Okresní přebor mužů 7. kolo 8.-9.10.2016

V SOUBOJI HRADEŠICE – BOLEŠINY GÓLY NEPADALY

Dešenice dostaly kanára ve Vrhavči, Budětice mají za sebou další vítězné derby, utkání ve Velkém Boru bude mít dohru u zeleného stolu.

Největší pozornost z pohledu souboje o čelo tabulky vzbuzoval duel  Hradešice – Bolešiny.  Bezbrankový výsledek nejvíce nahrává prvnímu v tabulce Sokolu Vrhaveč, který dosud byl včela jen zásluhou lepšího skóre . I když si toto skóre po té kdy doma uštědřil hostujícím Dešenicím kanára  vylepšil, s jednobodovým náskokem se cítí Vrhaveč na čele tabulky určitě  lépe. Zisk bodu v Hradešicích si pochvalují i třetí v tabulce Bolešiny., kteří si tak udržují kontakt s vedoucím tandemem okresního přeboru. Poprvé na podzim doma přesvědčivě vyhrály Měcholupy a hodně veselo bylo i v Rabí kde domácí Budětice dokázaly po úspěchu s TJ Nezamyslice zvítězit v dalším derby jdoucím za sebou nad Sokolem Malý Bor. Dramatický průběh měl zápas v Běšinech ve kterém domácí  dvě minuty před koncem vstřelili vítězný gól  a přenechali v tabulce černého Petra Sokolu Velký Bor.

Dramatický průběh měl zápas v Běšinech ve kterém domácí  dvě minuty před koncem vstřelili vítězný gól  a přenechali v tabulce černého Petra Sokolu Velký Bor, který doma získal dva body v utkání s TJ Nezamyslice.

Ostatně kolem závěru tohoto duelu ve Velkém Boru asi bude ještě hodně vzruchu. Vzhledem k zápisu z utkání a zprávě rozhodčího (nic tajného a pro většinu funkcionářů z klubů, kteří mají přístup do informačního systému FAČR věc dostupná) musí být předmětem projednání v komisích OFS, pro narušení závěru zápasu před prováděním pokutových kopů vniknutím diváků hostů na hrací plochu a dalším okolnostem, včetně odchodu rozhodčího ze hřiště po utkání a dalším okolnostem s tímto utkáním spojených. Je to škoda nejen pro ty, kteří budou případně postiženi jakýmkoli postihem, ale hlavně pro fotbal. Nicméně platí obecně to jako v životě, že každý jsme strůjcem svého osudu a každý musíme za své jednání nést důsledky a to bez ohledu zda se jedná o diváky, hráče, funkcionáře či rozhodčí.  Jen jaksi v hlavách to funguje často jinak. Nedokážeme se smířit třeba s tím, že někdo třeba ze subjektivního pohledu dělal chyby (to je ostatně lidské), ale to neznamená, že se budeme chovat jako na divokém západě, ale i tam mají svá pravidla a naštěstí my máme fotbalové normy, které musí respektovat všichni a je to tak dobře. Jestliže v předcházejícím kole okresních fotbalových soutěžích nebylo obsazeno šest utkání pro nedostatek rozhodčích, pak by mohla být tato situace i vlivem některých jedinců daleko horší. A to asi nikdo nechceme. Fotbal je předmětem zábavy a ne násilí! Pokud to někdo ale pojme jinak, třeba  formou vyžadováním cestou  "svojí" spravedlnosti pak to něco stojí...

FK Budětice 2012 - SK Malý Bor 1929  2:1 (2:0)

Branky: 7. Švehla František, 31. Janečka Petr - 74. Melka Vojtěch

Rozhodčí: Abraham Josef, 150 diváků, ŽK 1:2.

S. Vrhaveč -  START DEŠENICE  6:0 (4:0)

Branky: 5. Reitmajer Petr, 14. Potužník Jan, 18. Malenka Lukáš, 36. Potužník Jan, 84. Minařík Michal, 86. Mundl Karel. Rozhodčí: Jakš Jan, 50 diváků,  ŽK 1:2.

S. Velký Bor - TJ Nezamyslice 5:5 (2:2) PK 3:1

Branky: 20. Beránek Daniel, 31. Beránek Daniel, 54. Voráč František, 80. Bouše Eduard, 92. Beránek Daniel - 8. Kubovec Josef (pen.), 28. Ritter František, 68. Ritter František, 71. Ritter František, 78. Krejčí Jaroslav. Rozhodčí: Rubáš Jakub, 70 diváků, ČK 0:1 (85. Kubovec), ŽK 2:4.

Dukla Janovice - TJ Sušice B  2:2 (1:2) PK 2:4

(přezvato z web. stránek TJ Sušice)

Sestava Sušice : Konečný, Vítovec, Marek, Hubáček Patrik, Klíma V., Blažek, Budil, Žežulka, Farták, Rico, Hanula. Střídal: Kindlemann
Velice zajímavý zápas se odehrál v Janovicích. Dnes opět padly ve vzájemném souboji víc jak tři branky, což se v soupeření těchto týmů stává již tradicí. V 11. minutě se po penaltě dostali domácí do vedení. Rezerva Sušice dokázala vývoj brzo otočit a do kabin se šlo za stavu 1:2. Ve druhé půli kluci trochu zalezli a čekali co domácí vymyslí. Ve druhém poločase se předvedl hlavně brankář Konečný, který vychytal tři velké šance domácích. Už to vypadalo, že si rezerva odveze tři body, když se v nastaveném čase dostal k balonu domácí útočník, který poslal balon k tyči a vyrovnal na 2:2. Na penalty už byla rezerva úspěšnější a tak si odváží plusový bod.
Branky: 11. Diviš Roland (pen.), 92. Urban Miroslav - 17. Blažek Lukáš, 21. Hanula David. Rozhodčí: Simbartl Václav, 40 diváků.

TJ Měcholupy - Start Luby B  5:1 (2:0)

Branky: 14. Zedník Martin (pen.), 38. Javorský Tomáš, 48. Jahoda Marek, 55. Bečka Stanislav, 57. Zadražil Zdeněk - 80. Šůs Miroslav. Rozhodčí: Habada Vladislav, 50 diváků, ŽK 1:1.

S. Hradešice - SK Bolešiny 0:0 (0:0) PK 7:6

Rozhodčí: Bureš Jiří - Pena Miroslav, Marek Pavel, 90 diváků

S. Běšiny - S. Hartmanice 3:2 (1:2)

Branky: 29. Vlk Tomáš, 81. Kolář Zdeněk, 88. Vališ Miroslav - 10. Hasenöhrl Vít, 27. Sládek Josef. Rozhodčí: Hájek Zdeněk - Koura Radim, Rubáš Jakub, ČK 0:1 (73. Tonner Patrik), ŽK 0:1, 50 diváků.