KP : 5.kolo 10.-11.9.2016

LUBY DRŽÍ VYSOCE NASTAVENOU LAŤKU,

NÝRSKO I SVÉRADICE BEZ BODŮ A KLESAJÍ V TABULCE

Prvních pět kol nového ročníku mají za sebou účastníci krajského přeboru. Po prvních dvou kolech se pyšnil tento trojlístek v tabulce hodně vysoko . Nýrsko vedlo 4. místo patřilo Startu Luby a páté FK Svéradice. Po dalších třech kolech se uzavřela  třetina podzimu. Z trojlístku týmů z Pošumaví   se podařilo udržet vysoce nastavenou laťku pouze Startu Luby. Start má po tomto kole za sebou další překážku. Doma dokázal zdolat i úspěšnou TJ Zruč a po překvapivé ztrátě bodů ex divizního Petřína se dokonce po tomto kole posunul v tabulce o jeden stupínek výš na 2.místo ! Nýrsko doma po prohře s domažlickou rezervou a Svéradice, které propadly na horké půdě v Chotíkově putují v tabulce opačným směrem než Luby, se šesti body klesly na 12.(Svéradice), resp. na 13.místo(Nýrsko). V následujícím kole čeká druhý celek tabulky lubský Start těžký soupeř, zajíždí do Rozvadova a Svéradice si to s Nýrskem doma rozdají mezi sebou, což pro jednoho z těchto týmů bude pravděpodobně mít dopad v podobě dalšího propadu v tabulce.

FC CHOTÍKOV 1932 - FK SVÉRADICE 4:1 (2:1)

Branky: 2. Rozboud Karel, 34. Míka Martin, 56. Míka David, 91. Kluska Jaroslav - 7. Beránek Vlastimil. Rozhodčí: Lhoták Luděk - Šimek František, König Michal. Delegát: Lecjaks Ladislav. ŽK 1:0, 70 diváků.
Zápisy VŠECHNY VÝSL. TABULKY  STATISTIKA

FK OKULA NÝRSKO J. DOMAŽLICE B 0:2(0:0)

Domažlická rezerva podala v Nýrsku sympatický výkon na který domácí nedokázali adekvátně odpovědět

Stanislav Steiner

Vstup do utkání, mohl být pro domácí mužstvo nepříjemný. Už v necelé první minutě pochybě obrany nastřelil M. Falout  břevno nýrské branky. Následně po přihrávce D. Leška se hlavou netrefil do branky T. Sova.  Domácí odpověděli ve 4. minutě, kdy samostatnou akci  I Györgyho, z poloviny hřiště hostující obránci s potížemi zastavili. Následně ani akce P.Výtiska s I.Györgym neskončila tak jak si domácí příznivci přáli. Hráči hostujícího mužstva přehrávali domácí mužstvo, ale měli smůlu v zakončení. Jejich dvě šance skončily na břevně a tyči nýrské branky. Domácí mužstvo se snažilo držet s hosty krok, ale akce končily u dobře hrajících obránců Domažlic. Hostům se podařilo vstřelit do poločasu gól, který ale rozhodčí pro ofsajd neuznal.

Ve druhém poločase se hra odehrávala v podobném tempu, převaha hostů a poměrně dobré bránění domácích. V 53. minutě ztratil  po brankářově rozehrávce míč M.Bastl, kterému ho sebral Z Štěpán, následoval faul a pokutový kop, který proměnil P.Javorský .

Domácí mužstvo se snažilo srovnat stav utkání, ale chybělo jakékoliv zakončení. Hráči Domažlic získávali stále větší převahu a nedovolili domácím ohrozit svoji branku. V 84. minutě domácí obránce špatně zpracoval míč, který mu sebral domažlický M Buršík ,který svou akci zakončil vstřelením druhého gólu utkání.

Vítězství hostujícího mužstva je zasloužené, jeho hráči předvedli sympatický výkon na který domácí nedokázali řádně odpovědět

Branky: 54. Javorský Pavel (pen.), 84. Buršík Martin. Rozhodčí: Černý Tomáš - Burda Miloš, Hessová Tereza. Delegát: Harmady Miloš, 110 diváků.

TJ START LUBY - TJ ZRUČ 1:0 (0:0)

V horkém nedělním podvečeru viděli diváci oboustranně velice tvrdou hru, velké množství osobních soubojů, faulů, žlutých i červených karet a bohužel i zranění (Martin Vejskal). Zápas nakonec k naší radosti rozhodla blesková akce přihrávajícího Švátory a zakončujícího Jerome Cole.
Branky: 73. Cole Jerome. Rozhodčí: Bogdan Gabriel - Vocelka Milan, Havránek Martin. Delegát: Havránek Václav, ŽK 5:4, ČK 1:1 (76. Pivoňka Marek -  63.Pechman) 170 diváků.