška Pavel, Křen Jiří a Frgal Pavel.
Branky: Michael Forman (15´), vlastní (45´) - Chalupa Ondřej (41´), Linhart Martin (73´)
Pokutové kopy proměnili: FK Horažďovice:  Jůda Tomáš, Sova Jan, Boček Jan, Janouškovec Jiří, Forman Jakub,Rybár Jiří
TJ Žichovice: Prchlík Milan, Špírek Marek, Bala Petr, Šimáček Jiří, Šiška Radim
Žluté karty: Tomáš Jůda – Černý Ladislav, Beneš Jan
FK Horažďovice: Rybár Jiří - Forman Jakub, Nauš Josef (31´ Boček Jan) ,Šafanda Marek (K), Janouškovec Jiří, Forman Michael, Greger Tomáš, Jůda Tomáš, Sova Jan, Macoun Daniel (59´ Šašek Martin, 66´ Bartheldy
Václav), Vachuška Alexander (80´ Boř Miloš)
TJ Žichovice: Janda Pavel - Mourek Lukáš, Šimáček Jiří, Šiška Radim, Černý Ladislav, Prchlík Milan, Beneš Robert, Linhart Martin (80´ Bala Petr), Staněk David, Chalupa Ondřej (K) (62´ Špírek Marek), Beneš Jan

V prvním poločase oba týmy spoléhaly spíše na dlouhé míče než na kombinaci. Tato taktika přinesla domácím první gól, když se důrazem prosadil M.Forman a skóroval do odkryté branky. My jsme přidali a vytvořili si tři gólové příležitosti. Chalupu a Prchlíka však vychytal Rybár a úplně volný R.Beneš z malého vápna hlavičkoval vysoko nad. Vyrovnání tak přinesla až střela Šimáčka, kterou hlavou usměrnil do domácí branky Chalupa. Těsně před poločasem si domácí vzali vedení zpět. Přímý kop Jůdy nešťastně tečoval do vlastní branky Honza Beneš.

Druhý poločas přinesl příležitosti především na straně hostů. Centr Prchlíka domácí nasměrovali do vlastní tyče. V další šanci Prchlík sám před brankářem obloučkem přehodil Rybára a domácí obránce ze vzduchu vykopl míč, který už byl za brankovou čárou, ale protože pomezní rozhodčí chytal lelky, hrálo se dál a potřetí Prchlík tentokrát minul branku. Čtvrt hodiny před koncem předvedl skvělou individuální akci Linhart, z vápna se  trefil přímo k tyči a vyrovnal. V závěru měli hosté více sil, ale otočit zápas se jim nepovedlo. Penalty za Žichovice proměnili Prchlík, Špírek, Bala, Šimáček a Šiška, v páté sérii mohl rozhodnout Černý, ale trefil břevno, v sedmé sérii si to rozdali gólmani, Janda napálil míč do tyče a Rybár poté rozhodl o bodu navíc pro domácí.

SOKOL MOCHTÍN – S. KŘIMICE -nehráno !!
Utkání nehráno  - hřiště bylo totálně podmáčené, nezpůsobilé hře. Po vzájemné dohodě mezi So Mochtín a So Křimice by se mělo utkání odehrát v náhradním termínu a to ve středu 29.3.2017 od 17,30 hod. v Mochtíně !  Dohoda ještě podléhá schválení STK PKFS v Plzni.

Město Touškov - Keramika Chlumčany 2:5 (2:2)

Branky: 12. Kalaš Jan, 41. Nosek Vladimír - 1. Havlík Jan, 18. Roubíček Jan, 55. Havlíček Jan, 65. Milota Libor, 72. Tomášek Lukáš. Rozhodčí: Plzák Martin.

Sokol Kralovice - Košutka Plzeň 0:2 (0:0)

Branky: 68.Triner Daniel,71.Pekník Jan.Rozhodčí Pena Miroslav.

Tlučná - Žihle 0:4 (0:0)

Branky: 46.Masopust Jiří,83.Worzischek Adam, 82. a 88.Nový Jakub.Rozhodčí :Pressl Václav.