KP : 6.kolo 17.-18.9.2016

LUBŠTÍ V ROZVADOVĚ NEZKLAMALI, ALE NA BODY NEDOSÁHLI
DERBY MEZI SVÉRADICEMI A NÝRSKEM SKOČILO TÍM NEJTĚSNĚJŠÍM VÍTĚZSTVÍM DOMÁCÍCH

Potřetí čekala lubské fotbalisty cesta do vzdáleného Rozvadova. Tentokráte je cestou na utkání v autobuse hřál pocit, který ještě neznali. K tomuto duelu nastupovali v roli druhého týmu tabulky krajského přeboru! Určité obavy z utkání vzhledem ke kvalitám domácích , kteří skončili v minulém ročníku na 2.místě i k předcházejícím vzájemným zápasům tu byly.  Na  Rozvadov narazily Luby venku dosud dvakrát. Poprvé v 1. A třídě na podzim 2008, kdy zde prohrály 3:1(doma v odvetě na jaře 1:2) a podruhé na podzim před rokem těsně prohráli 2:1. V takových případech těsných výsledků je vždy ještě třeba něco navíc, štěstí a to se opět k lubským v Rozvadově obrátilo zády.

Další dva účastnici krajského přeboru z Pošumaví si to mezi sebou rozdali na hřišti ve Svéradicích. Překvapivě toto  Pošumavské derby se tentokráte netěšilo výrazné pozornosti diváků. Nicméně ti kteří přišli a chtěli vidět výhru domácích udělali dobře. Domácí se ujali již ve 12.minutě vedení gólem Martina Klase a toto své jednobrankové vedení uhájili až do konce tohoto prestižního duelu.

TJ Rozvadov - TJ Start Luby  3:2 (2:1)

ŠTĚSTÍ LUBŮM V ROZVADOVĚ NEPŘÁLO, BODY JIM  OPĚT NEBYLY SOUZENY
(převzato z web.stránek Startu Luby)

Na kluzkém terénu předvedli oba soupeři velice dobrý fotbal, vítězství Rozvadovu nakonec zajistil kanonýr Lukáš Čížek. který se sám postaral o všechny tři branky. Úvod utkání patřil Lubům, po kombinační akci zakončoval povedenou střelou z hranice šestnáctky Pavel Čipera. Pak ale přidali domácí a do poločasu otočili na 2:1, střílel vždy trestuhodně nekrytý Čížek. Do druhého poločasu vstoupily aktivněji opět Luby, jejichž snahu o vyrovnání vyjádřila krásná akce po ose Raišl - Cole a zakončující Švátora. V 70. minutě bohužel došlo k výraznému ovlivnění zápasu hlavním rozhodčím, když udělil zcela nesmyslně druhou ŽK Čiperovi, který byl navíc faulován. Přesilovku Rozvadova zužitkoval po rohovém kopu v 83. minutě opět Čížek. Závěrečný nápor oslabených Lub domácí sice, mnohdy se štěstím, ubránili. Luby ale předvedli v Rozvadově velice dobrý výkon, chybělo snad jen trochu více štěstí.

Branky: 29. Čížek Lukáš, 40. Čížek Lukáš, 83. Čížek Lukáš - 8. Čipera Pavel, 62. Švátora Karel, ŽK 3:2, ČK 0:1 (70.Čipera Pavel), 100 diváků.

Rozhodčí: Maroušek Karel - König Michal, Volf Michal. Delegát: Havlík Václav.

Zápisy VŠECHNY VÝSL. TABULKY STATISTIKA

FK Svéradice - FK Okula Nýrsko 1:0 (1:0)

Ve Svéradicích se hrál velice pohledný fotbal a je jen škoda, že nepřišlo více diváků, některé pravděpodobně odradilo nepříznivé počasí. Hosté začali velice ofenzivně a v první desetiminutovce byli určitě aktivnější. Jejich největší šanci zlikvidoval vynikajícím zákrokem gólman Soukup, když včasným vyběhnutím zlikvidoval samostatný nájezd nýrského útočníka. Ve 12. minutě pak přišel rychlý protiútok domácích, Roman Kába zatáhl míč po pravé straně a jeho centr přesně našel ve vápně Martina Klase, ten si balón  zpracoval a typickým "angličákem" poslal Svéradice do vedení. Ten samý hráč mohl znovu skórovat o deset minut později, ale ve vyložené pozici branku těsně přestřelil. Oba týmy se mohly spolehnout na výborné výkony brankářů a bylo zřejmé, že gólů moc nepadne. Ve druhé půli si Nýrsko vytvořilo mírnou převahu a bylo vidět, že trenér Kalivoda dal jasné pokyny -  pokusit se o obrat v zápase. . Pozorná obrana domácího celku tentokrát pracovala velmi kompaktně, do větších šancí soupeře nepouštěla a obětavě odvracela veškeré jejich pokusy. A když už se zdálo, že nádherná střela Lužného skončí v síti, přichystal zákrok dne Michal Soukup a robinsonádou vytáhl míč směřující do šibenice nad břevno. V 82. minutě se za nýrskou obranou objevil Vlasta Beránek, brankář Moravec vyběhl až do pole a šanci sice  zlikvidoval, ale pouze díky tomu, že zahrál rukou mimo vápno. Následovala červená karta a do branky hostů musel nastoupit hráč  z pole, tím bylo prakticky o osudu zápasu rozhodnuto. Zbývající minuty si už hráči Svéradic pohlídali a na svůj účet si tak připsali velmi důležité 3 body.
Branky: 12. Klas Martin.
Rozhodčí: Pálek Ondřej - Havránek Martin, Bogdan Gabriel. Delegát: Churý Petr, 90 diváků , ČK 0:1 (83.Moravec), ŽK 1:5.