KP starší žáci 11.kolo 22.-23.10.2016

DRAMA V SUŠICI SE ŠTASTNÝM KONCEM PRO OKULU

Magnetem jedenáctého kola krajského přeboru starších žáků bylo z pohledu účasti týmů z Pošumaví  derby v Sušici. Teoretickým mírným favoritem byl v aktuální tabulce druhý celek KP Okula Nýrsko. Domácí, které rovněž z průběhu podzimu předcházeli po jediné prohře v úvodním kole jen ty nejlepší reference. Vidina možnosti snížit čtyřbodový rozdíl na minimum je od úvodních minut udělala své a po prvním poločase vedli 3:0!  V té chvíli naděje Okuly bodovat byla mizivá. Nicméně, naděje umírá jako poslední a Nýrsko mohutným finišem tři minuty před koncem vyrovnalo. Dramatický souboj po té vyvrcholil střelbou pokutových kopů a ten těsně vyhráli hosté.

Ostatní týmy z Pošumaví absolvovaly zápasy na hřištích soupeřů. Nejtěžší to měly Klatovy, které byly hosty lídra tabulky v Rokycanech kde podaly zodpovědný výkon, ale přerušit desetizápasovou bilanci vítězství domácích se jim nepodařilo.

Jediným kolektivem, který venku bodoval byl v remízovém duelu na Rapidu v Plzni Start Luby. Relativně nejslabší soupeř čekal poslední Horažďovice s předposledním Tachovem. Lépe ho zvládli domácí. K dosud získaným třem bodům si připsali do tabulky za vítězství další  tři  a Horažďovice zůstaly s nulou bodů nadále poslední.

TJ Sušice - Okula Nýrsko 3:3(3:0) PK 4:5

Branky: 18. Kadlec Josef, 26. Kadlec Josef, 29. Kolařík Lukáš - 48. Švec Štěpán, 57. Švec Štěpán, 67. Jarko Marek. Rozhodčí: Hessová Tereza, 30 diváků .

FC Rokycany - SK KLATOVY 1:0 (1:0)

Radimír Bilíček

Po velmi těžkém zápase s Přešticemi nás tento víkend čekal soupeř ještě těžší, dosavadní lídr tabulky, tým z Rokycan. Utkání na umělohmotné trávě menších rozměrů proto slibovalo velmi zajímavou podívanou.

Domácí do utkání vstoupili velmi aktivně a rychlou kombinací si chtěli vynutit tlak a územní převahu. Hosté rychlým přistupováním a napadáním jim toho příliš nedovolovali a sami se snažili o rychlé brejky. Žádný z nich ale v gólovou příležitost proměnit nedokázali a to především proto, že jejich zakončení bylo někdy hodně ukvapené. Se závěrem I. půle domácí svůj tlak stupňovali a ve 25. min. se po kolmém vysunutí prosadil v souboji jeden na jednoho M.Radošovský a nechytatelnou střelou z hranice pokutového území vymetl pavučiny v pravém horním rohu hostující branky. Za tohoto těsného vedení šli do šaten k poločasové přestávce spokojenější domácí.

Hra ve II. poločase se příliš nelišila od půle I. K vidění bylo velké množství osobních soubojů, ale šancí na obou stranách pomálu. Přestože v závěru utkání docházely hostům síly, o vyrovnání se snažili do poslední minuty. Žádná šance vytouženou remízu nepřinesla, a proto se po závěrečném hvizdu s přehledem pískajícího rozhodčího R.Schveirnerta mohli z upevnění prvního místa v tabulce radovat zaslouženě domácí.

Branky: 25. Radošovský Michal. Rozhodčí: Schveinert Radek, 46 diváků.

RAPID PLZEŇ - START LUBY 1:1(0:1) PK 4:3

Branky: 38. Kostifar Jan - 26. Votava Tomáš. Rozhodčí: Šimek František, 20 diváků.

FK Tachov - FK Horažďovice 5:2 (3:1)

Branky: 12. Kapolka Martin, 33. Pernglau Dominik, 34. Plincelner Aleš, 45. Plincelner Aleš, 65. Kořínek Petr - 25. Král Luboš, 41. Král Luboš. Rozhodčí: Černý Tomáš, 20 diváků .