KP : 9.kolo 8.-9.10. 2016

LÍDR TABULKY PROKÁZAL V LUBECH SVOJE KVALITY

Šlágrem sobotních zápasů v Pošumaví byl bezesporu duel mužů v krajském přeboru Luby - Petřín. Domácí, jak se správně konstatuje na web.stránkách Startu nepatří  zejména na podzim  mezi otloukánky mezi elitou kraje čekala tentokráte  vzhledem k tomu , že jsou hosté vévodí tabulce  lídry tabulky tabulce hodně těžká práce. Přestože se s favoritem snažili odvést maximum, soupeř byl na rozmočeném trávníku nad jejich síly.  Pokud se mu bude dařit herně a bude tak střelecky produktivní jako v Lubech, pak je na té nejlepší cestě vrátit se zpět do vize, ze které na jaře sestoupil. Luby po prohře s TJ Přeštice i dalším TOP týmem nebodovaly, mají stále podzim výborně rozehraný. Co je ale nejdůležitější, tam kde nyní v tabulce jsou, tak odtud žádné sestupové starosti nehrozí. To by mělo být pro klid a celkovou pohodu tohoto nejvýše umístěnému týmu z Pošumaví v KP nejdůležitější. Diváci se rozhodně ani v tomto klání v Lubech nenudili a měli dostatek příležitostí také potleskem ocenit i svůj domácí tým, přestože ta pomyslná třešnička na dortu tentokráte chyběla.

Tato třešnička po dvouzápasovém bodovém půstu na hřištích soupeřů nechyběla u Svéradic. Důležitou výhrou v duelu o šest bodů nad Bolevce svěřenci trenéra Miroslava Rambouska potvrdili, že na domácím hřišti patři krajském přeboru po boku Petřína, béčku Domažlic a Sokola Lhota  mezi nejúspěšnější.

Utkání Nýrsko – Zruč bylo pro nezpůsobilý terén na hřišti v Nýrsku odloženo na náhradní termín.

TJ START LUBY - SK PETŘÍN PLZEŇ  1:4 (1:1)

PO PŘEŠTICÍCH V LUBECH NEZAVÁHAL ANI PRVNÍ TÝM TABULKY

(převzato z web. stránek Startu Luby)

Petřín prokázal v Lubech své kvality, Luby dokázaly s favoritem držet krok první poločas, kdy vedoucí branku Vohrny dokázal odpovědět netradičně hlavou Jan Voráč po přesném centru Milana Hory. Ovšem úvod druhé půle rozhodl o osudu utkání, hned v 46. minutě to byl opět Vohrna, který po chybné rozehrávce Lub, překvapil brankáře Kalaše střelou z 20 metrů. Tento gól hosty uklidnil a do konce zápasu už Luby, které se moc snažily ještě s výsledkem něco udělat, do zakončení téměř nepustili, sami naopak ještě dvakrát skórovali. V 60. minutě se po rohovém kopu hlavou prosadil obránce Zoubek a v 78. minutě využil jedno ze zaváháních v obranné činnosti kapitán Petřína Bednář, když svůj sólový únik s přehledem zakončil.Branky: 35. Voráč Jan - 15. Vohrna Marek, 46. Vohrna Marek, 60. Zoubek Lukáš, 78. Bednář Petr

Rozhodčí: Špoták Rudolf - Mazán Jan, Plzák Martin. Delegát: Lešetický Vladimír, 120 diváků, ŽK 3:3.

FK Svéradice - SSC Bolevec 2:1 (0:0)

Branky: 74. Heřman Miloš, 83. Beránek Vlastimil - 87. Bublík Michal

Rozhodčí: Bogdan Gabriel - Žák Ondřej, Vocelka Milan. Delegát: Bartošek Zdeněk, 100 diváků, ŽK 1:2 .

FK OKULA NÝRSKO - TJ ZRUČ  (odloženo)

Utkání v Nýrsku  bylo pro nezpůsobilý terén odložena na náhradní termín, který podléhá schválení řídící STK.