KP žáci starší 30. kolo 18.-19.6.

KP ŽÁCI STARŠÍ

KLATOVY DRUHÉ MÍSTO NEOBHÁJILY, ALE BYLY OPĚT NEJLEPŠÍ

O víkendu ukončili svoje účinkování v soutěžním ročníku 2015/16 také účastníci krajského přeboru starších žáků. Bylo mezi nimi pět týmů z Pošumaví. Mimo Horažďovic, které měly v posledním kole volno se se rozloučili vítězstvím pouze hráči SK Klatovy 1898 . Oproti minulému ročníku se reprezentantům klatovské kopané sice nepodařilo obhájit loňské druhé místo, nicméně opět skončili z týmů z našeho regionu  v tabulce nejvýše, když obsadili po poslední výhře v Nepomuku konečné 4. místo. Druhým nejlepším kolektivem byl na 8. místě Start Luby, který se o lepší umístění připravil v posledních zápasech. V nich se přestalo lubským starším žákům dařit. V prohráli  v předehrávce posledního kola se sousedem v tabulce  Baníkem Stříbro i v dohrávaném utkání 28. kola se Sušicí. Okula Nýrsko s 29 body po očekávané ztrátě bodů doma se Slávií Vejprnice obsadila desáté místo, o jeden bod zpět skončila na 11. místě Sušice a o 18 bodů stačilo KF Horažďovice mezi 15 účastníky na 13. místo.

FK TACHOV - TJ SUŠICE 5:1 (1:1)

Branky: 3. Brejcha Jan, 42. Brejcha Jan, 46. Brejcha Jan, 59. Holeta Vladimír, 89. Jócsik Ondřej - 7. Kadlec Josef. Rozhodčí: Hálek Pavol.

SKP OKULA NÝRSKO - SK SLAVIA VEJPRNICE 1:4 (0:3)

Branky: 62. Vacek Adam - 10. Davídek Pavel, 28. Bayer Jan, 59. Davídek Pavel, 29. Bayer Jan. Rozhodčí: Hájek Zdeněk. ČK: Jarko

FK NEPOMUK - SK KLATOVY 1898 1:3 (0:1)

Radimír Bilíček

Od úvodních minut si hosté vytvořili mírnou optickou převahu, která jim ale žádnou vyloženou šanci nepřinesla. Domácí spoléhali na rychlé brejky a hlavní roli v nich sehrával rychlonohý A.Viktora. S nimi si hostující obrana v čele s O.Marešem dokázala někdy i s notnou dávkou štěstí poradit. Prosadit se hosté dokázali až ve 28. min., kdy hezkou kolmou přihrávkou vysunul M.Kapusta P.Berku a ten, ne tak prudkou, ale o to přesnější střelou k tyči zajistil jednogólové vedení.

Ve II. poločase hosté hru zklidnili a zpřesnili. Kombinační hrou drželi míč v dostatečné vzdálenosti od své branky a s přibývajícím časem začaly domácím docházet síly. Toho ve 48. min. využil Z.Krejčiřík a po samostatné akci přesnou střelou zvyšoval na 0:2. O pět minut později si jedinou slabší chvilku vybrala hostující obrana. Po rychlém brejku se na zadní tyči prosadil M.Vladař a vrátil tak domácí zpátky do utkání. Hosty kontaktní branka nerozhodila a závěr utkání si pohlídali. V 68. min. se ještě díky nekompromisní dorážce trefil M.Barborka a po závěrečném hvizdu rozhodčího Z.Čubra se tak mohli radovat hosté ze zaslouženého vítězství.

Branky: 53. Vladař Michal - 30. Berka Petr, 48. Krejčiřík Zdeněk, 68. Barborka Matyáš

Rozhodčí: Čubr Zbyněk.

TJ START LUBY - TJ BANÍK STŘÍBRO 0:1 (0:0)

Předehráno 8.6.

Branky: 69. Demeter Aleš. Rozhodčí: Bína Roman.

Dohrávka 28.kola :

TJ START LUBY -  TJ SUŠICE 0:0(0:0) PK 2:3

V posledních zápasech se u domácích vytratila herní pohoda, bojovnost a nasazení, vůbec se nedařila kombinace a ve spousta vyložených šancích propadli i střelecky. Ani v derby utkání se Sušicí tomu nebylo jinak.

Už v 15. minutě mohli jít domácí do vedení, ale Matěj Pivoňka neproměnil pokutový kop, nařízený za faul na Pavla Flosmana. V dalším průběhu utkání i přes mírnou převahu si domácí žádnou další šanci nevytvořili a kromě nastřeleného břevna Matějem Pivoňkou prakticky soupeřovu branku neohrozili. Protože ani hosté se během utkání nedostali do žádné vyložené šance, skončilo utkání bez branek a přišly na řadu pokutové kopy. Protože z pětice domácích střelců proměnili pouze Daniel Hajšman a Matěj Pivoňka, poměrem 2 : 3 vyhráli na penalty hosté ze Sušice.

Sestava domácích: Schejbal David, Strolený Petr, Kaiser Ondřej, Štilip Jakub, Hajšman Daniel, Petrželka Jaroslav, Pivoňka Matěj, Flosman Pavel,  Holý Jan, Gajdoš Kamil, Maňas Vít, Janda Leon, Pikhart Hynek, Votava Tomáš a Přibyl Ondřej.

Ostatní výsledky 30.kola _

TJ Přeštice - SENCO Doubravka 8:1 (1:0)

Branky: 30. Jánský Matyáš, 41. Jindřich Václav, 50. Hejhal Petr, 52. Jánský Matyáš, 54. Horák Daniel, 61. Kubeš Radek, 64. Jánský Matyáš, 69. Jánský Matyáš - 60. Eliášek Jiří

Rozhodčí: Šálková Helena.

SK PETŘÍN PLZEŇ - TJ Jiskra Domažlice 1:0 (1:0)

Branky: 32. Ledvina Jan

Rozhodčí: Sladký Stanislav.

Dynamo H. Týn - TJ Košutka Plzeň 3:3 (2:1) PK 2:4

Branky: 12. Sloup Ondřej, 17. Pitipáč Tomáš, 46. Bláha Jiřík - 2. Sobotka Patrik, 47. Kučera Václav, 70. Kučera Václav

Rozhodčí: Rada Jiří.