1.A TŘÍDA 13. kolo 5.-6.11.2016

KONEČNĚ TO PAČEJOVU DOMA SEDLO A HOSTÉ SI ODVEZLI BŮRA, žichovice doma zachránily dva body  v hodině dvanácté pošumavské derby mochtín – horažďovice skončilo plichtou

Výsledky 13.kola  1.A třídy úspěšně odstartovala dvojice Pačejov a Žichovice  .

Pačejov po třech výhrách v tomto ročníku venku (naposledy 17.9. v Plzni na Košutce) čekal na další vítězství, které bylo zároveň první(!!!) na domácím hřišti dlouhých šest kol.  Tentokráte to doma vyšlo více než na sto procent  a odnesl to soupeř z první poloviny tabulky, který si odvezl sebou nejvyšší prohru, kterou utrpěl po čas svého působení v této soutěž, nepopulárního bůra.
        Žichovice v minulém kole  v silně kombinované sestavě dokázaly  v minulém kole přivést tři cenné body ze hřiště třetího Tlumačova.Tento úspěch se jim podařilo potvrdit , i když ne stoprocentním bodovým ziskem  také  doma. V duelu s kvalitním soupeřem z Nepomuku  zachraňovaly nejprve bod vyrovnávající brankou Šimáčka v 89. minutě a v následném penaltovém rozstřelu ještě přidaly další bod navíc. S těmito pěti body za sebou se již lépe dýchá v již tak zadýchaném nahuštěném prostoru se kterém se pohybují sestupem ohrožené týmy.
      V neděli zbývající dva zástupci Pošumaví v této soutěži proti sobě nastoupili v derby na hřišti v Mochtíně. Po poločase byli o branku lepší hosté z Horažďovic, po změně stran se o vyrovnání postaral domácí Zbyněk Smolík a tento duel dospěl až do penaltového rozstřelu, který skončil úspěchem domácích a i druhý bod zůstal v Mochtíně.Pro
domácí  jsou oba body hodně důležité, protože v tomto kole bodovaly všechny týmy ohrožené sestupem (Pačejov, Košutka, Žichovice, Kdyně) .

TJ Žichovice - FK Nepomuk 1:1(0:1 PK 4:3

Branky: 89. Šimáček Jiří - 19. Baran Marek

Rozhodčí: Hucl Lukáš - Kašpar Zdeněk, Ruda Daniel. Delegát: Hajšman Pavel, , ŽK 1:3, ČK 1:1 (77. Jiřík Jan  – 81.Kozák Jan), 110 diváků.

Sokol Pačejov - Sokol Kralovice 5:0(2:0)

Domácí konečně zabrali a po velmi dobrém kolektivním výkonu vysoko porazili ambiciózní Kralovice. Po celý zápas byli lepším týmem a svou převahu a herní kvalitu tentokrát dokázali i brankově vyjádřit. Hosté během celého zápasu vyslali na Kozlíkovu branku jedinou nebezpečnou střelu, a to až v poslední 90.minutě, kdy jejich nejlepší hráč Martin Bulín trefil břevno. Jinak byli zcela neškodní.

Pačejovští  mohli jít do vedení už ve 13.minutě, ale netrefili prázdnou bránu. Poprvé tak zahřmělo až ve 29.minutě. Pavel Polena uvolnil mladého, teprve sedmnáctiletého Petra Hosnedla, který lehce píchnul míč podél vybíhajícího brankáře Bodurky. Byl to jeho premiérový gól v 1.A třídě! Ve 42.minutě zahrával Pačejov rohový kop, po něm pálil nejprve Hosnedl, poté Polena, jehož tečovaná střela našla na hranici šestnáctky volného Kláska, který nekompromisně napálil míč do sítě.

I ve druhém poločasu byl Pačejov jasně lepším týmem. Šance Poleny v 50.minutě zůstala ještě nevyužita. V 62.minutě prošel Klásek krásně středem hřiště přes půlku hřiště, uvolnil do strany Pepu Ticháčka a ten krásně trefil horní roh. V 66.minutě Bodurka vychytal v šanci Jardu Kubaně. V 74.minutě si sólo středem hřiště zopakoval s chutí hrající Klásek a podél vybíhajícího brankáře zvýšil na 4 : 0. To ale ještě nebylo všechno. V 80.minutě po pěkné přihrávce od Vítka Panušky pečetil výsledek Milan Kubaň.

Vítězství Pačejova (první podzimní tříbodové na domácím hřišti)  je plně  zasloužené. Zápas s  přehledem řídili Miroslav Kohout, Milan Kulhánek a Miroslav Pena. Delegátem utkání byl Petr Jirsa.

Sestava TJ Sokol Pačejov: Kozlík – Polena – Štětina /88.min. Žák/ – Kubaň M. – Panuška  - Pavelec  – Klásek – Hlůžek – Ticháček /70.min. Bokr/  - Hosnedl   - Kubaň J. /81.min. Sedláček/

Branky: 29. Hosnedl Petr, 42. Klásek Václav, 62. Ticháček Josef, 74. Klásek Václav, 80. Kubáň Milan. 80 diváků.

.

Sokol Mochtín - FK Horažďovice 2:2 (1:2) PK 4:2

Mochtínské áčko doma vydřelo dva body proti kvalitnímu FK Horažďovice Karel Šot

Nepříjemné deštivě počasí, bahnitý terén a hodně těžký soupeř - to všechno čekalo na naše fotbalisty, kteří se "perou" o každý bodík s neutuchající vervou a nasazením. Horažďovice byly favority utkání, ale do vedení šel Mochtín a to již v 6.minutě. To se k chybně odehranému míči hostující obranou dostal náš Jar. Cihlář, protlačil se do vápna a zkušeně pravačkou obstřelil golmana Macouna - 1:0. Z vedení se ale Mochtín dlouho neradoval. V 11.min. přišel faul našeho stopera P.Staňka, z nařízené penalty se kapitán hostů T.Jůda nemýlil, srovnal na 1:1. Od této chvíle začali mít hosté více ze hry, byli v tlaku, Mochtín hrál převážně jen na brejky. V 17.min. zachránilo našeho golmana od pohromy břevno, na druhé straně ve 25.min. střílí náš Jiří Čeleda (po rohovém kopu) jen těsně vedle hostující branky. O dvě minuty později přišel další brejk Mochtína a také penaltový zákrok stopera hostí na našeho Jar. Cihláře (!), bohužel, píšťalka rozhodčího Jílka (neměl svůj den, rozdával chyby na obě strany) zůstala němá! Škoda, zápas se mohl vyvíjet úplně jinak. Ve 43.min. totiž rozhodčí naopak písknul proti Mochtínu ruku (neruku) J.Bejvla a z VPK se hostující Forman trefil přesně - posílá Horažďovice do vedení 2:1. Hosté jsou na koni, jejich výkon je i po přestávce sebevědomý, chtěji si z Mochtína odvézt všechny tři body. Mochtínu nezbývá nic jiného než-li bojovat a tlačit se do ofenzivy. To se mu daří, všichni hráči hrají nadoraz a v 65.min. se radují z vyrovnání. Z VPK se ze 40 m trefuje přesně (stříleným centrem) k tyči Zbyněk Smolík, srovnává na 2:2. Až do konečného hvizdu hlavního rozhodčího se pak oba týmy snaží o vítězný gol, ale ten již nepřišel, na řadu přišla penaltová loterie o druhý, bonusový bod. V ní podržel Mochtín náš golman Petr Rajtmajer, který soupeři chytil dvě penalty (!), 2 vydřené body zůstaly zaslouženě v Mochtíně. Zápas odřídil jako hlavní pan Aleš Jílek, AR byli Miroslav Kohout a Lukáš Frkal, DS Vladimír Bláha, ŽK 1:2, ČK 0:1 (J.Forman v 80.min.), 45 diváků. Sestava Mochtína : Rajtmajer Petr, Žiak Jan, Bejvl Jakub, Staněk Pavel, Dolejš Tomáš, Šafránek Jan, Velek Tomáš, Dolejš Jiří, Smolík Zbyněk, Čeleda Jiří (87. Pretzelmayer Jar.), Cihlář Jaroslav,    branky : CIHLÁŘ Jaroslav, SMOLÍK Zbyněk - po 1. Při penaltovém rozstřelu se za Mochtín trefili : Jiří Dolejš, Zbyněk Smolík, Jaroslav Cihlář a Jan Žiak, penaltu neproměnil jen Tomáš Velek (trefil břevno).

Branky: 6. Cihlář Jaroslav, 66. Smolík Zbyněk - 12. Jůda Tomáš (pen.), 44. Forman Michael

ČK0:1( Forman). Rozhodčí: Jílek Aleš - Kohout Miroslav, Frgal Lukáš. Delegát: Bláha Vladimír, 45 diváků .

Foto z utkání Milan Kilián - Klatovský deník

Ostatní výsledky:

KOŠUTKA PLZEŇ - START TLUMAČOV 2:2 (1:2) PK: 5:4

Branky: 6. Pekník Tomáš, 89. Kovařík Libor - 36. Tesař Michal, 45. Wolf Martin

SOKOL KŘIMICE - MĚSTO TOUŠKOV 4:4 (2:4) PK: 4:1

Branky: 5. Adam Augustin, 42. Bezdička Václav, 55. Kovačič Josef, 64. Kovačič Josef - 8. Foltýn Pavel, 22. Bouzek Matěj, 28. Hauer Jaroslav, 40. Mezera Adam

SLAVOJ ŽIHLE - SLAVOJ MÝTO 2:1 (0:0)

Branky: 53. Masopust Jiří, 82. Masopust Jiří (pen.) - 48. Švejda Martin

Rozhodčí: Liškutín Antonín - Duda Václav, Kanta Vlastimil. Delegát: Lešetický Vladimír.