Divize 12. kolo 29.-30.10. 2016

DOMÁCÍ PROHROU V PŘESTIŽNÍM DERBY KLATOVY SVÉ PŘÍZNIVCE OPĚT NEPOTĚŠILI

Sotva že dozněly titulky na ohlasy vysoké výhry klatovských divizních fotbalistů v Jankově a po prohraném následném sobotním utkání stejného týmu doma v prestižním derby s plzeňským Sencem nabízí jiné titulky. Ty již by žádnou velkou slávu týmu, který toho zatím mimo dvou vysokých výher na hřištích týmů mající již nyní sestupové starosti (Jankov, Č. Krumlov)toho zatím moc nenabídl.

Ten kdo očekával před utkáním v Klatovech, že uvidí v derby výhru domácích byl podruhé za sebou zklamán. Klatovy po prohře s favorizovaným Motorletem na body opět nedosáhly. Zatím je ze sedmi zápasů zdobí jen dvě výhry a dvě plichty a pak již mají na svém kontě tři prohry a vždy shodným výsledkem 1:3. Kdyby to bylo alespoň o fous, ale s Doubravkou nebylo po pětadvaceti minutách, kdy hosté vedli 0:3 téměř o co hrát. Naděje po gólu z penalty v úvodu druh půle sice rozsvítilo světýlko na konci tunelu, ale to po devadesáti minutách definitivně pro domácí zhaslo a zůstala pouze tma…

Šance k nápravě doma na podzim klatovským hráčům nabízí již jen jedna, za dva týdny proti týmu ze středních Čech z Dobříše. Ten je nováčkem soutěže, ale má ve svém středu hodně dobré fotbalisty i s ligovými zkušenostmi a bude to o to náročnější. V duelech venku v Čížové, která bojuje o první místo, nebo v posledním kole na Aritmě mající stále v plánu postupové choutky by se musely stát věci, aby Klatovy v těchto zápasech bodovaly.

Pokud jsme se zmínily o tmě, která nastala po prohraném zápase Klatov s Doubravkou, pak více méně máme na mysli jen tento duel.

Skutečná tma je při pohledu na dvanáct divizních podzimních vystoupeních druhého celku z Pošumaví TJ Sušice. Definovat bodové konto rovnající po této porci zápasů není ani třeba. Ostatně nejvíce zklamání je právě v táboře příznivců tohoto týmu, který jim dělal tolik radosti v minulém ročníku, kdy byl centrem pozornosti za výkony v konkurenci nejlepších v kraji. Tam Sušice až na výjimky zářila, v divizi dělá ale svými výsledky pro Pošumaví hodně špatnou reklamu. Věřme, že přes zimu nastane obrat k lepšímu a že tým z města na Otavě ještě ukáže, že v tomto klubu vyrůstali velmi kvalitní fotbalisté a že práce místních funkcionářů, nadšenců fotbalu bude zužitkována hráči lépe, než se nyní. v současné době v divizi děje.

SK KLATOVY 1898- SK SENCO DOUBRAVKA1:3(0:3)

Branky: 49. Janda Martin (PK) - 7. Ungr Milan, 10. Krejčí Pavel (pen.), 24. Ungr Milan

Rozhodčí: Hádek Jaroslav - Machýček Lukáš, Lafek David. Delegát: Tereba Daniel, 150 diváků

Foto z utkání Klatovy - Doubravka Milan Kilián - Klatovský deník

FK Slavoj Český Krumlov - TJ Sušice 2:0 (1:0)

Branky: 13. Kabele Jakub, 73. Kabele Jakub. 115 diváků ŽK: 2:3; ČK: (84.Hrubec Pavel po 2 ČK). Rozhodčí: Opočenský Vojtěch - Dobrý Jan, Petřík Jan. Delegát: Novotný Josef.