Krajský přebor 13.kolo 5.-6.11.2016

NÝRSKO ANI SVÉRADICE FAVORITŮM DOMA VŮBEC NEUBLÍŽILY

LUBY PŘIVEZLY Z HOLÝŠOVA CENNÝ BOD

Třináctka v podobě třináctého kola krajského přeboru nebyla šťastným číslem pro dvojici Svéradice a Nýrsko, která se pohybuje ve spodní části druhé poloviny tabulky. Oba celky doma hostily soupeře, kteří byli nad jejich síly. Okula prohrála vysoko s lídrem tabulky SK Petřín a Svéradice poprvé na podzim na body doma nedosáhly v duelu s favorizovanými Přešticemi.

Těžký úkol čekal také čtvrtým tým tabulky Start Luby na hřišti v Holýšově, kde domácí dokázali porazit vysoko Přeštice B a vyrovnaný souboj, sehráli také na svém hřišti s  lídrem tabulky. Lubští hráči v průběhu kvalitně odehraného podzimu získali také potřebnou sebedůvěru a potřetí za sebou se nevraceli s prázdnou. Cenný bod se k uhájení čtvrté příčky tabulky náramně hodil.

FK Svéradice - TJ Přeštice 0:4 (0:2)

V tomto zápase chtěli domácí potvrdit svoji podzimní domácí neporazitelnost,  ale tentokrát na svého soupeře nestačili. Vyrovnané utkání trvalo asi dvacet minut a pak převzali iniciativu hosté a zbytek zápasu diktovali tempo. Dlouhé minuty držel Svéradice fantastickými zákroky brankář Michal Soukup, který chytil dvě obrovské šance a k tomu ještě penaltu, správně odpískanou za ruku. V závěru poločasu tlak Přeštic sílil a v posledních pěti minutách přišel dvojnásobný úder. Nejdříve Tadeáš Přibáň proběhl domácí obranou jako nůž máslem a po kličce gólmanovi poslal míč do prázdné branky; poté se na hranici malého vápna uvolnil Jakub  Bešta a chytrým lobem dostal Přeštice do dvoubrankového vedení. Definitivní rozhodnutí pak padlo v 55. minutě, kdy přetažený  centr Přibáně propadl za domácí obranu až na volného Turka a ten přesnou střelou k tyči navýšil na 3:0. Pak už se utkání jenom dohrávalo a zdecimované domácí "dorazil" svoji druhou brankou Jakub Bešta. Svéradičtí hráči vyslali za celý zápas pouze jedinou střelu na branku a tak je výsledek i skóre spravedlivým odrazem toho, co se odehrávalo na hřišti.
Branky: 40. Přibáň Tadeáš, 44. Bešta Jakub, 74. Bešta Jakub, 55. Turek Stanislav

Rozhodčí: Vocelka Milan - Šálková Helena, Pena Miroslav. Delegát: Vyhnálek Josef, ŽK 2:1, 80 diváků .

Okula Nýrsko - SK PETŘÍN  0:5 (0:2)

Další nepovedené utkání na domácím hřišti předvedli hráči Nýrska.
Stanislav Steiner

Začátek utkání byl z obou stran opatrný ,obě mužstva se snažila hrát ze zajištěné obrany. První střelu na branku hostů vyslal I.György,ale brankář hostů ji zneškodnil. Ve 13' utkání se pokusil přehodit střelou, téměř z poloviny hřiště , domácího brankáře , hráč Petřína, Papáček, ale mířil naštěstí vedle. V 16' utkání ztrácí J.Lužný míč, který získal J.Hartl a jeho přesnou přihrávku usměrnil do domácí branky, hlavou, špatně bráněný J.Motl.
Ve 22' utkání, D.Šnour, nepřesně rozehrál, k míči se dostal J.Hartl, který si pohrál s domácí obranou a jeho střela znamenala dvoubrankové vedení hostů.
Mužstvo hostů začalo hrát jednoduchý fotbal a jeho hráči se dostávali do slibných střeleckých příležitostí, ale do konce poločasu se skoré už neměnilo. Na tom měl zásluhu i pozorně chytající domácí brankář J.Moravec.
V nástupu do druhého poločasu měli domácí velké štěstí , kdy střela J.Hartla se odrazila od břevna na brankovou čáru domácí branky. Další pohroma pro domácí celek přišla v 50' utkání ,kdy J.Lužný odkopával míč a trefil hráče hostů a ten P.Bednář poslal do nýrské branky. V 53' utkání T.György kolmou přihrávkou hledal K.Kalivodu, ale brankář hostů byl rychlejší.
Mužstvo Petřína nadále kontrolovalo hru, jeho hráči několikrát provětrali nýrskou obranu.
V 63' utkání I.György, přihrál M.Trefancovi, jeho střelu stačil brankář hostů vyrazit na roh.V 74' utkání hráč Petřína ,J.Hartl si pohrál s domácí obranou a po samostatné akci ,jeho střela skončila v síti domácí branky. Dílo zkázy pro nýrské mužstvo dokončili hosté akcí, když P.Bendl, kolmou přihrávkou našel P.Škardu a ten se nemýlil.
V samém závěru utkání domácí hráč, M.Brož, trefil břevno branky hostů a následně I.György ,kdy postupoval sám na brankáře.kterého pouze svou střelou nastřelil. Hosté mohli své vedení ještě zvýšit , když J.Hartl přihrál J.Vodrážkovi, ale J.Moravec jeho akci zneškodnil.
Vítězství mužstva Petřína je zcela zasloužené, jeho hráči podali velice pěkný kolektivní výkon. Domácí mužstvo se jim snažilo vyrovnat , ale za chyby ,kterých se hráči dopustili, zaplatili krutou porážkou.

Branky: 16. Motl Jiří, 24. Hartl Jiří, 58. Bednář Petr, 74. Hartl Jiří, 80. Škarda Petr

Rozhodčí: Burda Miloš - Mazanec Marek, Černý Tomáš. Delegát: Havránek Václav, 65 diváků .

FK Holýšov - START LUBY 1:1 (1:0)PK 4:3

(přeevzato z web.stránek Startu Luby)
Domácí hráči vstoupili do zápasu aktivní hrou, získali převahu, kterou korunovali brankou Valachoviče po centru z levého křídla. Až po inkasované brance se Luby probudily, do konce poločasu byly sice aktivnější (čemuž přispělo i vyloučení Baxy), ale stereotypním nakopáváním míčů do šestnáctky Holýšova sice prakticky žádnou šanci nevytvořily. Druhý poločas už přinesl zpřesnění lubské kombinace a s tím přišly i brankové příležitosti Hory a Švátory. Rozhodující okamžik přišel mezi 75. a 77. minutou, nejdříve penalta pro Holýšov, kterou zkušenému Černohorskému Kalaš bravurně lapil a poté stejná výhoda pro Luby, když se po faulu na Švátoru nemýlil Jan Voráč. Do konce zápasu se děly zajímavé věci před oběma brankami, lubský Vejskal střelou z cca 10m pouze orazítkoval břevno, Holýšov v poslední minutě mohl rozhodnout po závaru před lubskou brankou. Penaltový rozstřel se najprve vyvíjel lépe pro Luby, ale poslední dva střelci selhali, a tak bonusový bod nakonec zůstal v Holýšově.Branky: 20. Valachovič Jan - 77. Voráč Jan (PK)

Rozhodčí: Žák Ondřej - Šiška Pavel, König Michal. Delegát: Královec Pavel, ŽK 2:3,ČK 1:1 (29.Baxa Roman – 90. Čížek 2x ŽK), 95 diváků .

Ostatní výsledky:

FC CHOTÍKOV 1932 - SK RAPID PLZEŇ 3:3 (1:1) PK: 5:4

Branky: 21. Rozboud Karel, 59. Matas Martin, 81. Šulan Jan - 14. Čupalka Miroslav, 49. Nový Pavel, 52. Klekner Roman

SK SLAVIA VEJPRNICE - SOKOL LHOTA 0:3 (0:1)

Branky: 25. Fiala Vladislav, 75. Strejček Matěj, 89. Záhrobský Jakub

SSC BOLEVEC - TJ ROZVADOV 1:1 (1:0) PK: 4:2

Branky: 4. Pelnář Michal - 67. Hána Patrik

JISKRA DOMAŽLICE B - FC ROKYCANY B 8:0 (5:0)

Branky: 31. Špírek Miroslav, 33. Došlý Petr, 36. Hojda Miroslav, 37. Došlý Petr, 41. Waldmann Lukáš, 66. Sova Tomáš, 67. Došlý Petr, 72. Došlý Petr

BANÍK STŘÍBRO - TJ ZRUČ 1:0 (0:0)

Branky: 64. Bůžek Tomáš