KP starší žáci 12.kolo 29.-30.10.2016

SUŠIČTÍ STARŠÍ ŽÁCI POKRAČUJÍ V ÚSPĚŠNÉM TAŽENÍ

a velmi úspěšné zle označit z pohledu výsledků starších žáků TJ Sušice podzimní působení v Krajském přeboru. V Plzni s Košutkou ,  absolvovali již devátý zápas za sebou bez porážky. Vedle třetí v tabulce Okuly Nýrsko na kterou ztrácí na 4.místě Sušice tři body  a SK Klatovy 1898, které mají na 5.místě  o bod méně patří tento úspěšný trojlístek z Pošumaví mezi TOP týmy. Klatovy to potvrdily domácí výhrou nad Doubravkou a Nýrsko neopustilo stupně vítězů ani po odehraném kole, ve kterém mělo volno. Úspěšné byly také Luby v Horažďovicích. Domácí měli v tomto derby problémy se sestavou, zápas odehrály bez náhradníků. Hosté  vstřelili 3 branky z přímých kopů, když využili skutečnost, že v horažďovické brance stál brankář menšího vzrůstu.

Košutka Plzeň - TJ Sušice 0:2 (0:2)

(převzato z web. stránek TJ Sušice)

Michal Pivetz: "Velmi cenné vítězství na hřišti nejbližšího konkurenta v tabulce se nerodilo lehce. Je třeba uznat, že soupeř by po většinu utkání lepší a jen velmi dobrý výkon stopera Štepána Krůse a dobře postavená branková konstrukce (soupeř 4x nastřelil břevno!) nás uchránila od pohromy. A když už míč mířil do naší brány, předvedl své umění brankář Aleš Václ. O výhře pak rozhodl a výtečnou formu potvrdil neohrožený bijec Pepa Kadlec. Zvláště jeho druhý gól byla naprosto luxusní záležitost - samostatný průnik do vápna při kterém na něm viseli dva protihráči, třetí mu podrazil nohy, nicméně Pepa dokázal ještě v pádu vystřelit a skórovat!"

Branky: 15. Kadlec Josef, 25. Kadlec Josef. Rozhodčí: Kostelník Lumír, 30 diváků.

SK KLATOVY - SENCO Doubravka 3:0 (1:0)

Radimír Bilíček

Po výsledkově nevydařeném zápase s týmem z Rokycan přivítali klatovští staršíci ve svém předposledním domácím zápase tým z Doubravky. Hosté se pohybují ve spodní polovině tabulky, ale těžký terén na hřišti na Hůrce mohl snadno smazat výkonnostní rozdíl a k vidění tak mohl být zajímavý zápas.

I přes těžký terén si domácí od úvodních minut snažili vytvořit tlak a z tohoto tlaku začaly přicházet první šance. Se zakončením těchto šancí už to bylo horší a i jejich neproměnění domácí mírně znervózněli. To byla příležitost pro hosty, kdy opticky vyrovnali hru, ale do ohrožení domácí branky se příliš nedostali. Když už to vypadalo na poločasový bezbrankový stav, přišel ve 34. min. nedovolený zákrok hostů. K rozehrání přímého kopu se postavil M.Kutka a jeho střílený centr skončil za zády hostujícího brankáře. Šťastné, ale zasloužené vedení domácí uklidnilo a s jednogólovým vedením odcházeli k poločasové přestávce.

Ve II.poločase se hra příliš nelišila od I.půle. Převaha domácích přinášela další šance, bohužel i nadále bez gólového efektu, přičemž šance J.Fialy po gólech přímo volaly. Co nevyšlo J.Fialovi, to se ve 45. min. povedlo J.Kirpalovi a jeho nekompromisní střela pod břevno znamenala dvoubrankové vedení. Až tato druhá branka hosty definitivně srazila a od této chvíle už domácí jasně ovládali střed hřiště. Ve 49. min. jim vyšla krásná akce po pravé straně, kdy na jejím začátku i konci byl D.Hais. Ten si krásně narazil míč s K.Kováříkem a po jeho přihrávce s přehledem uklidil míč na bližší tyč hostující branky. Vedení 3:0 už si domácí pohlídali a příležitost tak mohla dostat celá domácí lavička. I v závěrečné dvacetiminutovce měli další šance na změnu skóre, ale žádná se už nekonala a tak se po závěrečném hvizdu rozhodčí K.Petrželkové mohli ze tří bodů zaslouženě radovat domácí.

Branky: 34. Kutka Marek, 45. Kirpal Jakub, 49. Hais Daniel

Rozhodčí: Petrželková Kateřina, 50 diváků.

FK Horažďovice - START LUBY 1:5 (0:3)

Horažďovice měly problémy se sestavou, zápas odehrály bez náhradníků. Hosté  vstřelili 3 branky z VPK, když využili skutečnost, že v horažďovické brance stál brankář menšího vzrůstu. Jinak dostali příležitost všichni hráči kádru.

Branky: 36. Masopust Jakub - 22. Hajšman Daniel, 24. Votava Tomáš, 26. Hajšman Jan, 42. Holý Jan, 45. Votava Tomáš. Rozhodčí: Brůha Radek, 30 diváků .