KP : 3.kolo 27.-28.8.2016 .

Z VENKU SE VRÁTILY SVÉRADICE I NÝRSKO S PRÁZDNOU

V LUBECH SE BODY DĚLILY, DOMÁCÍ S TRADIČNÍM SOUPEŘEM SI POLEPŠILI V PENALTOVÉM ROZSTŘELU

Ve třetím kole čekaly doma na dvojici soupeřů z Pošumaví dva týmy, které byly hladové po bodech. Vejprnice, které hostily Svéradice byly zatím bez bodů a  Chotíkov kam zajížděl lídr tabulky z Nýrska měl body dva za šťastnou výhru na penalty doma s Holýšovem. Ve Vejprnicích to vypadalo ještě po prvním poločase, že by zde mohli hosté domácí zase o nějaký bod jako před rokem obrat, a poslední čtvrt hodinovka lépe vyšlo domácím, kteří jistili výhru gólem v poslední minutě tohoto klání. Nýrsko , které v prvním historickém utkání na hřišti Chotíkova vedli, pak srovnali na 2:2 , ale body jim nebyly souzené. Ty získali domácí vítěznou trefou z 55.minuty a když se žádný z nabízených kontrů do branky domácích nedostal, mohli se radovat ze šťastného vítězství. Po nedělním domácím zápase mohou vyprávět domácí o tom, jak přijít o dvoubrankové vedení  tři minuty před koncem, v době kdy možná mysleli již na tradiční občerstvení po utkání. Nakonec si alespoň k zisku bodu polepšili dalším v penaltovém rozstřelu , ale myšlenky o to, že to mohly být tři body přesto zůstaly. I to se ale ve fotbale stává.

VEJPRNICE  SVÉRADICE

4:2

(1:1)

Branky: 33. Mašek Jakub, 54. Kuhajda Lukáš, 77. Paul Lukáš (PK.), 90. Ufrémund Adam - 44. Heřman Miloš, 56. Kába RomanRozhodčí: Šimek František - König Michal, Kříž Lukáš. Delegát: Havránek Václav.  ŽK  1:2 , 110 diváků.

MÍSTO TŘECHO BODŮ MAJÍ POZE DVA - LUBY O VÝHRU PŘIŠLY V ZÁVĚRU ZÁPASU

Po tomto zápase mohou vyprávět domácí o tom, jak přijít o dvoubrankové vedení  tři minuty před koncem, v době kdy možná mysleli již na tradiční občerstvení po utkání. Nakonec si alespoň k zisku bodu polepšili dalším v penaltovém rozstřelu , ale myšlenky o to, že to mohly být tři body přesto zůstaly. I to se ale ve fotbale stává.

Branky: 35. Švátora Karel, 62. Voráč Jan - 87. Greif Pavel, 89. Bublík Michal

Rozhodčí: Svatík Martin - Lego Jan, Pálek Ondřej. Delegát: Sádovský Peter, ŽK 2:3, 170 diváků.

Stanislav Steiner

Druhé utkání na hřišti soupeře začalo pro hráče Okuly velice dobře.Po faulu na Rubáše kopal trestný kop K.Kalivoda,jeho střela se odrazila od postavené zdi domácího mužstva a skončila v síti domácí branky.Odpovědˇměli domácí v následující minutě,když střelu ,P.Kučery, pod břevno z 20 m, bravurně zneškodnil  nýrský brankář J.Moravec.V další průběhu utkání se domácí hráči několikrát pokusili ohrozit nýrskou branku,ale zatím neúspěšně.Hosté odolali i serii trestných kopů ,ale přišla chvíle pro domácího hráče D.Míku,jehož dvě střely ze střední vzdálenosti skončily v nýrské brance.  V 28' utkání po chybě domácí obrany se k míči dostal M.Trefanec , obehrál obránce i brankáře domácího mužstva, srovnal tak stav utkání.

V dalším průběhu prvního poločasu se obě mužstva snažila o vstřelení vedoucí branky,ale neúspěšně.Pro nýrské mužstvo byl zvláště nebezpečný P.Kučera,ale obrana hostů stačila nebezpečí odvrátit.Šanci ke vstřelení branky po přihrávce T.Rubáše měl P.Výtisk,jehož střelu stačil odvrátit na brankové čáře hlavou obránce domácího mužstva.V 32' rozehrával trestný kop T.György ,ale domácí brankář byl pozorný.Následně mělo domácí mužstvo výhodu rohových kopů,ale bez brankového využití.Ve 41' se po samostatné akci dostal do slibné příležitosti P.Výtisk,který svou akci nezakončil. Domácí mužstvo mělo ve  43' ,po faulu I.Györgyho, výhodu trestného kopu,ale střela P.Kučery vedle nýrské branky.

Druhý poločas začali lepé domácí ,kteří ohrozili nýrskou branku ve 48' ,kdy po centru A.Formana hlavičkoval T.Zajíček vedle nýrské branky.

V 55' mělo po faulu, výhodu trestného kopu, domácí mužstvo a centr P.Kučery poslal, hlavou A.Forman, do nýrské branky.K ohrožení branky domácího mužstva se dostal J.Lužný,ale jeho střelu domácí brankář chytil.Domácí dopravili míč ještě jednou do nýrský branky , ale P.Kučera byl v ofsajdu a tak hlavní rozhodčí branku neuznal.V 73' utkání I.György přihrál do slibné brankové příležitosti P.Výtiskovi,ale po menším zmatku v domácí obraně akce končí pouze rohovým kopem.Do konce utkání domácí mužstvo kontrolovalo hru a snaha hráčů Nýrska  vyrovnání nepřinesla.

Branky: 20. Míka David, 23. Míka David, 55. Forman Adam - 7. Kalivoda Karel, 29. Trefanec Michal.Rozhodčí: Lego Jan - Žák Ondřej, Šlajs Jakub. Delegát: Štrincl Pavel.

Ostatní výsledky:

FC Rokycany B - TJ Rozvadov  0:5 (0:1)

Branky: 9.,57. a 74. Čížek Lukáš, 51. a 88. Slowik Michal.

TJ Přeštice - Sokol Lhota  1:3 (0:1)

Branky: 77. Lecjaks Václav - 24. Fiala Vladislav, 53. a 59. Hrdlička Jiří.

SK Petřín - TJ Zruč  3:2 2:0)

Branky: 24. a 45. Zoubek L., 90. Hartl Jiří  - 73. Král David, 76. Valenta Tomáš.

FK Holýšov - FC Chotíkov 1932 1:1 (0:0) PK 7:8

Branky: 82. Forman Adam (vl.) - 48. Matas Martin

FC Rokycany B - Baník Stříbro 0:1 (0:1)

Branky: 6. Pavlas Ondřej, 150 diváků

Baník Stříbro - SK RAPID PLZEŇ 2:1 (0:0)

Branky: 47. Kohut Adam, 87. Pleško Lukáš (pen.) - 56. Buček Jan, 153 diváků