LUBSKÝ START DOMA ZASKOČILA SUŠICE,
KLATOVY SI DOMA PORADILY S TACHOVEM,
NÝRSKO VYHRÁLO PŘEKVAPIVĚ VYSOKO V DOMAŽLICÍCH,
HORAŽĎOVICE DOMA NESTAČILY NA RAPID

Šesté kolo krajského přeboru starších žáků přineslo nečekané body pro Nýrsko a Sušici. Oba týmy dokázaly vyhrát na hřištích soupeřů. Nýrsko se rozpomnělo na období před 2011 -2013, kdy předchůdci současných starších žáků dokazovali pravidelně přivážet body ze  hřiště domažlické Jiskry. V  posledních dvou ročnících odjížděli  z Domažlic s prohrami  4:0 a 5:0 , ale tentokráte udělali dokonalý obrat a domácí nastříleli šest gólů!
Podruhé za sebou z venku přivezla body Sušice, která zaskočila v Lubech domácí Start, kterému uštědřila první podzimní porážku doma brankou odchovance hrádecké kopané Daniela Špičky. Klatovy s výjimkou zápasu před rokem kdy se s Tachovem o body dělily, byly s tímto soupeřem vždy doma úspěšné a ne jinak tomu bylo i v sobotním vítězném duelu. Nový ročník KP zastihl žáky Horažďovic ve velkém útlumu. Dosud ve všech třech zápasech za sebou doma na body nedosáhly, a jelikož tomu i venku nebylo ne jinak, jsou tabulce jako jediný klub bez bodu úplně poslední.

SK Klatovy - FK Tachov 4:2 (3:1)

Radimír Bilíček
Za nepříznivého počasí a vytrvalého deště přivítali klatovští staršíci soupeře z dalekého Tachova. Soupeři se zatím výsledkově příliš nedaří, ale do Klatov určitě nepřijeli prodat svou kůži lacino.

V úvodu utkání patrně seděli duchem ještě v autobuse a ve 4. min. je všechny přímo z rohového kopu zaskočil M.Kutka a otevřel tak skóre utkání. Když ve 24. min. po hezké kombinaci přes střed hřiště a přihrávce V.Petrželky zvyšoval na 2:0 J.Kirpal, zdálo se, že je o výsledku rozhodnuto. Hosty tento nepříznivý stav donutil zvýšit aktivitu a ve 27. min. po rychlé akci z levé strany doklepával míč na brankové čáře L.Vávra a vrátil tak hosty zpět do zápasu. Domácí pak zbytečně opustili střed hřiště a nechali se zatlačit na vlastní polovinu. Vysvobození z tohoto tlaku přišlo čtyři minuty před poločasovou přestávkou. To se k volnému přímému kopu z téměř 35 metrů postavil a svojí výstavní levačkou vrátil domácím dvoubrankové vedení.

Do II. poločasu vstoupili domácí s cílem nepouštět soupeře příliš do hry a trpělivě čekat na jeho chyby. Hned tu první mohl po samostatném nájezdu z pravé strany potrestat J.Kirpal, jeho střela však jenom pořádně vyprášila rukavice brankáře hostů. Po této neproměněné šanci opět domácí nepochopitelně přestali běhat a soupeři dovolili ve 46. min. podruhé V.Šmejkalem změnit skóre. V této fázi utkání vrhli hosté poslední zbytky sil do srovnání skóre, ale domácí si závěr pohlídali a proměněným brejkem J.Fialou v 55. min. definitivně rozhodli o tom, že po závěrečném hvizdu rozhodčího V.Pressla zůstanou všechny body v Klatovech.

Branky: 4. Kutka Marek, 24. Kirpal Jakub, 31. Šup Jan, 55. Fiala Jakub - 27. Vávra Lukáš, 46. Šmejkal Václav. Rozhodčí: Pressl Václav, 20 diváků. .

FK Horažďovice - FC Rokycany 0:9 (0:3)

Branky: 10. Bušta Adam, 20. Košťálek Ondřej, 26. Janota Jakub, 55. Rybař Matěj, 39. Bartovský Matěj, 55. Michálek Pavel, 59. Janota Jakub, 60. Radošovský Michal, 71. Michálek Pavel. Rozhodčí: Hájek Zdeněk,30 diváků .

ZÁPISY

VÝSLEDKY

TABULKY

Jiskra Domažlice - Okula Nýrsko 2:6 (2:5)

Branky: 32. Jahn Karel, 33. Korelus Lukáš - 5. Květon Jaroslav, 35. Květon Jaroslav, 7. Bastl Adam, 24. Bastl Adam, 13. Jarko Marek, 50. Jarko Marek

Rozhodčí: Chmelík Miroslav, 50 diváků.