KP starší dorost 9. kolo 22.-23.10.2016

VENKU VYHRÁLI, CO SE DALO, DOMA POTŘETÍ REMIZOVALI

Po devíti kolech krajského přeboru i staršího dorostu i před ztrátu dvou bodů remízou se čtvrtou Doubravkou si udržely SK Klatovy třetí příčku tabulky. Je to pro klatovský tým, který venku již pětkrát vyhrál již třetí domácí remíza , nicméně nadále se může pochlubit svojí neporazitelností i daleko nejlepší obranou, který v průměru inkasuje 0,3 branky na utkání !

Tuto bilanci může druhý zástupce Pošumaví v KP, v tabulce předposlední TJ Sušice svým vrstevníkům z Klatov pouze závidět. PO té kdy inkasoval v tomto kole v Plzni od Sportovní školy tucet branek  má brankový průměr na utkání 0,8:7,1 .

SŠ Plzeň - TJ Sušice 12:1(5:1)

Branky: 9. Kutlák Ivan, 15. Kopáček Josef, 21. Kopáček Josef, 36. Bušek Adam, 38. Kutlák Ivan, 51. Kutlák Ivan, 57. Kutlák Ivan, 59. Puchoň Jaroslav, 64. Ženíšek Petr, 75. Vokáč Dominik, 81. Šural David, 85. Kopáček Josef - 22. Hrubec Kryštof

Rozhodčí: Žák Adam, 32 diváků, ŽK 0:1.

SK KLATOVY - SK SENCO Doubravka 1:2(0:0) PK 1:3

(převzato z web. stránek SK Klatovy 1898)

První šanci utkání si svým důrazem vytvořil klatovský Knap, ale gólman přečetl jeho úmysl udělat kličku a šanci zneškodnil. Poté hrozili hosté, ale k vážnější šanci se nedostali. Hrál se bojovný fotbal na těžkém terénu, obě mužstva se ale snažila kombinovat a byly k vidění pohledné akce.

První branku zápasu obstaral po akci Marka a jeho průnikové přihrávce Vlček, který si posunul balón do vápna a v první minutě druhé půle křižnou střelou otevřel skóre. Pojistku mohl přidat Šimek, ale sám před brankářem neuspěl. Jeho pokus brankář vyrazil za sebe a z brankové čáry odkopl hostující obránce. Poté domácí přenechali aktivitu hostům a brankář Šít musel vytáhnout své vynikající zákroky. Bohužel trest přišel ze standardní situace, kdy hosté využili malého důrazu Klatov a Baxa si neštastně vstřelil vlastní gól. V sedmdesáté minutě šli hosté po dvou žlutých do deseti hráčů. Klatovští toho ale nedokázali využít a Doubravka měla mírnější převahu. Zápas dospěl až do pokutových kopů, kde byli hosté lepší a připsali si druhý bod.

Klukům nelze upřít snahu a bojovnost, ke které přidávali i pasáže s kvalitní kombinací. Mrzet nás opět mohou neproměněné šance, kdy jsme mohli jít do dvoubrankového vedení a inkasovaný gól po standardní situaci. Vzhledem k šancím soupeře je ale remíza spravedlivá.

Sestava: Šít - Novák (60´Daněk), Bošek, Sojka, Baxa - Karásek (45´Koliha (75´Barborka)), Marek, Vlček, Šimek - Kolerus, Knap. Střídali: Mareš O., BrantBranky: 46. Vlček Michal - 62. Baxa Dominik (vl.) ŽK 1:4, ČK 0:1 (70.Pul Marek). Rozhodčí: Křen Jiří, 60 diváků.