1. A třida : 5.kolo 10.-11.9.2016

HORAŽĎOVICE DOMA V SOUBOJI O DRUHÍ MÍSTO ZLOMILY BŘÍZU

OSLABENÝ PAČEJOV V DERBY SE ŽICHOVICEMI OPĚT NA BODY NEDOSÁHL

MOCHTÍN DAL KOŠUTCE PĚT GÓLŮ A ZÍSKAL PRVNÍ PODZIMNÍ BODY !

V sobotu se hrály na Horažďovicku dva důležité duely v 1.A třídě. Oba byly z pohledu účasti týmů velice zajímavé už vzhledem k tomu, že domácí zrovna vzájemné bilance příliš nezdobila.

Na hřišti v Pačejově se hrálo již osmé derby domácích s TJ Žichovice. V těch předešlých čtyřech v 1.B třídě domácí dosáhli na body pouze po bezbrankové remíze před sedmi roky. Poslední čtyři  včetně tohoto duelu  se odehrály v 1.A třídě .  Po té, kdy v prvních dvou naplno bodovali Pačejovští, se opět začalo dařit na místním pažitu hostům, kteří podruhé za sebou odjeli s plním měšcem a vylepšili vzájemnou bilanci na 5 výher, 1 remízu a dvě prohry.

V Horažďovicích domácí hostili Horní Břízu . Od května 2010 to byl v pořadí  již sedmý vzájemný zápas. Z tohoto počtu bylo předcházejících pět v KP a poslední dva v 1.A třídě. Domácí na body naposledy s tímto soupeřem vyhráli naposledy v roce 2012 a na další vítězství po posledních dvou prohrách 0:3 doma čekali, až se dočkali. Tentokráte se jim podařili zastavit úspěšnost hostů nejen na jejich hřišti, ale také v tomto novém ročníku. Hosté zde ztratili svojí podzimní neporazitelnost a domácí dotáhli přímý souboj o druhé místo v tabulce do úspěšného konce.

Největší radost po tomto kole určitě zavládla v táboře příznivců Sokola Mochtín. Tento tým po sérii čtyř neúspěšných výsledků a po té, kdy v posledních dvou kolech ani jednou neskóroval a osmkrát inkasoval  má za sebou velmi úspěšný obrat. Na domácím hřišti do sítě hostů z plzeňské Košutka nasázel rázem pět gólů najednou!  Potvrdit tento úspěch ale nebude v následujícím kole na hřišti nováčka v Chlumčanech nijak snadné, nicméně nic není nemožné!

Sokol Pačejov - TJ Žichovice 0:2 (0:2)

KDYŽ SE SMŮLA LEPÍ NA PATY… I NA KOPAČKY!
      Co k zápasu napsat… opravdu se komentář píše hodně těžce. Objektivní příčiny asi diváky a fanoušky příliš nezajímají, chtějí hlavně vítězství. Přesto ale nelze nepřipomenout nesmírné potíže se sestavou, když bylo úspěchem už to, že se podařilo dát dohromady sestavu. Pomoc museli i hráči z béčka. Ke zraněným či nemocným Polenovi, Milfortovi, Klimentovi, Chounovi přibyl distancovaný Ticháček a pracovní důvody znemožnily start i gólmanovi Kubovi Kozlíkovi. S nedoléčenou  angínou musel nastoupit Patrik Žák. To ale nejsou výmluvy. Hráči nastoupili k utkání s odhodláním odčinit herní výpadek ze Žihle.
     V prvním poločase byl Pačejov lepším týmem, dokázal si vytvořit 4 gólové příležitosti, ale ani jednu nedokázal zužitkovat ke vstřelení gólu. Už v 7.minutě se dostal za obranu Jarda Kubaň, ale Jan Landa jeho šanci kryl. Ve 12.minutě posadil Vítek Panuška centr přesně na hlavu Jardy Kubaně, ale ten zblízka trefil opět jen brankáře.  Ve 27.minutě scházel Vaškovi Kláskovi pověstný krůček k brankovému zakončení. Ve 39.minutě týž hráč trefil břevno Landovy branky.
     Na druhé straně Žichovice dokázaly po změně stran svou první příležitost v zápase zužitkovat. V 53.minutě se po závaru v pokutovém území dostal k odraženému míči Marek Špírek a střelou k tyči otevřel skóre.  Domácí se samozřejmě snažili o vyrovnání, tlačili se dopředu, čehož hosté využívali k rychlým protiútokům. Jeden z nich byl zastaven faulem před pokutovým územím a z ideální pozice se nádherně přes zeď trefil Ondřej Chalupa. Mladý /šestnáctiletý/ domácí brankář Franta Sedláček neměl proti jeho zatočené střele šanci.  O zápase bylo prakticky rozhodnuto. Závěrečný nápor domácích vyzněl už naprázdno. Domácím nelze upřít snahu, ale bez branek se vyhrávat nedá. Pačejov si v posledních dvou domácích zápasech proti Křimicím a Žichovicím dokázal vytvořit celou řadu šancí, ale jejich proměňování je achilovou patou. Soupeřům tam naopak padá prakticky vše. Křimice tři střely na bránu = tři branky a lekci z produktivity dnes předvedly i Žichovice. I takový je fotbal. Nezbývá nic jiného než doufat a věřit, že se štěstěna brzy  konečně přikloní i pačejovským hráčům.
Branky: 53. Špírek Marek, 68. Chalupa Ondřej. Rozhodčí: Plzák Martin - Fanfule Adam, Brůha Radek. Delegát: Havlík Václav, ŽK 2:6, 130 diváků.
Sestava TJ Sokol Pačejov: Sedláček – Pavelec – Štětina – Kubaň M. – Bokr /86.Hosnedl/ - Žák – Klásek – Panuška – Hlůžek – Štěpán F. /54.Štěpán O./ - Kubaň J.

Zápisy

VÝSL. -SOUHRN TABULKY  STATISTIKA

Sokol Mochtín - Košutka Plzeň 5:0 (3:0)

Až páté kolo přineslo první vítězství ! Odnesla to Košutka Plzeň, která odjela z Mochtína s burem !
Z prvních třech bodů v novém ročníku se radovalo naše áčko mužů. V neděli 11.9.2016 na svém hřišti porazilo přesvědčivě 5:0 Plzeňskou Košutku a svým příznivcům i sobě dokázalo, že fotbal hrát nezapomělo. Pravdou však je, že se našemu mužstvu mimořádně dařilo v koncovce, především pak hodně agilnímu Tomáši Babkovi, který byl autorem hatricku !

Náš tým šel do důležitého utkání se staronovým kaučem na lavičce Stanem Jarabicou (k týmu se vrací po 3,5 roce) a s odhodláním konečně získat nějaký ten bod. Úvod Mochtínu vyšel znamenitě. Již ve 2 min. otevírá skore Tomáš Babka a to po přesném centru J.Bejvla a přiklepnutí míče patičkou Ji.Čeledy - 1:0. Byl to důležitý moment, který setřásl z našich hráčů nervozitu a ukázal zároveň na to, že goly náš tým umí také dávat (v minulých zápasech se mu to nedařilo). Hosté přidali na obrátkách, chtěli vyrovnat, měli i šance a to v 11. a ve 14. min., ale naštěstí jejich dvě nebezpečné střely končí těsně vedle naší branky ! Vyrovnaný souboj pokračuje, Košutka však má více míč na svých kopačkách a ve 27.min. se dostává do vyložené brankové příležitosti, kterou však likviduje skvělým zákrokem náš golman Petr Kodeš, drží své mužstvo nad vodou! Ale i Mochtín je nebezpečný ve hře dopředu. Ve 29.min. kopeme rohový kop, ze kterého Pavel Staněk zvyšuje zblíska na 2:0, když před tím ještě Jarda Cihlář nastřelil břevno hostující branky ! Dvoubrankové vedení nalilo do našich hráčů další energii a nadšení, nepříjemný soupeř byl evidentně zaskočen. O pouhých 7 minut později dostává na pravé straně hodně prostoru k průniku znovu náš Tomáš Babka, který se dostal až do vápna hostů a přesnou přízemní střelou k tyči překonává golmana hostů Jana Frémunda - Mochtín vede 3:0 ! Rozhodnuto však není. Hosté to nezabalili, bojovali, ale naše mužstvo pracuje spolehlivě, do šancí je již nepouští. Naopak, ve 44.min. prověřil obranu hostů náš Jiří Čeleda tvrdou přízemní střelou z VPK, která je sražena na další rohový kop. O přestávce hosté vyměnili tři hráče najednou, ale Mochtín hraje v pohodě, získává převahu, má i šance. Tu největší v 57.min. opět T.Babka, ale golman hostů ji likviduje. Třikrát se o zakončení pokouší i náš kapitán Ji.Dolejš, ale tomu jeho střely lítaly tentokráte hodně vysoko, dělovku J.Bejvla ze 25 m chytá v 63.min. opět golman Košutky. V 64.min. se dostává z otočky do zakončení i hostující útočník Janča, ale "Kody" opět bravurním zákrokem míč čapá do svých rokavic. Na druhé straně se dostává do průniku po levé straně náš benjamínek Tomáš Velek, na střílenou přihrávku před branku Košutky si naběhl náš Jarda Cihlář a za přispění hostujícího obránce zvyšuje v 66. min. na 4:0 ! Od této chvíle se hraje otevřený fotbal s útočnými akcemi na obou stranách, ale Mochtín má jasně navrch, kontroluje vývoj utkání. Hosté prověřili našeho golmana ještě v 71.min., ale ten byl opět na místě, více se však musel ohánět brankář Košutky. V 86.min. ho ješět zachránilo břevno, které ze 25 m nastřelil náš Zbyněk Smolík, v 89.min. ale již byl bezmocný proti dorážce T. Babky zblíska, kterého ideální přihrávkou našel Jarda Cihlář - účet je uzavřen na 5:0 !  Rozhodoval pan Milan Kulhánek, AR Duda Václav, Petržílka Jiří, DS Lecjaks Ladislav, ŽK 2:2, ČK 0:1 (po 2 ŽK v 67.min.), 70 diváků. Sestava Mochtína : Kodeš Petr, Bejvl Jakub, Žiak Jan, Staněk Pavel, Dolejš Jiří, Novák Zdeněk, Babka Tomáš, Velek Tomáš, Smolík Zbyněk, Čeleda Jiří (83. Švátora Petr), Cihlář Jaroslav (89. Kubala Petr), branky : BABKA Tomáš  - 3, STANĚK Pavel, CIHLÁŘ Jaroslav - po 1

Zápisy

FK Horažďovice - SK Horní Bříza 3:1 (2:0)

SKONČILO OBDOBÍ, KDY SI HORNÍ BŘÍZA ODVÁŽELA Z HORAŽĎOVIC PRAVIDELNĚ BODY

Jiří Mazuch

Zajímavou příchuť tomuto utkání dávalo postavení obou týmů v aktuální tabulce 1. A  třídy, FK Horažďovice – druhé místo, SK Horní Bříza – 3. místo. Navíc v loňské sezoně tým Horažďovic v H. Bříze vyhrál, v Horažďovicích na jaře zase naopak vyhrála Horní Bříza.

Letošní podzimní střetnutí se ale od samého začátku vyvíjelo velmi dobře pro domácí tým. Nejprve dvě slibné šance domácích ještě neproměnil Pepík Nauš. V 10. minutě se po rychle zahraném autu uvolnil na hranici velkého vápna Tomáš Jůda a umístěnou střelou překvapil brankáře hostů – 1:0. Patnáctá minuta byla pro hosty smolná, neboť jejich obránce Paukner ve snaze odvrátit centr Horažďovic poslal míč hlavou do vlastní sítě – 2:0. Zanedlouho mohlo být pro hosty ještě více zle, když Michael Forman tvrdou střelou trefil břevno. Ve 21. minutě nebezpečně zahrozili hosté, hlavičku Martina Vrly vyrazil domácí brankář Daniel Macoun na roh. V prvním poločase tým FK Horažďovice přehrával Horní Břízu zejména ve středu hřiště a měl zápas pod kontrolou.

Na začátku druhého poločasu měl hornobřízecký Milan Zavadil velkou šanci, ale na Dana Macouna nevyzrál. Následně horažďovický kapitán Marek Šafanda trefil břevno. Svým včasným vyběhnutím pak skvěle chytající Macoun opět zabránil hostům vsítit branku. V 78. minutě přišla paráda horažďovických hráčů -  trestný kop na  půlce hřiště zahrával Jan Sova. který posadil míč na hlavu Ondry Stulíka. Ten následně měkkým obloučkem přehodil brankáře Šimandla – 3:0. V závěru utkání zmařil brankář Macoun sice ještě jednu nebezpečnou šanci hostů, ale v 88. minutě brance, kterou vsítil Milan Zavadil, zabránit již nedokázal – 3:1. Horažďovický brankář Daniel Macoun v tomto utkání podal vynikající výkon.

Branky: 11. Jůda Tomáš, 16. Paukner Martin (vlastní), 77. Stulík Ondřej - 89. Zavadil Milan

Rozhodčí: Rubáš Jaroslav - Kulhánek Milan, Hájek Zdeněk. Delegát: Vyhnálek Josef,140 diváků.

Sestava FK Horažďovic:Macoun Daniel - Zdichynec Lukáš (51. Hnídek Tomáš ), Janouškovec Jiří  (64. Stulík Ondřej), Šafanda Marek [K], Šašek Martin, Forman Jakub, Sova Jan, Jůda Tomáš, Forman Michael (87. Greger Tomáš), Greger Martin, Nauš Josef (84. Šafránek Stanislav).