ZÁPISY

VÝSLEDKY

STŘELCI

SVÉRADICE BODOVALY V LUBECH, NÝRSKO V HOLÝŠOVĚ

V 17.kole krajského přeboru všechny tři týmy z Pošumaví remizovaly. V Lubech ostře sledovaném derby dohrávali domácí posledních dvacet minut o deseti bez vyloučeného Sýkory a usnadnili tak hostům ze Svéradic, poprvé pod vedením hrajícího kouče Vlasty Beránka na jaře cestu k zisku cenného bodu. Okula Nýrsko po zisku dvou bodů doma se Slávií Vejprnice byla stejně úspěšná i v tomto kole v Holýšově, kde po bezbrankové remíze byla úspěšnější než domácí ve střelbě pokutových kopů.

TJ START LUBY – FK SVÉRADICE  2:2 (2:1) PK 4:3

K prvnímu domácímu utkání na jaře přijely do Lub Svéradice, s kanonýrem Beránkem tentokrát v roli kauče. Domácí trenér Vladislav Smolík byl nucen udělat oproti prvnímu zápasu v Domažlicích několik změn, pro zranění chyběli Cole, Nešpor a Kvítek, ze zápasu se omluvili rovněž Šleis a Šťastný. Naopak už byl připraven Pavel Čipera. Luby začaly utkání trochu rozpačitě, přesto se paradoxně dostaly poměrně rychle do dvoubrankového vedení - v 19. minutě se prosadil hlavou po rohovém kopu Vojta Koželuh, o pár minut později po nejpovedenější akci zápasu našel křižnou přihrávkou levý bek Filip Sýkora Jan Voráče, který dokázal prostřelit jinak dobře chytajícího Soukupa v brance Svéradic. Další gólovka Dominika Raišla po centru Voráče zůstala nevyužita. Svéradice brzy snížily, centr Jiřince v VPK usměrnil za záda vyběhnuvšího Kalaše vlastní spoluhráč Vejskal. Do konce poločasu pak stojí za zmínku další stoprocentní šance lubského Raišla, jehož střelu dokázal Soukup nohou vyrazit. Druhý poločas začaly aktivněji Svéradice a v 54. minutě jejich snahu korunoval krásnou střelou z 20m Kába. Tentýž hráč mohl vzápětí strhnout vedení na stranu Svéradic, v další šanci trefil jen tyč. Teprve poté zvýšili lubští hráči aktivitu, ale bez výraznějších brankových příležitostí. V 72. minutě putoval předčasně do sprch po druhé ŽK Sýkora, ale v oslabení naštěstí lubští hráči hráli velice dobře a Svéradice do tlaku nepustili. A tak zápas skončil stejně jako na podzim ve Svéradicích remízou, nutno říci, že zaslouženou. Lubští hráči si tentokrát za předvedený, velice průměrný výkon, asi vyhrát nezasloužili. Nicméně v penaltovém rozstřelu dokázali nakonec urvat i druhý bod.

Branky: 19.Koželuh Vojtěch, 25.Voráč Jan - 31.Makovec Stanislav ,54.Kába Roman. Rozhodčí Lego, 110 diváků, ŽK 5:2, ČK: 1:0(72.Sýkora Filip 2x ŽK).

Foto z utkání  Luby-Svéradice: Milan Kilián - Klatovský deník

FK HOLÝŠOV - OKULA NÝRSKO 0:0 (0:0) PK 1:3

Stanislav Steiner
První jarní utkání na hřišti soupeře skončilo ziskem dvou bodů pro hráče Okuly. Do utkání vstoupili lepé domácí, když se v začátku dostali do dvou střeleckých příležitostí, ale bez úspěchu, následně se do obrovské šance dostal Výtisk , když z hranice malého vápna, nedokázal překonat domácího brankáře.  Ve 14'  utkání zmařil šanci domácího mužstva T.György .Do dobré brankové příležitosti se dostal domácí Staněk ,který přihrál  Zavadilovi, ale ten netrefil nýrskou branku.
V 23' utkání uvolnil T.György kolmou přihrávkou Výtiska, ale jeho akci stačil zneškodnit včasným vyběhnutím domácí brankář. Domácí mužstvo mohlo vstřelit vedoucí gól utkání ve 31' ,kdy střela Staňka skončila na tyči nýrské branky. V závěru prvního poločasu zvýšili hosté tlak na domácí branku, ale v další obrovské šanci nastřelil Výtisk pouze obránce domácího mužstva.  Příležitosti ke skórování měli ještě Rubáš  a Kalivoda, ale bez úspěšně.
V nástupu do druhého poločasu se hra odehrávala převážně uprostřed hřiště. Branku Nýrska se pokusil ohrozit v 54' utkání Valachovič, ale jeho střela skončila vedle tyče. V 57¨utkání domácí kopali trestný kop, ale Moravec s přehledem střelu chytá. V té době se domácí mužstvo dostalo do tlaku, ale obrana Nýrska odolala a nedovolila domácím skórovat. Největší zásluhu na tom měl velice dobře chytající Moravec v nýrské brance. V 67' se do další obrovské šance dostal Výtisk, ale opět nastřeluje pouze domácího brankáře. V 77' utkání se po ztrátě míče na polovině hřiště dostali domácí hráči do šance, ale střelu domácího hráče stačil na brankové čáře Valenta zastavit.
V závěru utkání nastřeluje Brož tyč domácí branky a v nastaveném čase se do obrovské šance dostalo domácí mužstvo, kdy střelu která mířila do nýrské branky stačil  Moravec nohama vyrazit.
Tak utkání skončilo bez vstřelených branek a ke slovu přišly pokutové kopy, ve kterých byli úspěšnější hráči Nýrska, kteří proměnili tři, zatímco domácí hráči pouze jeden , dva pokutové kopy jim chytil výborně chytající Moravec v nýrské brance.
Sestava Nýrsko : Moravec  Jiří- Brož Martin, Valenta Tomáš ,Lužný Jakub ,Kalivoda Karel Ml. , Kolář František /46' Bastl Miroslav,80' Eliáš Václav/ ,  György Ivo/73' Antonovics Andrei/,György Tomáš, Šnour Daniel, Rubáš Tomáš /80' Kotlan Daniel/,Výtisk Petr
Střelci PK : György T., Kalivoda ,Lužný , neproměnil  Výtisk
ŽK : Lužný, Bastl, Kotlan. Rozhodčí: Burda Miloš,120 diváků.

TJ Přeštice - TJ Rozvadov 4:1 (2:0)

Branky: 19. Bešta Pavel, 31. Blahoudek Ivan, 75. Sýkora Zdeněk, 90. Sýkora Zdeněk - 88. Žemlička Jaroslav.Rozhodčí: Žák Ondřej.

SK PETŘÍN PLZEŇ - Baník Stříbro 3:2 (1:0)

Branky: 34. Vohrna Marek, 50. Vohrna Marek, 64. Ulč Lukáš (vl.) - 55. Pavlas Ondřej, 66. Pleško Lukáš.Rozhodčí: Bogdan Gabriel.

SK RAPID PLZEŇ - SSC Bolevec 0:1 (0:0)

Branky: 52. Humpál David.ČK: Šindelář. Rozhodčí: Volf Michal.

SK Slavia Vejprnice - Jiskra Domažlice B 0:0.PK:4:2

Rozhodčí: Petrželka František .

FC Rokycany B - TJ Zruč 2:2 (1:0) PK 6:5

Branky: 24. Škarda Filip (pen.), 65. Brož Lukáš - 55. Blecha Michal, 88. Fryček Martin

Rozhodčí: Pálek Ondřej