KP starší žáci 10.kolo 15.-16.10.2016

TÝMŮM Z POŠUMAVÍ SE NEJEN V DOMAŽLICÍCH DAŘÍ

Pozitivní pro další průběh závěrečné podzimní části krajského přeboru starších žáků  jsou nadějné výsledky, které v posledních kolech drží týmy z Pošumaví. Platí to i o Sušici, která navázala v Domažlicích na bodové zisky Klatov v prvním a Okuly Nýrsko v 6.kole a přivezla z této horké půdy dva body. Nýrsko nezaváhalo doma, podle předpokladů naplno bodovalo  a upevnili si v tabulce třetí místo, které se po domácí remíze s TJ Přeštice vzdaluje klatovským staršíkům, které dokonce předstihl o skóre a na páté místo postoupil tým ze Sušice. Zklamáním jsou dosavadní výsledky Horažďovic a nula bodů na víc nestačí než na úplné dno tabulky.

FK Horažďovice - RAPID PLZEŇ 1:4 (1:2)

Branky: 16. Pikeš Radim - 6. Žemlička Martin, 34. Opava Milan, 53. Benedikt Martin, 60. Benedikt Martin. Rozhodčí: Marek Pavel, 35 diváků .

Jiskra Domažlice - TJ Sušice 2:2 (2:1) PK 2:4

Branky: 17. Schneider Martin, 27. Chodora Matěj - 24. Kadlec Josef, 67. Novák Michal

Rozhodčí: Rada Jiří, 45 diváků.

Okula Nýrsko - FC Dyn.H. Týn 5:0 (4:0)

Branky: 3. Popovych Serhiy, 10. Jarko Marek, 19. Irlbek Filip, 21. Popovych Serhiy, 55. Popovych Serhiy (pen.)

Rozhodčí: Lejsek Pavel, 20 diváků.

SK klatovy - tj přeštice 3:3 (2:0) PK 4:2

Radimír Bilíček

Domácí si ale po nepovedeném utkání se Sušicí chtěli spravit chuť a do soupeře se pustili s velkou chutí. Už v 1. min. si za obranu naběhl J.Fiala, jeho střela se ale otřela pouze o pravou tyč brány hostů. Tuto mírnou počáteční převahu se nakonec podařilo proměnit ve vedoucí branku, kdy se v 5. min. opět z úctyhodné dálky prosadil J.Šup. Rychlé vedení kluky ještě více povzbudilo a soustavným napadáním a dobrou kombinací si vynutili trvalejší tlak. Ve 21. min. se povedla rychlá akce po pravé straně a po centru K.Kováříka se hlavou krásně trefil L.Marek. Zasloužené dvoubrankové vedení domácí uklidnilo a zbytek I. poločasu dohráli s přehledem.

Do II. poločasu vstoupili hosté s odhodláním zvrátit pro ně nepříznivý výsledek, ale domácí je pozornou hrou do větších šancí nepouštěli. Sami si vyloženou příležitost ke skórování rovněž nevytvořili a dvanáct minut před koncem to vypadalo na bezproblémové vítězství. V 58. min. však hosté odstartovali střelecké hody a v rozpětí tří minut dokázali třikrát O.Hrbasem otočit skóre ve svůj prospěch. Totálně zaskočení domácí to však nezabalili a v 62. min. pěknou střelou V.Petrželky srovnali skóre na 3:3. Po této velmi divoké čtyřminutovce už na další zvraty neměl ani jeden tým dostatek sil a proto po závěrečném hvizdu rozhodčí T.Hessové musel o druhém prémiovém bodu rozhodnout rozstřel ze značky pokutového kopu. V něm dokázal domácí brankář F.Muknšnábl dvakrát vychytat pokusy hostů, a protože domácí byli 100 % úspěšní, mohli se už po čtvrté sérii radovat ze zisku druhého bonusového bodu.

Branky: 5. Šup Jan, 21. Marek Lukáš, 62. Petrželka Vojtěch - 58. Hrbas Ondřej, 59. Hrbas Ondřej, 61. Hrbas Ondřej

Rozhodčí: Hessová Tereza, 80 diváků.

START LUBY - SENCO Doubravka 1:0(0:0)

Branky: 39. Janda Leon

Rozhodčí: Bína Roman, 50 diváků .