1.A TŘÍDA 10. kolo 15.-16.10.2016

PRVNÍ BOD DOMA ZÍSKAL PAČEJOV AŽ NA ŠESTÝ POKUS

Horažďovičtí jako dosud jediní získali na podzim v Kralovicích bod

Po pěti porážkách až v šestém podzimním klání na domácím hřišti Pačejov poprvé bodoval. Výhra nad Nepomukem to sice nebyla, ale i malé vítězství na penalty za dva body je po předcházející mizérii počinem k lepšímu. Faktem ale zůstává, že ani tentokráte nebýt pokutových kopů, pak se diváci branek v Pačejově v síti hostů nedočkali. Nelze jen doufat, že Pačejov potvrdí venku pověst obávaného soupeře třetího nejlepšího v postu bodů získaných na hřištích soupeřů a opět bude v táboře jejich příznivců pak veseleji.

Penaltovým rozstřelem skončil i duel Horažďovic na horké půdě v Kralovicích, ale druhý bod z tohoto rozstřelu zůstal na hřišti soupeře, z jehož hřiště se body nevozí a týmu z Horažďovic  se to jako prvnímu v průběhu podzimu v Kralovicích podařilo!

Mochtínské áčko mužů hrálo v Mýtě, kde zatím v novém ročníku nikdo body nezískal - kromě domácích. A nezměnilo se to ani tentokráte. Domácí Slavoj vyhrál přesvědčivě 5:0, pojistil si 2.příčku v tabulce, usiluje o opětný návrat do Krajského přeboru.

V Chlumčanech sehrály Žichovice divoký zápas ve kterém zaspaly začátek zápasu, kdy během první půlhodiny inkasovaly tři branky , což prakticky rozhodlo o osobu celého duelu.

Sokol Pačejov - FK Nepomuk 0:0 (0:0) PK 5:4

PROKLETÍ TRVALO PĚT ZÁPASŮ , GÓL OPĚT V SÍTI HOSTŮ DIVÁCI NEVIDĚLI

Domácí konečně prolomili zakletí domácího hřiště a v zápase se silným Nepomukem brali dva body, poté co konečně dokázali zvítězit na pokutové kopy. Samotné utkání bylo velice vyrovnané. V prvním poločasu se narodily dvě velké šance. V 6.minutě si nepočínal sám před prázdnou brankou dostatečně důrazně Pepa Ticháček, na druhé straně zcela prázdnou branku hlavou minul nepomucký Tomáš Voráček. Vyrovnaný fotbal se hrál i po změně stran. V samotném závěru mohl Nepomuk strhnout vítězství na svou stranu, ale Kuba Kozlík v 80.minutě zázračně zneškodnil  tutovku Jana Kozáka a jeho střelu z malého vápna vytáhl reflexivně na roh. Jeho protějšek  Marek Baroch se zapotil při polostřele – polocentru Vítka Panuška v 88.minutě. Utkání skončilo spravedlivou dělbou bodů a o zisku bonusového bodu rozhodla střelba ze značky pokutového kopu. Ta byla v uplynulém soutěžním ročníku velkou slabinou domácích, ale tentokrát bylo vše jinak. Všichni pačejovští střelci /Jarda Kubaň, Michal Štětina, Milan Kubaň, Josef Ticháček a Vítek Panuška/ se trefili do černého. A když ve 4.sérii vychytal Kozlík nepomuckého Jana Rouse, mohli se domácí  radovat z vítězství.

Rozhodčí: Duda Václav - Jílek Aleš, Chmelík Miroslav. Delegát: Mathauser Rudolf, 100 diváků, ŽK 3:3.

Sokol Kralovice - FK Horažďovice 1:1(1:1) PK 4:3

Branky: 14. Růžek Ondřej - 38. Forman Michael

Rozhodčí: Sladký Stanislav - Schneider Josef, Schveinert Radek. Delegát: Vyhnálek Josef, 200 diváků , ŽK 0:4.

Slavoj Mýto - Sokol Mochtín 5:0(2:0)

Mýto doma nezaváhalo a upevnilo si druhou příčku tabulky

(přezvato z web. stránek Mochtína, autor komentáře Karel Šot)

Z Mýta se body nevozí, o tom se dnes přesvědčili i naši fotbalisté. Domácí tým je dobře poskládán, má kvalitu, nemá proto zapotřebí, aby mu navíc ještě pomáhali rozhodčí. S tím my ale nic neuděláme, musíme bojovat dál. Mochtín začal dobře, byl Slavoji do 26.minuty rovnocenným soupeřem. Do tohoto času měli naši fotbalisté dokonce více golovek, ale golem neskončily a to byla škoda. Ta první přišla ve 12.min., kdy Zb.Smolík (po přihrávce Ji.Čeledy) vystrašil domácího golmana, který jeho střelu vyráží na břevno své brány. Ve 20.min. stříleným centrem trefuje břevno domácí brány Jiří Čeleda a o tři minuty později utaženou střelou ze 22 m trefuje břevno další náš hráč - Tomáš Velek ! Slavoj se do té doby k vážnějšímu zakončení nedostal i když měl mírnou územní převahu i velkou snahu získat vedení v tomto duelu. To přišlo až ve 26.min., kdy rozhodčí Liškutin nařídil proti Mochtínu penaltu za faul (nefaul) Zd. Nováka. S přehledem ji proměnil Hackr, Mýto vedlo 1:0, uklidnilo se, začalo hrát nátlakový fotbal, který mu přineslo další branku v naší síti. Bylo to ve 37.min., kdy se domácí prokombinovali až ke golovému zakončení - na 2:0 zvyšuje kanonýr Mýta s č.10 na zádech Jiří Hereit. Nepříjemná situace pro náš tým, který se navíc musel vypořádávat i s tím, že hned tři hráči museli hrát opatrněji se žlutou kartou (za podobné zákroky rozhodčí domácí hráče ŽK netrestal), aby náhodou nebyli vyloučeni. Po přestávce se Mochtín pustil do svého soupeře opět s velkou vervou, chtěl vstřelit kontaktní gol, ale to se mu nepovedlo. Naopak, v 53.min. se domácí dostali do brejku, ze kterého opět Hereit zvyšuje již na 3:0, bylo prakticky rozhodnuto. V 62. min. sice náš Jiří Čeleda dělovkou z VPK prověřil kvality domácího brankáře, který jeho střelu z úhlu bezpečně chytá do koše, o minutu později však naši hráči ztrácí míč před vlastním trestným územím, soupeř z toho znovu těží, pohotově zakončují, vedou již 4:0.  Mochtín i nadále praktikuje otevřenou, útočnou hru, chce dát alespoň jeden čestný gol. Blizoučko k němu měl Tomáš Velek v 66.min., kdy pohotově zakončuje, ale golman Mýta vyráží míč na rohový kop. V 75.min. kopal VPK náš kapitán Jiří Dolejš, ale jeho střela šla vysoko nad, o dvě minuty později se prezentuje pěknou střelou Zbyněk Smolík, dát gol není Mochtínu přáno. To domácí Slavoj je v zakončení úplně někde jinde. V 84.min. se po centru z rohového kopu dostává ke golové hlavičce zblízka opět domácí kanonýr Hereit, upravuje na konečných 5:0. Mýto si výhrou pojistilo s 23 body 2.místo v tabulce I.A třídy (za Tlumačovem, který jich nasbíral 24) a se skorem 34:16 jasně kraluje v počtu vstřelených branek svým soupeřům. Mochtín prohrál, ale nemusí smutnit, odehrál s favoritem nebojácně otevřenou partii, která se 250 přítomným divákům musela líbit. Rozhodčí Antonín Liškutin, AR Daniel Ruda, Václav Duspiva, DS Petr Churý, ŽK 1:4.
Sestava Mochtína : Rajtmajer Petr, Žiak Jan, Novák Zdeněk, Bejvl Jakub (80. Pretzelmayer Jaroslav), Dolejš Tomáš, Dolejš Jiří, Smolík Zbyněk, Velek Tomáš, Šafránek Jan, Cihlář Jaroslav, Čeleda Jiří.
Branky: 27. Hackr Zdeněk (pen.), 37. Hereit Jiří, 53. Hereit Jiří, 63. Kříž Ondřej, 84. Hereit Jiří . Rozhodčí: Liškutín Antonín - Ruda Daniel, Duspiva Václav. Delegát: Churý Petr. 245 diváků, ŽK 1:4.

Keramika Chlumčany - TJ Žichovice 6:3(3:1)

Divoký zápas, ze kterého vyšel šťastnější  a spokojenější domácí nováček

(převzato mimo titulku z web. stránek TJ Žichovice)

V Chlumčanech jsme sehráli divoký zápas, kdy jsme se probrali z těžkého kolapsu v úvodu, pak měli na dosah vyrovnání, abychom nakonec odjeli s debaklem. Z našeho pohledu je možné najít na zápasu nějaká pozitiva, ale při výsledném skóre 6:3 celkem ztrácejí význam.

Do zápasu jsme vstoupili s útočnou taktikou, ale spíše než naší dominanci na útočné polovině přinesl úvod zápasu naše problémy s pokrýváním prostorů ve středu hřiště a domácí toho s chutí využívali. Rychle jsme prohrávali 2:0 a i když jsme pak hru vyrovnali, domácí skórovali potřetí. Šance se dále rodily na obou stranách hřiště a i nám se do poločasu podařilo vstřelit branku, když se po přiťuknutí Bálka trefil k tyči Honza Beneš a vykřesal tak jakous takous naději pro druhý poločas.

Pro ten trenér přeskupil řady, začali jsme více běhat a kombinovat než nakopávat a na obrazu hry se to hned projevilo. Sevřeli jsme domácí v jejich šestnáctce a gól visel na vlásku. Paradoxně však opět udeřili domácí, když se krásně z dálky podruhé v zápase trefil Roubíček. Ani to nás nesrazilo do kolen a odměnou za aktivitu byly dva góly v domácí síti. Nejdříve se z přímého kopu prosadil Chalupa a pak prudký centr Mourka uklidil do branky Honza Beneš. Ještě veseleji mohlo být vzápětí. Za faul na Špírka jsme kopali penaltu, ale Honza Beneš bohužel přestřelil. Když se pak domácí prosadili po rychlém protiútoku, bylo jasné, že body zůstanou doma. Domácí pak přidali pojistku, my už jsme na reakci neměli.

Branky: 12. Dušek Václav, 16. Roubíček Jan, 26. Havlíček Jan, 55. Roubíček Jan, 75. Kanát Martin, 85. Tomášek Lukáš - 37. Beneš Jan, 57. Chalupa Ondřej, 67. Beneš Jan

Rozhodčí: Kanta Vlastimil - Fillinger Miloš, Doksanský Tomáš. Delegát: Vyhnálek Josef, 110 diváků, ŽK 1:3.

Sestava: J.Landa – L.Mourek, J.Jiřík, J.Benedikt, M.Linhart (46. J.Šimáček) – J.Beneš, O.Chalupa, R.Šiška – P.Bálek (46. M.Špírek), J.Hlaváč, R.Beneš