KP starší žáci 13.kolo 5.-6.11.2016

NA TŘETÍ MÍSTO obléhá trojlístek z pošumaví

Úspěšná série starších žáků TJ Sušice v krajském přeboru i po sehrání devátého zápasu za sebou bez porážky pokračuje. Ve 13. kole si doma poradili s FK Tachov a jelikož třetí v tabulce Okula Nýrsko v přímém souboji o druhé místo prohrála venku s TJ Přeštice, dotáhli se fotbalové naděje ze Sušice bodově na třetí místo. Na to si dělá zálusk také žákovský tým SK Klatovy, který po vysoké výhře v Plzni s Rapidem ztrácí na tandem Nýrsko-Sušice  jeden bod.

TJ Sušice - FK Tachov 3:1 (0:1)

Kladem jsou tři vybojované body. Herně jsme však příliš nepřesvědčili a soupeři stačila tvrdá až nečistá hra s pokusy o brejky k tomu, aby si po většinu zápasu udržoval naději na bodový zisk. Rozhodujícím momentem zápasu tak byla až krásná individuální akce Dana Špičky šest minut před koncem utkání.Branky: 44. Potužák Pavel, 64. Špička Daniel, 70. Krištof Jonáš - 13. Langr Martin

Rozhodčí: Petržílka Jiří, 45 diváků.

TJ Přeštice - Okula Nýrsko 3:1(2:0)

Branky: 9. Valenta Jakub, 24. Klokan Lukáš, 41. Valenta Jakub - 37. Květon Jaroslav

Rozhodčí: Schneider Josef, 45 diváků.

START LUBY - Slavia Vejprnice 3:0(1:0)

(převzato z web.stránek Startu Luby)
Vejprnice v prvním poločase zahodily nejméně tři brankové příležitosti, Luby ale dostal do vedení Ouřada. Druhý poločas ale už byl o něčem jiném, Luby si vynutily pohybem a kombinací velkou převahu, kterou dokázaly vyjádřit bohužel pouze dvěma brankami.
Branky: 5. Ouřada Filip, 36. Votava Tomáš, 62. Votava Tomáš.
Rozhodčí: Mazán Jan, 20 diváků .

FC Dynamo H. Týn - FK Horažďovice 3:1(3:0)

Branky: 10. Kulík Roman, 26. Sloup Ondřej, 30. Sobotník Zdeněk - 58. Masopust Jakub

Rozhodčí: Červený Václav, 20 diváků.

RAPID PLZEŇ - SK KLATOVY 0:8(0:3)

Radimír Bilíček

Po zaslouženém domácím vítězství s plzeňským Sencem nás čekal další plzeňský tým, tentokrát z Rapidu. Plzeňský Rapid se pohybuje ve druhé polovině tabulky, ale v posledních zápasech se jim výsledkově daří, takže i to mohlo být zárukou zajímavé podívané.

Hosté na měkkém, ale dobře připraveném terénu na domácí doslova „vlítli“ a od prvních minut si vynutili místy až drtivou převahu. První dvě své šance J.Kirpal sice zahodil, ale v 6. min. se proměnil v nahrávače a pro L.Marka nebyl problém dopravit poprvé míč za záda domácího brankáře. Rychlá branka hosty hodně povzbudila a bylo jich plné hřiště. Hýřili pohybem, dobře kombinovali, což dělalo domácím obrovské problémy. V 11. min. si na krásnou kolmou přihrávku M.Kutky naběhl za obranu hodně aktivní L.Marek a po kličce brankáři zvyšoval už na 2:0 pro hosty. S dvoubrankovým vedením aktivita hostů mírně opadla, ale i nadále kontrolovali hru a domácím míč téměř nepůjčovali. Brankový účet I. poločasu uzavřel ve 24. min. po rohovém kopu D.Šulda, kdy se na brankové čáře prosadil svým důrazem.

Do II. půle hosté vstoupili opět ve velkém stylu a hned z první akce ve 36. min. byl průnik netradičně na hrotu hrajícího M.Šedivce zastaven faulem v pokutovém území a sám faulovaný nařízený pokutový kop s přehledem proměnil. O čtyři minuty se sice natřikrát, ale přesto prosadil z levé strany D.Hais a zvyšoval už na 5:0 pro hosty. V následující desetiminutovce si hosté vybrali nejslabší pasáž utkání a při třech gólových šancích domácích je musel podržet s přehledem chytající F.Muknšnábl. Po hlasitější domluvě se hosté vrátili zpět ke své aktivní hře a v 50. min. svým druhým gólem po samostatné akci zvyšoval na 6:0 D.Šulda. V 53. min. se hned po svém návratu na hřiště opět po přihrávce M.Kutky krásně prosadil levou nohou J.Fiala a v 68. min. svůj střelecký účet uzavřel L.Marek, čímž zkompletoval svůj hattrick. Zbývající minuty se už pouze dohrávaly a po závěrečném hvizdu s přehledem pískajícího J.Křena se tak mohli hosté radovat z přesvědčivého a zcela zaslouženého vítězství.

Branky: 6. Marek Lukáš, 11. Marek Lukáš, 24. Šulda David, 36. Šedivec Martin (pen.), 40. Hais Daniel, 50. Šulda David, 53. Fiala Jakub, 68. Marek Lukáš. Rozhodčí: Křen Jiří, 25 diváků .