1. A TŘÍDA 1.kolo 13.-14.8.2016

Mochtín ani potřetí za sebou nad Pačejovem nevyzrál!

TAKOVOU KANONÁDU V HORAŽĎOVICÍCH ZAŽILI NAPOSLEDY PŘED PĚTI LÉTY

Nový ročník 1.A třídy z pohledu účasti týmů z Pošumaví se po postupu Nýrska do KP ztenčil na čtyři celky. Přesto již v úvodním kole se hrálo v Mochtíně první derby. V něm se očekávalo, že domácí v duelu s Pačejovem využijí této příležitosti, aby svému soupeři vrátili jarní prohru 0:2 z tohoto hřiště. Po té, kdy se po přestávce šli domácí do vedení bylo vše na dobré cestě, jenže hosté byli proti , v 66.minutě vyrovnali a po dalších pěti minutách brankou z penalty výsledek otočili.

Na rozdíl od Mochtína dokázal dokonale využít výhody domácího hřiště tým FK Horažďovice. Svého soupeře Slavoj Žihle porazil výrazným rozdílem, když svým příznivcům předvedl takovou kanonádu, kterou zde viděli naposledy pět více než pěti roky, kdy v předposledním kole 1. třídy v ročníku ve kterém 1.A třídu vyhráli a postoupili po té do KP zde rozstříleli Nýřany 9:0.

Poslední tým z Pošumaví TJ Žichovice zajížděl k prvnímu zápasu na horkou půdu do Kralovic. S tímto soupeřem se mu tentokráte tak  nedařilo jako v minulém ročníku, kdy oba vzájemné zápasy vyhrál a neinkasoval od reprezentanta Kralovic ani branku a vyšel z tohoto duelu bez bodového zisku.