KP: 7.kolo 24. - 25.9.2016

HOSTÉ Z PŘEŠTIC POTVRDILI V LUBECH SVOJÍ KVALITU, ALE DOMÁCÍ JIM NIC NEDAROVALI A NEBYLI DALEKO O ZISKU BODU

VÍTĚZSTVÍ TO NEBYLO SNADNÉ, ALE PŘIŠLO JAKO NA ZAVOLANOU - NÝRSKO KONEČNĚ PŘERUŠILO NEÚSPĚŠNOU SÉRII A TŘI BODY PŮSOBÍ JAKO BALSÁM

NA CHODSKU SE TO OPĚT NEOBEŠLO BEZ DEBAKLU. NAPOSLEDY V DOMAŽLICÍCH NA JAŘE RUPLY SVÉRADICE 7:1, NYNÍ NA PODZIM NA HŘIŠTI V BLÍŽENOVĚ DOSTALY OD DOMAŽLICKÉ REZERVY BŮRA

V sedmém kole krajského přeboru čekaly Luby a Nýrsko náročné zápasy na domácím hřišti, Svéradice nečekalo nic dobrého venku v duelu s domažlickou rezervou.

Konečné bilance z tohoto kola v podobě třech získaných bodů Okulou Nýrsko nad Bolevcem v podstatě nepřekvapuje. Luby čekal doma těžký soupeře, jeden z horkých favoritů na první místo a postup do divize TJ Přešice. Přestože domácí neprodali svojí kůži zadarmo, po přestávce svého soupeře, který odcházel do kabin v jednobrankovým náskokem sevřeli, vyrovnali, ale štěstí se přiklonilo na stranu Přeštic , i když by si Luby za svůj výkon odměnu v podobě zisku bodu zasloužily.

FK Okula Nýrsko, nováček přeboru po čtyřech zápasech bodového půstu a dvou kolech ve kterých ani jednou neskóroval si doma tentokráte vše vynahradil a nyní s devíti  body získal  na od svého soupeře z Bolevce , který zůstal předposlední pětibodový odstup .

Svéradice měly před svým zápasem v Blíženově s domažlickou rezervou v tabulce rovněž devět bodů a u těch po prohře 5:0 také zůstalo.

TJ Start Luby - TJ Přeštice 2:3 (1:2)

Hosté z Přeštic potvrdili v Lubech svojí kvalitu, ale domácí jim nic nedarovali a nebyli daleko o zisku bodu

(převzato z web.stránek Startu Luby)

Přeštice v Lubech opět potvrdili svou kvalitu a i přes tuhý odpor domácích hráčů si nakonec odvezly tři body. Lépe ale začaly Luby, v 8. minutě orazítkoval dalekonosnou střelou Dominik Raišl tyč, odražený míč ale k překvapení všech dobíhající Jerome Cole nedokázal dorazit do sítě. Vše napravit o pár minut později, kdy si tváří v tvář přeštickému brankáři poradil a vstřelil vedoucí branku Lub. Přeštice ale poté  přidaly, zpřesnily kombinaci a do poločasu otočily skore ve svůj prospěch brankami Přibáně (po nedorozumění mezi obránci a brankářem) a Pavla Bešty. V druhé půli Luby tlačily, získaly převahu, kterou nakonec zužitkoval Karel Švátora. Bohužel v následující minutě si Přeštice vzaly vedení zpět zásluhou Jakuba Bešty a udržely ho do závěrečného hvizdu rozhodčího Havránka.

Branky: 11. Cole Jerome, 75. Švátora Karel - 31. Přibáň Jan, 36. Bešta Pavel, 76. Bešta Jakub

Rozhodčí: Havránek Martin - Lhoták Luděk, Šlajs Jakub. Delegát: Svoboda Miroslav,  300 diváků ŽK 3:3, ČK: 1:0(91. Čížek)

Zápisy VŠECHNY VÝSL. TABULKY STATISTIKA

FK Okula Nýrsko - SSC Bolevec 4:2 (1:1)

Vítězství to nebylo snadné, ale přišlo jako na zavolanou - Nýrsko konečně přerušilo neúspěšnou sérii a tři body působí jako balsám

Stanislav Steiner

Vstup do utkání měli lepší hosté, když se několikrát pokusili ohrozit nýrskou branku. Do první brankové příležitosti se dostali hráči domácího mužstva ,když střela M.Brože jen těsně minula branku. Ve 14' utkání po spolupráci Trefance  s Výtiskem se ke střele dostal D.Šnour a poslal domácí do vedení. Hráči Nýrska se postupně rozehrávali a dostávali se do brankových příležitostí. V 28'po akci  I.Györgyho s P.Výtiskem netrefil ve vyložené šanci M.Trefanec branku hostů. Následně po přihrávce P.Výtiska, trefuje ranou z 18m, břevno branky hostů I.György.Po těchto šancích se dostávají do brankových příležitostí hráči Bolevce a po nedorozumění v obraně domácích srovnává M.Zítek stav utkání. Domácí mužstvo mělo velké štěstí ve 41' utkání, když M.Zítek přes vybíhajícího domácího brankáře, trefil pouze břevno nýrské branky. V 53' utkání zahrávali hosté rohový kop a L.Ficu svou střelou poslal hosty do vedení. Na vzniklou situaci reagoval domácí trenér střídáním a poslal na hřiště T.Rubáše a jak se později ukázalo bylo to správné rozhodnutí, protože ten po přihrávce D.Kotlana v 63' utkání srovnal stav utkání. Vzápětí se samostatně prosadil P.Výtisk a domácí otočili průběh utkání. Mužstvo hostů se snažilo o vyrovnání , ale bez úspěchu. V 78' utkání se do velké šance dostal P.Greif ,ale pouze přestřelil nýrskou branku Naopak , v 79' uvolnil I.György rozběhnutého T.Rubáše a ten vstřelením branky upravil tak stav utkání na konečných 4 : 2. Vítězství domácího mužstva bylo zasloužené ,hosté se snažili hrát útočný fotbal.

Branky: 14. Šnour Daniel, 66. Brož Martin, 67. Výtisk Petr, 78. Brož Martin - 33. Zítek Martin, 53. Ficu Ladislav

Rozhodčí: Vocelka Milan - Šimek František, Volf Michal. Delegát: Mrázek Miroslav, 120 diváků,ŽK 1:0.

Jiskra Domažlice B - FK Svéradice 5:0 (2:0)

Na Chodsku se to opět neobešlo bez debaklu. Naposledy v Domažlicích na jaře ruply Svéradice 7:1, nyní na podzim na hřišti v Blíženově dostaly od domažlické rezervy bůra

Branky: 25. Waldmann Lukáš, 45. Waldmann Lukáš, 60. Došlý Petr, 80. Lešek Dominik, 81. Lešek Tomáš

Rozhodčí: König Michal - Šiška Pavel, Kříž Lukáš. Delegát: Hajšman Pavel, 70 diváků, ŽK 1:2.