KP dorost starší 3. kolo 10.-11.9.2016

ZTRATILI PRVNÍ BOD, PŘESTO DRŽÍ S NEJLEPŠÍMI KROK,

SUŠICE S HROZIVÝM SKÓREM JE V  TABULCE POSLEDNÍ

Posledním soupeřem starších dorostenců SK Klatovy 1898 byl tým z Rokycan, tedy z klubu, který stejně jako ten klatovský má v rámci kraje vysoký punc kvality a tomu také odpovídají vzájemné souboje mládeže ve všech věkových kategoriích. Výjimkou nebyl ani sobotní duel v Klatovech, který skončil výhrou domácích až na pokutové kopy. Když po rychlých gólech byl stav v 7.minutě 1:1 málo kdo tušil, že již žádný další gól nepadne. Za to v penaltovém rozstřelu na určení vítěze hráčům první série nestačila.

Druhý celek z Pošumaví na Doubravce nastoupil pouze s šesti staršími dorostenci a ostatní doplňující hráči již patřili do kategorie mladších. Domácí to pak byla snadná záležitost. Do dvacáté minuty vedli  3:0 a postupně se dopracovali k dvoucifernému vítězství.

SK Klatovy - FC Rokycany 1:1 (1:1) PK 6:5

(převzato z web.stránek SK Klatovy)
 Velice náročný zápas za úmorného vedra jsme doma sehráli s týmem Rokycan. Do zápasu jsme vstoupili aktivně a díky rychlému gólu Baxy, který z přímého kopu z dobrých 30 metrů nachytal hostujícího gólmana v nedbalkách, jsme šli do vedení. Bohužel takřka v zápětí jsme inkasovali vyrovnávací branku po prohrané sérii soubojů na naší levé straně a po centru na neobsazeného hráče v okolí penalty, který si věděl rady a vyrovnal. Do konce 1.poločasu se týmy střídaly v šancích i v mírném tlaku.
 Druhý poločas jsme nezačali úplně dobře a byli to hosté, kteří po většinu času udávali tempo hry a my se jen bránili. S přibývajícím časem tlak hostů sílil a domácí se snažili neinkasovat za cenu velké obětavosti a bojovnosti. Nakopávané míče od klatovských hráčů hostující stopeři spolehlivě sbírali a okamžitě se na klatovskou branku valil další útok. S blížícím se koncem zápasu šance přibývaly už naštěstí na obou stranách a výborné zákroky museli vytahnout brankáři obou celků. Je pravda, že více šancí si vytvořili hosté, ale zápas nakonec skončil remízou.
 V penaltovém rozstřelu vynikl především klatovský gólman Dominik Šít, který 3 rokycanské penalty dokázal zneškodnit a navíc svůj pokus "suverénně" proměnil. Prémiový druhý bod tedy zůstal v Klatovech, i když penalt se muselo na obou stranách kopat hned osm.
Sestava: Šít - Daněk, Drmola, Bošek, Baxa - Brant - Šimek, Sojka, Vacek, Kolerus - Karásek
Střídající hráči: Knap, Koliha, Novák, Barborka, Partyngl, Mareš O.

Branky: 5. Baxa Dominik - 7. Miko František. Rozhodčí: Pena Miroslav, ŽK 1:1,  40 diváků.

ZÁPISY

VÝSLEDKY

TABULKY

STŘELCI - KARTY

SK Senco Doubravka - TJ Sušice 11:0 (6:0)
(převzato z web.fotbal. TJ Sušice)
Dorostenci nastoupili k zápasu opět pouze se 6 staršími dorostenci. Ostatní patří ještě do mladších. Přesto si proti starším klukům nevedli vůbec špatně. Všichni věříme, že v dalším zápase už uvidíme v sestavě víc starších dorostenců, protože se všichni postupně uzdravují.
Sestava Sušice: Stupka, Homolka, Černý, Löffelmann, Krouský, Svoboda, Dohnal, Kindelmann, Gajdečka, Skýpala, Rauner
Střídali: Němec, ValentaBranky: 7. Kocourek Vít, 15. Vlnař Václav, 20. Buchta Tomáš, 32. Kocourek Vít, 36. Kocourek Vít, 42. Do Thanh Tung, 52. Rada Jakub, 65. Vlnař Václav (pen.), 75. Pretzelmayer Viliam, 78. Prach Matyáš, 82. Orosz Matěj.
Rozhodčí: Kříž Lukáš, ŽK 1:0, 25 diváků