KP : 10.kolo 15.-16.10.2016

Z VENKU PŘIVEZLY LUBY JIŽ TŘETÍ VÝHRU

K pátému podzimnímu zápasu krajského přeboru odjížděli hráči Startu Luby s vizitkou dvou vítězství, jedné remízy a jediné prohry s Rozvadovem. Těmito výsledky si získali respekt u svých soupeřů. V duelu s pátým týmem minulého ročníku KP Rapidem Plzeň si role favorita zápasu vyměnili. Lubští tuto roli zvládli na výbornou. Ani jednou neinkasovali a dvěma vstřelenými góly získali další tři body, kterými kompenzovali svůj poslední domácí výpadek bodů s lídrem tabulky SK Petřín.

S vědomím, že nemají co na hřišti v minulém ročníku druhého týmu KP v Rozvadově co ztratit nastupoval nováček přeboru z Nýrska. Zázraky se neděly a domácí podle očekávání si po bodových výpadcích doma další ztrátu nepřipustili. Po Lubech tak odjela i Okula z Tachovska bez bodů.

Svéradice na podzim tradičně body z venku nevozí. Výjimku neudělal tento tým ani v 10.kole kdy podlehl na hřišti nováčka ve Stříbře stejně jako před tím Nýrsko domácím o dvě branky. Jediný kdo na podzim na tomto hřišti přesvědčivě z pošumavského regionu  zabodoval byl lubský Start.

TJ Rozvadov - FK Okula Nýrsko 4:0 (2:0)

Stanislav Steiner

Další nepovedené utkání sehráli hráči FK OKULA NÝRSKO v Rozvadově. I když už v první minutě měli možnost zahrávat rohový kop, ale bez úspěchu. Domácí mužstvo postupně získávalo herní převahu a po několika slibných příležitostí, kdy obrana hostů odolala, domácí naopak výhodu rohového kopu využili a v 11' se dostali do vedení, když hlavička Mráčka skončila v brance Nýrska.V 17' utkání  spolupráce I.Györgyho s  Výtiskem skončila opět jenom rohovým kopem a s následnou Výtiskovou střelou si domácí brankář poradil. Ve 23' utkání přišel pro hosty druhý trest , kdy střelu Mráčka z 18m ,tečoval obránce a nešťastný Moravec už nestačil na to zareagovat ,míč skončil podruhé v síti nýrské branky. Ke snížení stavu utkání měl možnost Výtisk, když dostal přihrávku za obranu domácího mužstva, ale v rozhodujícím okamžiku přišel o míč.

V 35' utkání chyboval Bastl , ke střele se dostal Horáček, ale Moravac jeho střelu chytil. V 39' se do dobré brankové příležitosti dostal M.Skopový ,ale jeho střela skončila nad nýrskou brankou. Před koncem poločasu měli domácí výhodu trestného kopu, ale velice špatně ho zahráli a následoval rychlý protiútok, když I.György ve spolupráci s Vávrou uvolnili Výtiska ,ten postupoval sám na domácího brankáře , ale pouze ho nastřelil.

Vstup do druhého poločasu se Nýrsku nepovedl ,přišla chyba Bastla ,Kabourek přihrál Kašemu a ten se nemýlil. Třetí branka v nýrské síti znamenala uklidnění domácího mužstva, které získalo velkou herní převahu a bylo jenom otázkou času ,kdy své vedení opět navýší. Od té chvíle se hrálo převážně na jedné polovině hřiště a nejvíce práce měl Moravec v nýrské brance. V 72' utkání domácí mužstvo nastřelilo tyč nýrské branky. V 75' utkání nacentroval M. Skopový míč před nýrskou branku a přesná hlavička Jandy skončila za zády bezmocného nýrského brankáře.

Domácí mužstvo dále pokračovalo v útočné hře a štěstím pro hosty byl velice dobře chytající brankář.Jedinou brankovou příležitost ke snížení stavu utkání měl po kolmé přihrávce, T.Györgyho  za obranu, Kotlan, ale jeho unik skončil střelou nad domácí brankou. V závěru utkání se domácí hráči dostali ještě do dalších příležitostí, ale jednou Valenta zastavil střelu  Viterny na brankové čáře a dvakrát se vyznamenal  Moravec, když vychytal střely Slowika a Viterny. Vítězství domácího mužstva bylo jednoznačné a zasloužené, kdyby jeho hráči proměnili brankové šance mohl  být výsledek utkání pro hosty daleko krutější.

Branky: 12. Mráček Václav, 23. Mráček Václav, 48. Kaše Pavel, 74. Janda František

Rozhodčí: Šlajs Jakub - Bogdan Gabriel, Kanta Vlastimil. Delegát: Rauch Pavel, 80 diváků .

SK RAPID PLZEŇ - TJ START LUBY 0:2 (0:1)

(převzato z web. stránek Startu Luby)

Na zpustlém policejním areálu SKP Rapidu přineslo utkání KP pouze průměrný fotbal. Luby byly v prvním poločase lepším týmem, domácí Rapid hrozil pouze z dobře zahrávaných standardek. Těsně před přestávkou zahrál v pokutovém území rukou domácí obránce rukou a s nařízenou penaltou si tradičně Honza Voráč věděl rady. Druhý poločas se snažil Rapid o vyrovnání, ale do brankových šancí se nedostával a naopak hrozil z rychlých protiútoků. V 88. minutě chybovali stopeři Rapidu, Voráč s Colem šli sami na branku Rapidu, Voráč předložil Colemu míč před prázdnou branku a o dalších třech bodech pro Luby bylo rozhodnuto.

Branky: 44. Voráč Jan (PK), 88. Cole Jerome

Rozhodčí: Křen Jiří - Šimek František, Žák Ondřej. Delegát: Harmady Miloš,  45 diváků, ŽK 4:1.

Baník Stříbro - FK Svéradice 2:0(2:0)

Branky: 16. Bůžek Tomáš, 26. Pleško Lukáš

Rozhodčí: Žák Ondřej - Mazán Jan, Čermák Vladimír. Delegát: Kopřiva Karel, 70 diváků