1.A třída : 4. kolo 3.-4.9.2016

PAČEJOV ANI MOCHTÍN SI BILANCI S POSLEDNÍMI SOUPEŘI ZA RÁMEČEK URČITĚ NEDAJÍ

K třetímu zápasu po tom domácím nepovedeném a předcházejících dvou výhrách v Mochtíně a ve Kdyni odjel Pačejov s cílem potvrdit, že venku se jim daří. Nicméně byly tu určitě obavy. Jejich cesta v tentokráte  vedla na hřiště  soupeře se kterým se zrovna nemusí. To ostatně znovu potvrdili a ze Žihle se vrátili s prázdnou. Navíc v tomto roce kdy na jaře prohráli doma 2:0 i venku nevstřelili pačejovští do sítě tohoto soupeře ani jedinou branku.

Opak je pravdou z pohledu Žichovic , pokud se jedná o letošní souboje o mistrovské body v 1.A třídě v dalším, tentokráte pošumavském derby Žichovice – Mochtín. Po jarní výhře v Mochtíně, kde žichovičtí do sítě domácích skórovali sedmkrát, nyní doma přidali na konto tohoto soupeře další tři kousky a pod letošní bilanci udělali tlustou čáru, dvě výhry a skóre 10:2! Domácí zápas s tradičním soupeřem z Mochtína měl ukázat, jak na tom v úvodu sezóny opravdu domácí jsou. Dvě těsné porážky v úvodních kolech a výhra minulý týden nad slabým soupeřem leccos naznačily, ale tento zápas byl významný v tom, že se opět posunuli v tabulce tam, kde chtějí být. Zodpovědný, kolektivní a bojovný výkon, který vedl k zaslouženému vítězství s Mochtínem, dal jasnou odpověď.

SLAVOJ ŽIHLE - SOKOL PAČEJOV 4:0 (0:0)

Zápisy

VÝSL. -SOUHRN TABULKY  STATISTIKA

LETOS PAČEJOV SE SLAVOJEM ŽIHLE ANI JEDNOU NESKÓROVAL

Kdyby si Pačejov mohl vybrat nejneoblíbenějšího soupeře, jistě by to s přehledem vyhrála Žihle. Proč?  Nejvzdálenější soupeř, umělá tráva, malé hřiště, ne zrovna přátelská atmosféra…to vše ale měly být atributy, které hráče měli motivovat a zdravě nakopnout. Opak byl však pravdou. Výprask, který dostali ve druhém poločasu se dá opravdu jen ztěžka ospravedlnit.

Žihle byla od začátku aktivnější a během úvodní pětiminutovky si vypracovala dvě gólové příležitosti. Jedna střela zblízka mířila nad a druhou zlikvidoval Kuba Kozlík. Od 10.minuty se hra vyrovnala. Ve 33.minutě se dostal za obranu domácí Robert Otcovský, ale i tentokrát mířil nad. Pačejov  během prvního poločasu jedinkrát zahrozil. Ve 43.minutě pěkně pálil mladý Petr Hosnedl, ale brankář Bláha jeho střelu pod břevno vytáhl na roh.

Druhý poločas se hrál v režii domácích.  Po šancích ve 48. a 56.minutě přišla série tří rohů a po tom třetím v 57.minutě nedokázali hosté odkopnout včas míč a Zdeněk Vukliševič propálil z 10 metrů vše, co mu stálo v cestě. V 61.minutě putoval předčasně do kabin domácí Jiří Masopust za faul bez míče, ale Pačejov přesilovku nedokázal přetavit ve svou výhodu. Naopak v 65.minutě dorážkou po trestném kopu zvýšil na 2 : 0 Jakub Nový. V 73.minutě se poměr sil na hrací ploše vyrovnal, když zbytečnou červenou kartu dostal Josef Ticháček. V 79.minutě dostala Žihle možnost zahrávat pokutový kop, ale Kozlík střelu Jakuba Nového vyrazil na roh. Domácí však pokračovali ve své spanilé jízdě a rozloženému týmu hostů v samotném závěru vstřelili další dvě branky. V 80.minutě se trefil střídající Jiří Brož a  v 90.minutě opět Jakub Nový.

Vítězství domácích je plně zasloužené, přehráli hosty prakticky ve všech herních činnostech, především pak v přesnosti a v nasazení. Pačejov si po úvodních dvou výhrách připsal dvě porážky. Není ale porážka jako porážka. Zatímco ta z minulého kola s Křimicemi byla po dobrém výkonu se vztyčenou hlavou, ta dnešní doslova ostudná hodně mrzela.

Sestava Pačejov:Kozlík  – Žák/89.Choun/ – Kubáň M. – Štětina – Hosnedl /59.Štěpán/ -  Panuška –  Hlůžek - Ticháček – Klásek   -  Kubaň J.  -  Kliment Branky: 57. Vukliševič Zdeněk, 64. Nový Jakub, 79. Brož Jiří, 89. Nový Jakub
Branky: 57. Vukliševič Zdeněk, 64. Nový Jakub, 79. Brož Jiří, 89. Nový Jakub
ŽK 1:3, ČK 1:1 61.Masopust -  72.Ticháček) 200 diváků
Rozhodčí: Schneider Josef - Fillinger Miloš, Frgal Lukáš. Delegát: Bartošek Zdeněk. 200 diváků

TJ ŽICHOVICE -S.MOCHTÍN 3:0 0:0)

Zápisy

PO DERBY SI MOCHTÍN NEPOLEPŠIL, ŽICHOVICE VSTOUPAJÍ V TABULCE VZHŮRU

Převzato z web. stránek TJ Žichovice
První poločas a vlastně celý zápas se odehrával jasně v naší režii. Hosté měli jednu šanci, kterou nevyužili, ale jinak se hrálo na jednu branku a bylo otázkou času, kdy se prosadíme i gólově. Příležitostí jsme si vytvářeli dostatek, ale Chalupa, Šiška a hlavně Chod opakovaně ztroskotali na výborném brankáři Mochtína Rajtmajerovi. Do šaten se tak šlo za bezgólového stavu.

V úvodu druhého poločasu jsme hosty zamkli v jejich šestnáctce a po několika nevyužitých šancích se konečně dočkali. Na roh Chalupy si naskočil Jiřík a poslal nás do vedení. Nadále jsme útočili a odměnou byla branka Chalupy, který zúročil dobrou práci Mourka a Benedikta. Po odstoupení Choda hosté vyrovnali hru, ale do střeleckých příležitostí je naše výborně hrající obrana nepouštěla. Povedenou tečku zápasu připravil Bálek, jehož přihrávku uklidil do sítě Robert Beneš.

Sestava Žichovice: J. Landa [7.0] - P. Bálek [8.0] , J. Benedikt [8.0] , O. Musil [8.0] ,J. Jiřík [7.0] ,M. Špírek [6.0] , R. Beneš [6.0] , O. Chod [7.0] (60. J. Beneš [4.0] ),O. Chalupa [8.0] , R. Šiška [6.0](85. L. Stulík [6.0] ) , L. Mourek [6.0]

Branky: 55. J.Jiřík, 72. Chalupa Ondřej, 90. Beneš Robert

Rozhodčí: Pressl Václav - Hájek Zdeněk, Koura Radim. Delegát: Šnajdr Milan, ŽK 1:3, 30 diváků.

CHLUMČANY - FK HORAŽĎOVICE 1:1(1:0)PK 4:3

Zápisy

Branky: 24. Kraus Jan - 78. Nauš Josef
Rozhodčí: Doksanský Tomáš - Čermák Vladimír, Sladký Stanislav. Delegát: Pastyřík Vladimír. 150 diváků