1.B třída B 7. kolo 8.-9.10.2016

CHANOVICE  PO DERBY V KLATOVECH  PRODLOUŽILY SVOJÍ ÚSPĚŠNOU SÉRII A UDRŽELY PRVNÍ MÍSTO
Hrádek přivezl výhru z půdy přeštické rezervy a je třetí, Dlouhá Ves doma s nováčkem zachránila v hodině dvanácté,  Strážov si polepšil, šťastnou výhrou bodoval poprvé venku, Měčín zaskočil favorita, nakonec přesto o body přišel.

Již sobotní zápasy 7.kola 1.B třídy přinesly z pohledu účasti týmů z Pošumaví zajímavé průběhy zápasů se zápletkami až do posledních minut.

Strážov v souboji o šest bodů ve Štěnovicích dokázal gólem osmnáctiletého Luďka Souška, který se po svém působení v mládežnických kolektivech v Klatovech, Viktorii Plzeň a na Doubravce  znovu po vleklém zranění rozehrává ve svém mateřském klubu vyhrál ve Štěňovicích.

Dlouhá Ves hostila úspěšného nováčka z Chotěšova a měla s ním hodně práce. Jednobrankové vedení hostů srovnávala osm minut před koncem svým nejzkušenějším hráčem Janem Hubeným, ale na víc než jeden bod to ani po penaltovém rozstřelu nestačilo.

Notnou dávku půli si vybral Měčín na hřišti favorita ve Starém Plzenci. Domácí tým se mu podařilo zaskočit vedoucí brankou Jardy Krotkého, nicméně domácím vyšel závěr zápasu, kdy minutu před koncem svým kanonýrem Tomášem patou vsítili vítěznou branku.

Ani další derby v Klatovech nepřinesly změnu v čele tabulky. Lídr tabulky Haas Chanovice se dokázal prodati i na horké půdě divizní rezervy SK Klatovy 1898  a těsnou výhrou si zároveň prodloužil svojí vítěznou sérii a skvělou 81 procentní bodovou úspěšnost.

Od Hrádku se očekávalo, že přiveze z Horní Lukavice z duelu s domácí přeštickou rezervou minimálně bod, Svatobor byl ještě úspěšnější, a výhrou se posunul v tabulce na třetí místo, na druhý starý Plzenec ztrácí jeden a na vedoucí Chanovice dva body.

SK Starý Plzenec - Sokol Měčín  2:1 (0:1)

Branky: 67. Vyskočil Jan, 89. Pata Tomáš - 10. Krotký Jaroslav

Rozhodčí: Kratochvíl Václav - Žák Adam, Špiral Václav, 80 diváků .

S. Štěnovice - SK Kovodr. Strážov 0:1 (0:0)

TŘI BODY Z VENKU TĚŠÍ, ZA TÝDEN S KLATOVSKOU REZERVOU TO BUDE JINÝ KALIBR !

Trenér Strážova Petr Presl: „Sobotní utkání ve Štěnovicích přineslo Strážovu konečně bodový zisk ze hřiště soupeře, na který tým čekal poměrně dlouho a potvrdil tak lepšící se herní projev týmu. Nutno dodat, že domácí naopak zatím pohodu v podzimní části soutěže jen těžko hledají a také proto se nakonec ze tří bodů mohou radovat hosté. Tři body přinesla hlavičková trefa Luďka Souška, kterému v samotném závěru utkání posadil perfektně na hlavu míč z rohového kopu Jirka Flodr. Domácí

sice měli asi více šancí, hlavně pak nebezpečí znamenal šikovný kapitán domácích Boček, ale žádnou z nich nedokázali  proměnit, a tak radost měli po závěrečném hvizdu rozhodčího Sirového strážovští hráči. Za týden hostíme klatovský "B" tým a to bude nejen jiný kalibr, ale také výzva pro naše hráče k potvrzení lepší formy.“

Branky: 87. Soušek Luděk, 60 diváků. Rozhodčí: Sirový Václav.

.

Tatran D.  Ves - TJ Chotěšov 1:1 (0:1) PK 2:3

Branky: 82. Hubený Jan - 40. Schamberger Josef

Rozhodčí: Čubr Zbyněk - Picek Lukáš, Marek Pavel, 80 diváků , ČK 1:0 (90. Pechek Petr), ŽK 3:3.

Foto z utkání D.Ves - Chotěšov  Tomáš Kanta - Klatovský deník

TJ Přeštice B - Svatobor Hrádek 0:2 (0:2)

Branky: 36. Matějka Tomáš, 45. Šoural Luboš

Rozhodčí: Velíšek Jiří - Kulhánek Milan, Doksanský Tomáš, 100 diváků, ŽK 1:2.

SK Klatovy B  - Haas Chanovice 1:2 (0:2)

Branka: 71. Kaas Václav - 16. Polena Michal, 37. Polena Josef (PK)

Rozhodčí : Picek, Šauflová, Špindlerová, 80 diváků, ŽK 5:3, ČK 1:1 (92. Homolka Lukáš – 89.Polena Michal ).