NAPLNO BODOVALY POUZE ŽICHOVICE,

V DERBY SE BODY DĚLILY,
HORAŽĎOVICE GÓLEM Z PRVNÍ MINUTY PROHRÁLY NA PŮDĚ

DRUHÉHO V TABULCE

Druhá část soutěžního ročníku 1.A třídy byla zahájena prvním jarním kolem. Ze čtyřlístku účastníků z Pošumaví v této soutěži měly dva týmy Pačejov a Žichovice výhodu domácího prostředí, kterou naplno využily pouze Žichovice výhrou nad Sokolem Kralovice, který poslal na Šumavu vizitku v podobě vysoké výhry v druhém kole krajského poháru nad druhým celkem této soutěže Slavojem Mýto. Zatím co Kralovice tento výsledek v Žichovicích nepotvrdily, soupeř Sokola Pačejov Sokol Mochtín v pošumavském derby byl v průběhu tohoto duelu blíže k vítězství a i když nakonec získal po prohrané penaltové sazkové loterii pouze bod naznačil, že  boj o záchranu by měl být úspěšný. Bez bodů se vrátily Horažďovice ze hřiště druhého celku tabulky Slavoje Žihle, kde tento vzájemný souboj rozhodla rychlá branka v síti hostů, kterou inkasovali již v prvním minutě.

TJ ŽICHOVICE - SOKOL KRALOVICE 4:2 (3:2)

R. Šiška

Žichovice vstoupily do jarních odvet vítězně, když hostům z Kralovic, které se nacházejí až na samém okraji mapy, oplatily porážku z prvního kola. Na úvod soutěže viděli diváci poměrně kvalitní zápas, kterému nechybělo tempo, nasazení, ani krásné branky. Výhra domácích je vzhledem k průběhu zápasu zasloužená.

Do zápasu však lépe vstoupili hosté. Rychlým přechodem do útoku se dostávali k brance domácích, ale naštěstí nezvládali finální fázi. Přesto však na světelné tabuli, kterou si koupíme příští rok, svítil ve 12. minutě stav 0:1. Po dlouhém autu se míč odrazil k Bulínovi, a ten ho se štěstím dostal do sítě. Tím skončila převaha hostů a zbytek poločasu ovládli domácí. Dobře hrála záloha i Šimáček na hrotu. Vyrovnání zařídil precizním přímým kopem Linhart, po rohovém kopu se hlavou prosadil Jiřík a třetí gól přidal důrazný Šimáček. Další šance Musila či Chalupy zlikvidoval hostující brankář, při hlavičce Šimáčka mu pomohla tyč. Hosté však do přestávky snížili, Bulín dostal příliš prostoru na hranici šestnáctky a Janda se po jeho střele natahoval marně.

Po přestávce se hosté snažili o vyrovnání a po faulu Beneše kopali penaltu. Psychickou bitvu plnou výhružných pohledů vyhrál Janda a Chvostovi penaltu skvěle chytil. Poradil si i s následnou dorážkou. Hosté pak měli více ze hry, žichovičtí hrozili spíše z protiútoků. Definitivní razítko na výhru domácích dal Prchlík, který se dostal k dlouhému autu Linharta (dnes 1+2 a posun v kanadském bodování hned za Jágra) a trefil se přesně k tyči. V závěru jsme vítězství udrželi. Vedl k němu kolektivní zodpovědný výkon. Dařilo se novým hráčům (Prchlík, Černý, Staněk) a titul hráč zápasu spojený s finanční “odměnou” vyhrál kapitán Ondra Chalupa. Děkujeme:).

Branky: Linhart, Jiřík, Šimáček, Prchlík – Bulín 2, rozhodčí Chmelík, ŽK 0:1, diváků 66 platících

Sestava Žichovice : P.Janda – L.Mourek, J.Jiřík (57.R.Šiška), D.Staněk, L.Černý – O.Musil, R.Beneš, O.Chalupa (93.M.Špírek), M.Prchlík (90.J.Landa), M.Linhart (73.J.Beneš) – J.Šimáček Branky: 22. Linhart Martin, 28. Jiřík Jan, 37. Šimáček Jiří, 80. Prchlík Milan - 12. Bulín Petr, 38. Bulín Petr. Rozhodčí: Chmelík Miroslav . 100 diváků.

SLAVOJ ŽIHLE - FK HORAŽĎOVICE 1:0 (1:0)

Branky: 1. Masopust Jiří. ČK: Vukliševič - Janouškovec

Rozhodčí: Schneider Josef.121 diváků.

SOKOL PAČEJOV - SOKOL MOCHTÍN 1:1 (1:0) PK: 5:4

Utkání se hrálo na náročném terénu, mělo vyrovnaný průběh a skončilo nerozhodně. Více ze hry i více šancí měl sice Mochtín, ale v koncovce byl nepřesný, zbytek pochytal výborný golman Kozlík v brance Pačejova. Domácí šli do vedení z první šance, do které se dostali ve 22.minutě. Zachytili nepřesnou rozehrávku, dlouhý centr našel naběhnutého Kubaně, který přesnou hlavičkou otevřel skoré- 1:0. Do poločasu měl Mochtín šancí na vyrovnání několik, ale neuspěl. Na 1:1 srovnává až v 64.minutě z penalty hostující kapitán Jiří Dolejš (po faulu na něho), nastává bitva o další body. Šance si do konce utkání vypracovaly oba týmy, ale gól z nich nepadl a tak následovala penaltová loterie. V té byli úspěšnější domácí, když rozhodující penaltu proměnil V. Klásek.

Branky: 22. Kubaň Jaroslav - 64. Dolejš Jiří (pen.)

Rozhodčí: Černý Tomáš. ŽK 1:1, 70 diváků.

Sestava TJ Sokol Pačejov: Kozlík – Žák, Pavelec, Kubaň M., Panuška, Klásek, Hlůžek, Ticháček, Hosnedl/46.min. Bokr/ - Kubaň J., Grepl /70.min. Fiřt/

Sestava Mochtína : Kodeš Petr, Staněk Pavel, Žiak Jan (63. Plánička Zdeněk), Bejvl Jakub, Novák Zdeněk, Švátora Petr  (54.Dolejš Tomáš), Smolík Zbyněk, Dolejš Jiří, Cihlář Jaroslav, Pretzelmayer Jaroslav (46. Kul Yan/84.Babka Tomáš), Čeleda Jiří, branka : DOLEJŠ Jiří - 1 (z pok.kopu).

Penalty za Mochtín proměnili : Ji.Dolejš, Zb. Smolík, Jar. Cihlář, Zd. Plánička, naopak nedali: Ji.Čeleda (nastřelil tyč) a Jak. Bejvl (golman mu ji chytil), na druhé straně chytil penaltu náš golman Pe. Kodeš i domácímu kapitánovi

SK Kdyně 1920 - Start Tlumačov 0:0 (0:0) PK: 6:5

ČK: Pergl. Rozhodčí: Liškutín Antonín .

Sokol Křimice - T.J. Tlučná 5:1 (1:0)

Branky: 13. Král Tomáš, 47. Kovačič Josef, 51. Vonášek Jan, 54. Bezdička Václav, 90. Saitz Jiří (vl.) - 65. Štěpán Robin. Rozhodčí: Kašpar Zdeněk.

SK Horní Bříza - FK Nepomuk 3:1 (1:1)

Branky: 34. Chocholatý Pavel, 53. Šimice Radek, 90. Lomoz Tomáš - 17. Viktora Josef

Rozhodčí: Petržílka Jiří.

Košutka Plzeň - Město Touškov 7:4 (3:3)

Branky: 23. Pekník Tomáš, 29. Pekník Tomáš, 41. Voith Roman (vl.), 56. Triner Daniel, 67. Triner Daniel, 78. Kalaš Pavel, 80. Triner Daniel - 7. Anděl Jakub, 10. Bouzek Matěj, 15. Nosek Vladimír, 52. Nosek Vladimír. Rozhodčí: Havránek Martin.

Keramika Chlumčany - Slavoj Mýto 1:0 (0:0)

Branky: 86. Havlík Jan.Rozhodčí: Čermák Vladimír