Divize 11. kolo 22.-23.10.2016

DRUHÉ PROBUZENÍ KLATOVSKÝCH STŘELCŮ NA  JIHU ČECH

Průběh 11. kola divize z pohledu hráčů SK Klatovy se velice blížil situaci před pátý kolem ve kterém dosáhli vysoké výhry v Českém Krumlově. Před tím ve čtyřech úvodních zápasech nového ročníku skórovali pouze čtyřikrát a rázem se klatovští střelci trápili a nasázeli do sítě domácích pět branek. Od té doby uplynulo dalších pět kol a střelecké trápení Klatov pokračovalo až do tohoto kola kdy se znovu s góly do sítě domácího Janova v podobě nepopulárního bůra roztrhl pytel. Sečteno a podtrženo, Klatovy daly na půdě dvou soupeřů z jihočeského kraje celkem deset branek, což je při celkovém počtu 21 dosažených prakticky polovina! Tyto dvě vysoké výhry Klatov znamenají také jediná bodová aktiva na hřištích soupeřů. Potud by to bylo hezké, ale pokud se poohlédneme dosavadním podzimem divize hlouběji, pak to není žádná velká sláva, neboť klatovští doma ze šesti zápasů vyhráli dvakrát, dvakrát hráli nerozhodně a také dvakrát vyšli bodově naprázdno, což bodové výpadky doma zisky z venku dosud nevyvážily.

Jestliže se vyjadřujeme kriticky k výsledkům klatovských hráčů, pak je těžké hodnotit dosavadní tragickou prezentaci výsledků druhého zástupce Pošumaví v divizi TJ Sušice. Je to i po jedenácti kolech stále stejná a obehraná písnička. Pokud začínali někteří příznivci sušické kopané věřit, že slibný výsledek z minulého kola v Rokycanech znamená blýskání na lepší časy, pak další debakl v domácím prostředí, i když tentokráte od nejlepšího týmu dosavadního průběhu tohoto ročníku a lídra tabulky  l.FC K.Vary tento optimismus opět zmrazil. Skóre 3:26 z šesti domácích zápasů asi ani ten nejpesimističtější scénář nikdo nováčkovi z města na Otavě nenapsal…

SK Jankov - SK KLATOVY 1898 0:5 (0:3)

Klatovy začali na půdě Jankova opatrně. Prvních 10 minut se odvíjelo ve znamení vzájemného oťukávání. Hosté zahrozili v podstatě z první nebezpečné akce. Vybojovaný míč se dostal ve středu hřiště k Dolanskému, který prvním dotekem vysunul Bezděka. Ten nedal v rychlostním souboji šanci domácímu obránci a nedal domácímu brankáři šanci – 13 min 0:1. Od tohoto okamžiku byli hosté každou akcí nebezpeční. Již ve 21 minutě zvýšil vedení na 0:2 po přihrávce do vápna přesnou střelou k pravé tyči Kaas. Domácí se poté snažili hosty přimáčknout, ale marně. Jejich akce hostující obrana bez problémů zastavovala. Hosté z poctivé defenzivní činnosti vyráželi k rychlým protiútokům. Ve 39 min přešla nehezčí akce první půle. Volný přímý kop vyboxoval Rojík z velkého vápna a míče se zmocnil Pavlovič. Hned z druhého doteku vysunul Krásného, který si v rychlosti pohrál s domácím stoperem a rychlý brejk s přehledem zakončil – 0:3.

Hned na začátku druhého poločasu došlo při souboji ve středu hřiště ke zranění Kotrby, který musel střídat. Domácí se snažili vytvořit si tlak, ale mírná územní převaha končila před pokutovým územím. K ohrožení hostující branky se domácí vůbec nedostali. Naopak s přibývajícím časem se stále více prosazovali opět hosté, kteří několik slibných šancí nevyužili. Gólově se prosadili hosté znovu až v závěru utkání, kdy v 81 minutě zužitkoval přihrávku Pavloviče střídající Lucák – 0:4. Pavlovič si roli přesného nahrávače zopakoval znovu v 86 minutě, kdy mezi stopery domácích přihrál nabíhajícímu Chirinciusovi, který střelou k pravé tyči zvýšil na konečných 0:5.

Jindřich Sojka, předseda klubu SK Klatovy: „„Po sérii nepříliš vydařených výkonů naše mužstvo zabralo a s přehledem na půdě Jankova zvítězilo. Mužstvo podalo bojovný a kolektivní výkon, který ozdobili krásný brankami. Klukům nelze nic vytknout. Takový zápas jsme potřebovali a věřím, že jsme nastartovali vítěznou sérii a tři body potvrdíme doma v zápase s Doubravkou.“

Sestava Klatov : Rojík, Rybák, Janda, Mészáros K, Chirincius, Krásný (67. min Lucák), Kotrba (49. min Vojtko), Dolanský, Kaas (83. min Cibulka), Pavlovič, Bezděk (72. min Matějka). Střídající : Matějka, Lucák, Cibulka, Vojtko, Herman. Diváci : 180

Branky: 13. Bezděk Lukáš, 21. Kaas Václav, 39. Krásný Lukáš, 81. Lucák Milan, 86. Chirinciuc Denis . Rozhodčí: Krejsa Josef - Štefan Michal, Tesař Tomáš. Delegát: Havránek Václav, 180 diváků, ŽK 1:1

TJ Sušice - 1.FC Karlovy Vary 1:8 (1:2)

Branky: 23. Varga Imrich - 17. Psohlavec Martin, 33. Geňo Marian, 72. Staněk Jan, 74. Geňo Marian, 76. Psohlavec Martin, 81. Psohlavec Martin, 82. Geňo Marian, 83. Dřížďal František.

Rozhodčí: Hrkal Václav - Babka Ondřej, Cihlář Jan. Delegát: Míka Ladislav, 155 diváků.