Divize 9. kolo 8.- 9.10.2016

Klatovy v roli prvního obětního beránka domácího Ostrova, v Sušice opět doma propadla v prvním poločase, kdy sedmkrát inkasovala !
   V 9. kole divize, sk.A  na  hřišti nováčka nechaly Klatovy po nemastném, neslaném výkonu další tři body. Pro domácí to znamenalo první výhru na vlastní půdě a také  to bylo první utkání , kdy svému soupeři v divizi dali více než jedinou branku(před tím skórovali pouze jednou do branky Dobříše(1:3). A s Klatovy mohlo být  toto vítězství ještě výraznější, kdy domácí měli v druhé půli několik výhodných příležitostí ke zvýšení z trestným kopů. Střely z nich šly buď těsně mimo a nebo je brankář Rojík svými zákroky zlikvidoval. Co je ale stojí za zmínku je to, že poslední přemožitel Klatov  na rozdíl od Klatov přivezl již osm bodů z venku. Ostrov vyhrál  v Sušici, v Jankově na PK a největší skalp venku získal v minulém kole v Praze výhrou nad Aritmou 2:0.
Taková úspěšná bilance venku SK Klatovy 1898 bohužel na podzim zatím chybí. Nebýt jediného zápasu , který přinesl venku přesvědčivou výhru 0:5 v Českém Krumlově, tedy ze hřiště odkud si pravidelně vozí body ale také jiné týmy, které do tohoto malebného jihočeského města zajíždějí ne za účelem turistiky, ale za ziskem bodů, pak se nemají s čím hráči z města pod Černou věží s čím venku na podzim pochlubit. Trochu mizérie na čtvrtým tým minulého ročníku divize . Za ním v tabulce již nenajdeme js výjimkou již zmíněného Č.Krumlova jiné soupeře, než nováčky této soutěže a i s těmi to s plánovaným ziskem bodů to  mimo minulého duelu doma s TJ Sušice jde ztuha...
Ze složité situace  do které se Sušice v průběhu podzimu  dostala se nedaří vymanit. Nepodařilo se jí to ani v dalším domácím duelu, ve kterém stejně jako ve většině předcházejících rozhodla o své porážce již v prvním poločase. Sedm gólů do poločasu je až příliš na jakýkoliv zvrat, který se stejně nedostavil.a skóre se již do konce zápasu nezměnilo. .

FK Ostrov - SK KLATOVY 1898  2:1 (1:1)

(přezvato z web. stránek FK ostrov , autor: Süttö J.)
Důležité utkání před téměř třemisty fanoušky zvládli naši borci na výbornou. Po třech domácích porážkách jsme konečně prolomili prokletí domácího stadionu a konečně mohli slavit tři body. Utkání se nevyvíjelo vůbec dobře, už v 6. minutě jsme prohrávali. Vyrovnání přišlo ještě v první čtvrthodince, když Vrba po roce a půl dal milimetrově přesný centr a Diviš hlavou uklízel. Vítěznou branku si po faulu na Tolara v pokutovém území připsal ze značky pokutového kopu Milan Novotný. Celé utkání jsme měli pod kontrolou a další šance jsme bohužel nevyužili. Soupeř nás zatlačil až deset minut před koncem, kdy začal hrát "vabank", ale žádnou větší šanci si nevytvořil. Velmi dobrý výkon podal hopík Jarda Nerad, který byl ve vzduchu opět stoprocentní! Za bojovnost zaslouží pochvalu celý tým. Nyní nás čeká Admira, která dnes nasázela Sušicím sedm kousků za poločas, takže zase začne celotýdenní dřina.

Branky: 19. Diviš Jakub, 48. Novotný Milan (pen.) - 6. Bezděk Lukáš

Rozhodčí: Tvrdík Ivan - Melničuk Vladimír, Hányš Martin. Delegát: Ploch Robert, 250 diváků, ŽK 2:3.

Tak na tomto hřišti nováčka nechaly Klatovy po nemastném, neslaném výkonu v 9.kole divize další tři body. To není kritika, to je jen konstatování faktu, že první kdo nechal body na hřišti nováčka byly právě hráči z města karafiátů.

Foto převzato z utkání Ostrov - Klatovy z web.stránek FK Ostrov

TJ Sušice - FK Admira Praha 0:7 (0:7)

Převzato z web. stránek TJ Sušice

Sestava TJ Sušice : Gill - Vichr, Hrubec, Skrbek, Fuchs - Hubáček, Skuhra, Klíma - Varga, Vrhel, Kysilka. Střídali: Čanecký, Bachroň, Králík, Brabec, Skála
Sušice v prvním poločase totálně odevzdala svým výkonem body soupeři a nechala si nastřílet sedm branek. Vše odstartovalo vysokým nákopem do vápna, kde pravý obránce prohrál souboj a Sušický gólman oblouček za svá záda nekontroloval. Pak se utopil v kličkách jeden ze stoperů, 2:0. První čtvrthodinu uzavřel hostující střelec Nádeníček hattrickem a to nebyl konec. Nádeníček se radoval ještě dvakrát a do kabin se šlo s přídělem 7 branek.
Druhý poločas už nic nepřinesl.Branky: 3. Nádeníček Bohumil, 10. Mošna Jiří, 5. Nádeníček Bohumil, 30. Mošna Jiří, 12. Nádeníček Bohumil, 23. Nádeníček Bohumil, 42. Nádeníček Bohumil

Rozhodčí: Kouba Štěpán - Matyš Jakub, Simbartl Václav. Delegát: Skála Miroslav, 170 diváků, ŽK 4:2