CHANOVICE ÚSPĚŠNĚ ODRÁŽÍ ÚTOK SOUPEŘŮ NA PRVNÍ MÍSTO,

KLATOVSKÁ REZERVA Z VENKU OPĚT S PRÁZDNOU – PROHRÁLA DUEL NOVÁČKŮ V CHOTĚŠOVĚ

MĚČÍN PODLEHL DOMA PETŘÍNSKÉ REZERVĚ

STRÁŽOV PROHRÁVAL O DVĚ BRANKY, PŘESTO MÁ DVA BODY

V dalším kole 1.B třídy čekal dosud nejúspěšnější tým z Pošumaví Haas Chanovice po vysoké výhře v Žákavé další zápas se  Sokolem Štěnovice . I na domácím hřišti potvrdili chanovičtí hráči čtyři brankami v síti hostů,  že jsou při mimořádné střelecké chuti. To byla jejich nejlepší odpověď soupeřům, kteří to myslí s útokem  na jejich první místo vážně.

Více než dvě tě diváků vidělo zajímavé derby v Hrádku. Domácí Svatobor , který šel do duelu s Dlouhou Vsí v roli favorita musel po bezbrankové poločase tuto roli potvrzovat otočením výsledku a potřetí za sebou si připsal s tímto soupeřem cenné vítězství.

Klatovská rezerva po prohře v posledním zápase venku v Plzni v Černicích podruhé za sebou venku nezískala ani bod, když prohrála svůj souboj nováčků na hřišti v Chotěšově.

Výhody domácího prostředí měly i další dva celky z Pošumaví. Strážov s předposlední Žákavou nezačal dobře, prohrával o branku, v úvodu druhé půle inkasoval podruhé a až tato branka vyprovokovala hráče k zlepšení, které vyústilo ve vyrovnání a v úspěšný penaltový rozstřel. V něm byl dvakrát úspěšný domácí brankář Jiří Franc a  hlavně jeho zásluhou zůstal i druhý bod ve Strážově. Měčín neuspěl s rezervou plzeňského Petřína a po remíze s TJ Přeštice B je to další citelná ztráta bodů v domácím prostředí.

Haas Chanovice - TJ Sokol Štěnovice 4:0 (2:0)

Branky: 20. Zoubek Václav, 24. Zoubek Václav, 71. Polena Michal, 89. Chalupný Jan
Rozhodčí: Orlík Vladimír - Picek Lukáš, Schveinert Radek, 80 diváků, ŽK 1:3.

ZÁPISY

VÝSLEDKY

TABULKY

STATISTIKY

TJ Chotěšov - SK KLATOVY B 2:1 (1:1)

Branky: 12. Bednář Miroslav, 56. Schamberger Josef - 17. Votípka Jan

Rozhodčí: König Vlastislav - Kořan Josef, Škarda Jiří, 110 diváků, ŽK 1:4.

ZÁPISY

VÝSLEDKY

TABULKY

STATISTIKY

Svatobor Hrádek - Tatran Dlouhá Ves 2:1 (0:0)

Branky: 62. Matějka Tomáš, 75. Harant Tomáš - 55. Pechek Petr

Rozhodčí: Schneider Josef - Jakš Jan, Petrželková Kateřina, 200 diváků, ŽK 3:4

Trenér Hrádku Jiří Brabec : "V krásném sobotním odpoledni jsme na domácím hřišti přivítali hráče z Dlouhé Vsi. Věděli jsme, že nás nečeká lehké utkání. Po minulém zápase v Klatovech, kde jsme přišli o body až v závěru zápasu, jsme šli do utkání s cílem získat 3 body. To se nám také povedlo. I když jsme do zápasu šli bez 4 zraněných hráčů, tak jsme  podle mého názoru byli ve všech směrech lepší než soupeř. Zápas byl dost tvrdý, ale to k derby asi patří.U družstva si cením, že zápas dokázal otočit. Na závěr bych chtěl poděkovat našim fanouškům, že nás celý zápas podporovali.

ZÁPISY

VÝSLEDKY

TABULKY

STATISTIKY

Sokol Měčín - SK PETŘÍN PLZEŇ B 0:2 (0:0)

Branky: 48. Vítek Mário, 89. Nemček Miroslav . Rozhodčí: Čubr Zbyněk, 90 diváků.

ZÁPISY

VÝSLEDKY

TABULKY

STATISTIKY

Kovodružstvo Strážov - FK Žákava 2:2 (0:1) PK 4:3

Branky: 63. Chaluš Michal, 76. Flodr Jiří - 24. Huňáček Aleš, 46. Boukal Matěj

Rozhodčí: Šlauf Jiří, 90 diváků, ŽK 3:3.

Trenér Petr Presl : "Dnešní zápas přinesl průměrné výkony obou týmů s několika zajímavými situacemi na obou stranách a také, naštěstí pro domácí , téměř dokonalý výsledkový obrat. V prvním poločase měli navrch hosté ze Žákavy a když z první akce druhé půle zvýšili na 0:2, málokdo by si na strážovský tým vsadil. Naštěstí se však domácí hráči nesesypali a dokázali přidat na důrazu a zvýšili obrátky, což přineslo vyrovnání a v penaltovém rozstřelu měli nakonec i více štěstí, když brankář Franc dokázal chytit dvě penalty soupeře a napravil tím své zaváhání na začátku druhé části hry. Klukům patří pochvala hlavně za snahu projevenou ve druhém poločase."