Krajský přebor žáci starší 15. kolo 11.-12.3.2017

STŘELCI

V DERBY HORAŽĎOVICE PROHRÁLY S FAVORITEM AŽ NA PENALTY,

NÝRSKO NAPLNO BODOVALO V PLZNI ,

LUBY DOMA VYROVNALY DLUHY S DOMAŽLICKOU JISKROU

Týmy z Pošumaví hrající krajský přebor starších žáků mimo celku TJ Sušice, který měl v úvodním jarním kole volno nevyšly bodově naprázdno.

Luby si doma vyrovnávaly dluhy se svými vrstevníky z Domažlic . Po té kdy na podzim na jejich půdě prohrály 6:2 srovnaly domácí výhrou vzájemné skóre 12:12 i bodový zisk v tomto ročníku na plichtu. Nečekaně se na bodový zisk nadřeli žáci třetího týmu tabulky SK Klatovy na hřišti posledních Horažďovic , když vítězství vybojovali až v penaltovém rozstřelu.
      Nýrsko stejně jako na podzim skončilo
začalo jaro v Plzni na hřišti Senca, kdy zde porazilo domácí Doubravku  4:0. Tentokráte jim zde stál v cestě Rapid Plzeň a nýrští žáci zde  znovu neinkasovali a po výhře 0:2  si přivezli domů opět tři body.

START LUBY - JISKRA DOMAŽLICE 5:1 (3:0)
Lubští starší žáci, jako by se už nemohli dočkat jara, vstoupili do utkání s velkou vervou a hned v ůvodu uštědřili hostům z Domažlic dvě rychlé branky, které jim dodali patřičné sebevědomí do zbytku zápasu. Nejprve prošel v 2. minutě jako nůž máslem obranou Domažlic rychlonohý Filip Ouřada a po zemi s přehledem obstřelil brankáře. O 4. minuty později unikl po pravém křídle kapitán Tomáš Votava a rovněž se nemýlil. V 22. minutě rozebrali přesnou kombinací obránce hostů Pikhart, Holub a střelec Jan Holý. Další gólovky zejména Jan Hajšmana a Leona Jandy zůstali nevyužity. Druhý poločas začali sice hosté náporem, ale vítr z plachet jim vzal krásnou individuální akcí opět Jan Holý a zvýšil na 4:0 v 42. minutě. V 46. minutě Domažlice sice snížily rychlíkem Chodorou, ale víc už jim lubská obrana nedovolila. Příležitost dostali všichni hráči z lavičky, minutu před konce navíc završil skoré přesnou střelou z hranice šestnáctky opět Filip Ouřada.
Branky: 2. Ouřada Filip, 6. Votava Tomáš, 22. Holý Jan, 42. Holý Jan, 69. Ouřada Filip - 46. Chodora Matěj.Rozhodčí: Jakš Jan.30 diváků.

Foto z utkání Luby-Domažlice Tomáš Kanta - Klatovský deník

FK HORAŽĎOVICE - SK KLATOVY 0:0 (0:0) PK: 2:3
Radimír Bilíček
Po dlouhé zimní přípravě začali druhou polovinu soutěže klatovští staršíci na půdě Horažďovic. Na velmi dobře připraveném, i když ne příliš rovném terénu, si od první minuty vynutili hosté územní převahu, která s postupem času přinesla první šance na otevření skóre zápasu. Jejich způsob řešení však nebyl ani v jednom případě ideální a proto se k poločasové přestávce šlo za nerozhodného stavu.
Do II. poločasu vstoupili hosté s odhodláním alespoň jednu z šancí proměnit, ale houževnatě a obětavě bránící domácí jim v tom úspěšně vzdorovali. S přibývajícími minutami hostům docházely síly i nápady a proto po závěrečném hvizdu rozhodčího M.Kulhánka musel o druhém prémiovém bodu rozhodnout rozstřel ze značky pokutového kopu. I v něm to vypadalo dlouho nerozhodně a až v šesté sérii nejdříve J.Fiala překonal domácího brankáře a naopak, brankář hostů F.Muknšnábl vychytal domácího kapitána a druhý bod tak mohl putovat zcela zaslouženě do Klatov.Rozhodčí: Kulhánek Milan,80 diváků .

RAPID PLZEŇ - OKULA NÝRSKO 0:2 (0:1)
Branky: 26. Květon Jaroslav, 69. Popovych Serhiy. ČK: Květon. Rozhodčí: Orlík Vladimír.

Slavia Vejprnice - FK Nepomuk 2:7 (0:3)

Branky: 55. Garchenko Daniel, 60. Pressl Daniel - 20. Viktora Antonín, 31. Sládek Lukáš, 34. Kepka Dominik, 38. Vladař Michal, 45. Berkovec Matěj, 50. Fiala Jan, 65. Viktora Antonín. Rozhodčí: Žák Ondřej.

SENCO Doubravka - Košutka Plzeň 2:1 (1:0)

Branky: 26. Stehlík Libor, 50. Uzlík Matyáš - 46. Kolesa Petr. Rozhodčí: Duda Václav.