Divize : 1.kolo 13.-14.8.2016

BODY STEJNĚ JAKO PŘED ROKEM ZŮSTALY V KLATOVECH

HODINOVÝ BOJ SUŠICE O DESETI NAHRÁL K ZISKU BODŮ HOSTŮM

Na úvod nového ročníku se stejně jako před rokem v Klatovech slavilo. Zatím co v srpnu minulého roku v prvním kole ročníku, který pro Klatovy nakonec skončil výborně v podobě zisku 4. místa domácí porazili pozdějšího suverénního vítěze Hořovicko 2:0, tentokráte body v Klatovech po výsledku jako přes kopírák nechaly Sedlčany. Rozdíl mezi oběma zápasy tu přesto byl. O vítězství nad Hořovickem se rozhodovalo až po bezbrankovém poločase, vstříc třem bodům za výhru nad Sedlčany se vydali domácí brankami dosazenými již do poločasové přestávky.

Druhý divizní duel se hrál v Sušici kde proti sobě nastoupili čerství krajští přeborníci kraje Karlovarského a Plzeňského. Domácí  již od jara trpí absencí několika hráčů . Tentokráte chybělo hned pět hráčů a tak v sestavě zaskakují a první zkušenosti v divizi získávají debutanti a domácí odchovanci z dorostu. Další ranou pro již tak zdecimovaný tým přišla po půlhodině hry, kdy po souboji s útočníkem hostů dostal domácí stoper Skrbek za zmaření zjevné brankové příležitosti ČK a domácí celek šel do deseti. Přesto domácí bojovali vyrovnali a po přestávce byli blízko k tomu, aby šli dokonce do vedení. Domácí ve snaze vyrovnat to riskli, hru otevřeli, ale na místo vyrovnání přišly v samotném závěru dva smrtící protiútoky zakončené góly a z bodů se radovali hosté.

Branky hosté :  -
 Rozhodčí : Rozhodčí: Melničuk Vladimír - Tvrdík Ivan, Cihlář Jan. Delegát: Drahoš Pavel.      SESTAVY
 ŽK :   2:3  ČK :  0:0

Diváků: 150

Termín:

13.8.  17:00

Komentář :

Jindřich Sojka

Otázkou pro tento první soutěžní duel bylo, jak se domácí vyrovnají se zátěží posledních dnů, kdy ve středu bojovali v druhém kole Mol Cup s prvoligovou Jihlavou. Zpočátku se zdálo, že domácí únavu vstřebali a do 20 minuty byli lepším celkem. Z úvodního tlaku vytěžili ale pouze jednobrankové vedení, kdy v 11. minutě si Kotrba pohrál s hostující obranou. Další akce však zůstaly bez brankového efektu. Lze zmínit dvě šance Krásného.

Od 20 minuty se začali prosazovat hosté, kteří hráli jednoduchý fotbal založený na dlouhých nákopech a důrazu. Když se zdálo, že vyrovnání visí na vlásku, udeřili opět domácí. Po krásné akci vyslal na steč Lukeš Krásného, který obešel gólmana hostů a předložil před prázdnou bránu míč Lucákovi. Ten nezaváhal a ve 43. minutě mohl společně s mužstvem slavit svoji první branku v dresu Klatov.

Druhý poločas se nesl v duchu bojovnosti domácích a řady zahozených šancí hostů. Fotbal se kouskoval řadou osobních soubojů, které s bravurou zvládl hlavní rozhodčí pan Melničuk. Hosté ve snaze o vyrovnání otevřeli hru a domácí mohli v závěru využít prostor k navýšení skóre. Bohužel jim scházeli síly a své akce nedotáhli do konce. Na závěr lze konstatovat, že domácí splnili úkol a v Klatovech zůstaly tři body. Věříme, že domácí mužstvo přes týden zrehabilituje a v neděli 21.8. předvede proti pražské Admiře, jednomu z adeptů na postup do vyšší soutěže, standardní výkon okořeněný pohybem a krásnými kombinacemi.

Sestava domácích : Rojík, Rybák, Žáček, Janda, Chirincius, Lucák, Mészáros K, Kotrba, Pavlovič, Lukeš, Krásný.

Branky hosté: 3. Novotný Milan, 64. a 92. Diviš Jakub. 87. Klaus Petr
 Rozhodčí : Rozhodčí: Průcha Miroslav - Němec Václav, Novotný Miroslav.                           SESTAVY
 ŽK : 1:2       ČK :  1:0(29.Skrbek O.   Diváků: 250