KP : 8.kolo 1. - 2.10, 2016

LUBSKÝ START PROHRÁVAL STEJNĚ JAKO VE STŘÍBŘE O DVĚ BRANKY A PŘESTO PŘIVEZL TŘI BODY!

Podruhé v průběhu podzimu se podařil Startu Luby obdivuhodný obrat v průběhu zápasu na hřišti soupeře. Poprvé to bylo ve Stříbře, kdy po poločase prohrával 2:0  a v druhé půle domácí šokoval šesti brankami v jejich síti. V osmém kole to ani v Rokycanech po prohraném prvním poločase 2:0 nevypadalo se Startem na bodový zisk. Nemožné se stalo opět skutkem. Obrat ve výsledku nastal proměněným pokutovým kolem Pavel Čipera. Tentýž hráč v čtvrt hodiny před koncem vyrovnal na 2:2 a zaskočené domácí dorazil minutu před koncem Aleš Čížek pro Luby vítězným gólem! Luby si i po té, kdy podzimní část KP se přehoupla do své druhé poloviny stále drží mezi nejlepšími, po osmi kolech je se ztrátou pouhých dvou bodů na druhé Domažlice B na krásném pátém místě !

Nýrsko v souboji nováčků KP, kteří se mezi sebou v minulém ročníku prali o vítězství v 1. A třídě rozhodně nepropadlo, nicméně domácí i konečnou výhrou i ziskem průběžného třetího místa v tabulce potvrdili, že jsou zatím po postupu úspěšnější než jejich soupeř z Nýrska.

Svéradice nemají venku na podzim lehkých soupeřů. Ten poslední Sokol Lhota na podzim patřící mezi TOP týmy tohoto ročníku prokázal hlad po úspěchu a gólech je také nešetřil. Sedm inkasovaných gólů po vysoké prohře Svéradic na půdě domažlické rezervy znamená další nepříjemný debakl pro tým z Pošumaví.

Sokol Lhota - FK Svéradice 7:1 (3:0)

SVÉRADICE  DORUHÉ ZA SEBOU SE VRÁTILY Z VENKU S DEBAKLEM

Zasloužené vítězství domácích, kteří od úvodních minut určovali průběh utkání. Svojí převahu potvrdili dvěma góly Matěje Strejčka. V 6.minutě po rohovém kopu  skončil míč z jeho hlavy v brance Svéradic poprvé a v 17.minutě skluzem před vybíhajícím brankářem zvýšil na 2:0 . Domácí si vytvořili další slibné brankové příležitosti, které mim dokázal brankář Karel Soukup včasným vyběhnutím a pohotovými zákroky zlikvidovat. Nicméně, když čtyři minuty před přestávkou upravil stav první půle Vladislav Fiala na 3:0 bylo o výsledku prakticky  již rozhodnuto. Po hodině hry završil svůj hattrick v tomto duelu Matěj Strejček a tři další branky domácích v posledních šesti minutách přispěly k debaklu hostů, kteří stačili pouze korigovat v 86.minutě Brůhou na 6:1. Poslední slovo měl domácí Fiala, který v poslední minutě uzavřel skóre i svůj hattrick v tomto duelu. Svéradice venku ani na třetí pokus neuspěly a po prohře v Blíženově v minulém kole s rezervou Domažlic(5:0) znovu inkasovaly na hřišti štiky letošního ročníku KP nepříjemný debakl.

Branky: 7. Strejček Matěj, 17. Strejček Matěj, 41. Fiala Vladislav, 60. Strejček Matěj, 84. Fiala Vladislav, 88. Hrdlička Jiří (PK), 90. Fiala Vladislav - 86. Brůha Václav

Rozhodčí: Šlajs Jakub - Havránek Martin, Šimek František. Delegát: Hajšman Pavel, 130 diváků.

ZÁPISY

VÝSLEDKY

TABULKY

STATISTIKY

Baník Stříbro - FK Okula Nýrsko 3:1 (2:1)

V DUELU NOVÁČKŮ PŘEBORU ZVÍTĚZIL MÍRNÝ FAVORIT , DOMÁCÍ BANÍK

Stanislav Steiner

Začátek utkání se hráčům Nýrska příliš nepovedl. Domácí mužstvo mělo příležitost ke vstřelení branky už ve 4' utkání ,ale Moravec, si se  střelou domácího  hráče poradil. V 7' utkání domácí rozehrávali roh, přihrávkou na přední tyč nýrské branky a Zaoralova hlavička znamenala vedení domácího mužstva.

V 11' po akci Kotlana se k míči dostal Výtisk, který byl faulován a následný trestný kop T.Györgyho znamenal vyrovnání.

V dalších minutách získali domácí mírnou převahu a vytvořili si několik slibných příležitostí  ke vstřelení branky.Hráči hostujícího mužstva se dopustili chyby při autovém vhazování, čehož využil Bůžek a svou samostatnou akci zakončil  vstřelením vedoucího gólu. V následné minutě se do slibné příležitosti dostal Kotlan,ale svou akci nedokázal zakončit.Ve 24' utkání Bůžek vyzkoušel pozornost nýrského brankáře, který jeho střelu pod břevno bravurně zneškodnil.

Ve 30' utkání si domácí brankář poradil se střelou T.Györgyho z trestného kopu. V 32 nedosáhl na míč Lužný a na poslední chvíli nebezpečí pro nýrskou branku odvrátil  na roh Kalivoda ml. Domácí mužstvo se dostalo do slibné příležitosti ještě ve 43' ,kdy po rohovém kopu ,skončila hlavička Pavlase jen těsně vedle nýrské branky. V poslední minutě prvního poločasu Lužný kolmou přihrávkou hledal rozběhnutého Výtiska, domácí brankář byl pozorný.

V nástupu do druhého poločasu mohlo Nýrsko vyrovnat, když nejprve střelu Kalivody domácí brankář vyrazil na roh a následně se do brankové příležitosti dostal T.György, ale nezpracoval míč, který se odrazil k Výtiskovi a jeho střela skončila pouze v boční síti, byla to stoprocentní šance k vyrovnání. V 54' ztrácí na polovině hřiště míč Šnour a domácí následující brejk nedokázali využít. V 58' rozehrával Pleško trestný kop, přihrávkou do šestnáctky, který zakončil přesnou hlavičkou ,Kohut, do nýrské branky.

V 63' se vyznamenal nýrský brankář, když střelu Korynty z malého  v vápna stačil nohama vyrazit.

Domácí mužstvo mělo dále mírnou převahu ,ale jejich akce končili bez brankového využití. Do příležitostí se dostali postupně v  80' Kohut a 82' Kanys ,ale Nýrský brankář byl vždy pozorný. Ke zkorigování stavu utkání měl příležitost v 87' , Bureš, kterého střelu jeden z obránců domácího mužstva zastavil na brankové čáře. V poslední minutě utkání po centru Kotlana skončila hlavička Lužného nad břevnem domácí branky.

Získat tolik potřebné body se hráčům Nýrska nepovedlo a tak se musí připravit na další utkání , kdy na domácím hřišti přivítají v neděli 9.10. v15.00 hod, mužstvo Zruče.

Branky: 7. Zaoral Luboš, 22. Bůžek Tomáš, 58. Kohut Adam - 11. György Tomáš

Rozhodčí: Žák Ondřej - Lhoták Luděk, Šlajs Jakub. Delegát: Harmady Miloš, 90 diváků.

ZÁPISY

VÝSLEDKY

TABULKY

STATISTIKY

FC Rokycany B - TJ START LUBY 2:3 (2:0)

Branky: 15. Blecha Michal, 41. Tobrman Václav - 53. Čipera Pavel (PK), 75. Čipera Pavel, 89. Čížek Aleš . Rozhodčí: Lego Jan - Šimek František, Volf Michal. Delegát: Mudra Zdeněk, 150 diváků, ČK 1:0 (53. Blecha Michal), ŽK 1:1.