Divize : 3.kolo 27. -28.8.2016

DLOUHOU ÚSPĚŠNOU SÉRII BEZ PORÁŽKY SK KLATOVY PŘETAVILY V DERBY ROKYCANY
SUŠICE  PŘESTOŽE OPĚT NEBODOVALA ODVEDLA V DUELU S NOVÁČKEM MAXIMUM

Od doby, kdy se naposledy vracel divizní tým SK Klatovy 1898 ze hřiště soupeře bez bodů uplynula řada měsíců. Podruhé na jaře (poprvé venku na půdě lídra Hořovicka) to bylo 3. dubna , kdy podlehly v Karlových Varech, tedy nejbližšímu soupeři , se kterým se střetnou již v sobotu v Klatovech. Tuto dlouhou sérii jim přetavil v krajském derby v Rokycanech domácí celek, který v prvních dvou soutěžních duelech vyšel bodově naprázdno. Každý série někdy skončí, možná také proto, aby třeba Klatovy odstartovaly, třeba další a možná ještě úspěšnější!

Ve třetím kole divize nastupovala Sušice nastupovala podruhé doma a opět měla co do činění s dalším nováčkem. Bohužel stejně jako v prvním zápase Ostrov si hosté na jih Čech odváží tři body. K tomu jim postačila jediná úspěšná trefa, nicméně i předcházející výsledky Jankova měly vysokou kvalitu a po úspěchu v Sušici je tento výsledek katapultoval v tabulce až na 3.místo. Sušice zůstává bez bodu viset na dně tabulky. V neděli ale podala výkon na hranici součastných možností týmu a to naplňuje v Sušici k přesvědčení, že bude i lépe!

FC
ROKYCANY

SK
KLATOVY 1895

3:0 (1:0)

Branky: 43. Špic Štěpán, 58. Vaščák Jan, 65. Černý Michal (PK.)
Rozhodčí: Kouba Štěpán - Novotný Miroslav, Babka Ondřej. Delegát: Říha Vikto. ŽK 2:4, 160 diváků.

ZOPAKOVÁNÍ PŘEDCHÁZEJÍCÍCH ÚSPĚCHŮ V ROKYCANECH SE NEKONALO

Sestava SK Klatovy 1898: J. Rojík  - M. Lukeš  , M. Lucák  , D. Chirinciuc (65. D. Dolanský ) , I. Vojtko,   M. Mészáros , M. Janda , D. Pavlovič  , D. Matějka (71. P. Kotrba ) , D. Žáček  , L. Krásný

Domácí odstartovali cestu za šťastným vítězstvím, góle do šatny, který dal dvě minuty před koncem první půle Špic. Zatím co hosté ani po přestávce nedokázali žádný míč z vytvořených brankových příležitostí do sítě domácích dopravit, Rokycanům se to podařilo po přestávce ještě dvakrát. Šťastné vítězství pro ně znamenalo jejich první bodový zisk v novém soutěžním ročníku.