KP starší žáci 8.kolo 1.-2.10.2016

VZESTUP VE VÝKONNOSTI SUŠICKÝCH ŽÁKŮ POCÍTILI NA VLASTNÍ KŮŽI DOMA KLATOVY

Na nepříliš úspěšném vstupu do nového ročníku krajského přeboru starších žáků se z pohledu sušického kolektivu podepsalo vylosování, kdy narazili na největší favority přeboru na Rokycany a Přeštice. Po tomto bodovém výpadku již začali svěřenci trenéra P.Hrubce naplno bodovat. To pocítili na vlastní kůži rovněž staršíci SK Klatovy, kteří se svými vrstevníky ze Sušice doma po pěti létech bezpečných domácích vítězství poprvé vyšli bodově naprázdno. Klatovy tak místo šance udržet se na druhém místě se sedmnácti body klesly v tabulce na 4. místo. Před ně se dostalo Nýrsko, které má o bod více a pravidelně mimo jediného utkání v Lubech pravidelně boduje. Sušice na šestém místě má bodů 15 a k tomu o jeden zápas odehraný méně k dobru.

SK Klatovy 1898  - TJ Sušice 1:3 (1:1)

PO PĚTI LÉTECH PŮSTU ODJELA SUŠICE Z KLATOV V ROLI VÍTĚZE

Radimír Bilíček

V dalším okresním derby jsme na domácí půdě přivítali hosty ze Sušice. Ti se vykazují v podzimní části velmi dobrými výsledky a tak bylo na dramatickou podívanou slušně zaděláno.

V úvodních minutách I. půle si domácí kombinací uprostřed hřiště snažili vytvořit územní převahu, ale první vážná šance hostů stačila k tomu, aby se poprvé měnilo skóre utkání. To běžela 10. min. a hosté kopali rohový kop. Místo jeho snadného odvrácení nechali domácí propadnout míč k hostům a jejich následnou šanci zastavili jen za cenu pokutového kopu. Ten bezpečně proměnil brankář hostů A.Václ a hosté se ujali snadného vedení. Domácí byli rychlou brankou zaskočeni, ale od své trpělivé kombinační hry neupustili a odměnou jim byl tlak, který přinesl vyrovnání. To přinesl rovněž rohový kop. Ve 13. min. jej rozehrál J.Kirpal a přesně našel D.Haise, který umístěnou střelou srovnal skóre. Přestože měli domácí i ve zbývajícím čase I. poločasu více ze hry, další změna skóre se nekonala a k poločasové přestávce tak mohli odcházet spokojenější hosté.

Do II. poločasu šli domácí s jasným odhodláním strhnout vítězství na svou stranu. Postupem času si vypracovali několik vyložených šancí, ale jejich zahazování pro ně nebylo dostatečným varováním. V 53. min. zastavili hosté průnik V.Petrželky jen za cenou faulu a pokutový kop se kopal i na druhé straně. Bohužel sám faulovaný příležitost k další změně skóre nevyužil. V tomto okamžiku se definitivně rozhodlo o budoucím vítězi utkání. Od této chvíle si domácí přestali věřit a začali se utápět ve vlastní nepřesnosti a velmi složité hře. Toho dokázali 100 % využít hosté a v 57. min. po rychlém brejku a neschopnosti domácích přerušit hru jim M.Podlipský znovu vrátil vedení. Zkázu domácích o devět minut později opět po jejich nedůrazu v pokutovém zařídil hostující J.Krištof a definitivně rozhodl o tom, že tři body poputují pod Svatobor.

Branky: 13. Hais Daniel - 10. Václ Aleš (pen.), 57. Podlipský Marek, 66. Krištof Jonáš

Rozhodčí: Frgal Lukáš, 50 diváků.

.

PISY   ZÁPISY

VÝSLEDKY

STATISTIKA

Okula Nýrsko - Košutka Plzeň 6:2(4:2)

Branky: 14. Bastl Adam, 19. Květon Jaroslav, 34. Bastl Adam, 64. Jarko Marek, 38. Popovych Serhiy, 47. Popovych Serhiy - 12. Janča Vítězslav, 22. Janča Vítězslav. Rozhodčí: Homr Michal, ŽK 3:0, ČK 1:0 (45. Květon Jaroslav).55 diváků.

VÝSLEDKY

STATISTIKA

FK Horažďovice - SENCO Doubravka 2:4 (2:4)

Branky: 27. Masopust Jakub, 46. Smíšek František - 2. Uzlík Matyáš (pen.), 12. Kule Jakub, 57. Kalina Dominik, 63. Stehlík Libor. Rozhodčí: Jakš Jan, 40 diváků.

VÝSLEDKY

STATISTIKA

START LUBY - TJ Přeštice 3:7 (0:5)

Branky: 52. Hajšman Daniel, 55. Hajšman Daniel, 61. Ouřada Filip - 1. Klokan Lukáš, 5. Lucák Lukáš, 22. Klokan Lukáš, 25. Mašek Erik, 30. Peťak Jan, 69. Klokan Lukáš, 70. Klokan Lukáš. Rozhodčí: Hájek Zdeněk, 40 diváků.