KP žáci starší 29 . kolo 11.-12.6. 2016

KP ŽÁCI STARŠÍ

V DERBY BYLY ÚSPĚŠNĚJŠÍ DOMÁCÍ TÝMY

V posledním domácím utkání letošního ročníku krajského přeboru starších žáků přivítali klatovští staršíci v pošumavském derby  tým z Horažďovic. Hosté se doposud v jarní části soutěže prezentovali velmi slušnými výkony, ale domácí se chtěli po sérii tří ne příliš povedených zápasů se svými fanoušky rozloučit vítězně a podařilo se jim to dvouciferným vítězstvím dokonale .

Lubský Start v minulém týdnu absolvoval dva smolné soutěžní zápasy, které vždy prohrál o jedinou branku. Ve středu doma prohrál v předehrávce posledního kola se Stříbrem a o víkendu se vrátil z utkání 29.kola z Vejprnic po brankové přestřelce opět bez bodů. Lubští staršíci zakončí tento ročník KP již  ve čtvrtek 18.6. kdy v 17:00 hodin je čeká doma dohrávka  odloženého 28.kola s TJ Sušice, která v minulém kole vyhrála doma na penalty derby s Okulou Nýrsko.

Předehrávka 30.kola  8.6:

TJ START LUBY  -  TJ BANÍK STŘÍBRO 0 : 1(0 : 0)

V předehrávaném utkání hostili domácí na svém hřišti hosty z Baníku Stříbro. Ve vyrovnaném utkání začali aktivněji hosté, kteří během první půle, především zásluhou Aleše Demetera, vyslali na branku domácích několik střeleckých pokusů, které ale stačila zblokovat domácí obrana, nebo si s nimi poradil brankář Schejbal. Ve druhé půli domácí zpřesnili hru, přidali na důrazu a vytvořili si několik gólových příležitostí, z nichž největší měl po centru Tomáše Votavy Pavel Flosman, ale míč mu sklouzl a skončil mimo branku. Další velké příležitosti měli ještě Tomáš Votava, Jakub Štilip a znovu Pavel Flosman, ale ani jedinou nedokázali využít. Když už se zdálo, že dojde na pokutové kopy, zmocnil se míče v 69. minutě nejlepší střelec hostujícího týmu Aleš Demeter, prošel středem hřiště až do pokutového území domácích a jediným gólem tak rozhodl o osudu utkání. Domácí tak znovu doplatili na svoji střeleckou produktivitu a prohráli nejtěsnějším rozdílem 0:1.

Sestava domácích: Přibyl Ondřej, Schejbal David, Strolený Petr, Holý Jan, Štilip Jakub, Hajšman Daniel, Petrželka Jaroslav, Pivoňka Matěj, Flosman Pavel,  Gajdoš Kamil, Maňas Vít, Kaiser Ondřej, Janda Leon a Votava Tomáš.

Branky: 69. Demeter Aleš; Rozhodčí: Bína Roman;  Diváků :  45.

SK SLAVIA VEJPRNICE - TJ START LUBY 5:4 (3:4)

Poslední utkání jara na půdě soupeře se lubským starším žákům vůbec nepovedlo a svými hrubými chybami umožnili domácím Vejprnicím zvítězit 5 : 4. Gólová přestřelka v první půli začala již ve 2. minutě, kdy po chybě obrany hostů snadno otevřel skóre utkání domácí Pavel Davídek na 1 : 0. V 8. minutě hosté vyrovnali, postaral se o to pěknou střelou z dálky Matěj Pivoňka. V 17. minutě šli domácí znovu do vedení, kdy slabá střela Pavla Davídka skončila v brance hostů a domácí vedli   2 : 1. V 18. minutě na 2 : 2 srovnal Leon Janda a v 19 minutě šli hosté do vedení, kdy na 2 : 3 zvyšoval Matěj Pivoňka. Tentýž hráč ve 24. minutě dovršil svůj hattrick, když hlavou po rohovém kopu zvýšil na 2 : 4. Domácí ještě do konce prvního poločasu snížili na 3 : 4, když po další chybě hostující obrany dorazil míč do branky Pavel Davídek a rovněž dovršil svůj hattrick. Ve druhé půli začaly hostům docházet síly a dovolili domácím obrátit stav utkání dvěma brankami Tomáše Kotvy ve 45. a 53. minutě na konečných 5 : 4.

Branky: 2. Davídek Pavel, 17. Davídek Pavel, 27. Davídek Pavel, 45. Kotva Tomáš, 53. Kotva Tomáš - 8. Pivoňka Matěj, 18. Janda Leon, 19. Pivoňka Matěj, 24. Pivoňka Matěj

Rozhodčí: Doksanský Tomáš, ŽK 2:1, 40 diváků.

Sestava hostů: Přibyl Ondřej, Strolený Petr, Holý Jan, Štilip Jakub, Schejbal David, Petrželka Jaroslav, Pivoňka Matěj, Flosman Pavel,  Pikhart Hynek, Janda Leon, Maňas Vít, Malát Sebastian a Votava Tomáš.

TJ SUŠICE - SKP OKULA NÝRSKO 3:3 (0:3)PK 3:0

Branky: 47. Kadlec Josef, 51. Mach Martin, 57. Mach Martin (pen.) - 11. Vacek Adam (pen.), 30. Jarko Martin, 33. Irlbek Filip

Rozhodčí: Jakš Jan, 40 diváků,ŽK 1:1 .

SK KLATOVY 1898 - FK Horažďovice 10:2 (3:2)

Radimír Bilíček

Úvod utkání tomu ale příliš nenasvědčoval a hosté se hned v 6. min ujali J.Bočkem vedení, pro kterého nebyl problém dorazit od tyče odraženou střelu. Rychlá branka domácí dokonale probudila a zvýšeným tempem hry si během deseti minut dokázali vypracovat dvoubrankový náskok. Nejprve v 7. min. srovnal skóre přesnou střelou z hranice velkého pokutového území O.Javorský, ve 12. min. otočil skóre utkání M.Bilíček, když dokázal důrazně doklepnout přesnou přihrávku od M.Barborky a o dvoubrankové vedení se v 17. min. postaral přesnou hlavičkou po rohovém kopu T.Partyngl. Do šaten k poločasové přestávce tak mohli domácí odcházet s dostatečným náskokem, ale to by jim v 35. min. nesměl znovu uniknout po krásné přihrávce od T.Hnídka J.Boček a svojí nekompromisní střelou pod břevno tak vrátil hosty znovu do zápasu.

Vstup do II. poločasu už si domácí pohlídali a aktivním přístupem a zrychlenou kombinací si vytvořili stálou územní převahu, kterou od 43. min. začali přeměňovat i v tolik očekávané góly. To se dokázal individuálně prosadit v pokutovém území L.Marek, o pět minut později přidal svoji druhou branku, tentokrát nohou T.Partyngl a v 51. min. se po krásném vysunutí od M.Barborky trefil J.Kirpal. V 56. min. přidal s přispěním hostující obrany svoji druhou branku M.Bilíček a v 63. min. se dokázali prosadit hned dvakrát. Nejprve na 8:2 zvyšoval J.Jirotka a ve stejné minutě se po přihrávce M.Bilíčka zapsal mezi střelce i M.Barborka. Poslední slovo měl v 66. min. sváteční střelec D.Homolka, kdy si naběhl na zadní tyč a postaral se tak o desátý zápis do listiny střelců. Díky velmi sebevědomému výkonu hlavně ve II. poločase, se tak mohli po závěrečném hvizdu rozhodčí K.Petrželkové radovat ze zcela zaslouženého vítězství.

Branky: 7. Javorský Ondřej, 12. Bilíček Matyáš, 17. Partyngl Tomáš, 43. Marek Lukáš, 48. Partyngl Tomáš, 51. Kirpal Jakub, 56. Bilíček Matyáš, 63. Jirotka Jakub, 63. Barborka Matyáš, 66. Homolka David - 5. Boček Jakub, 35. Boček Jakub

Rozhodčí: Petrželková Kateřina,60 diváků, bez karet.

OSTATNÍ VÝSLEDKY

Jiskra Domažlice - FK Tachov 1:0 (0:0)

Branky: 52. Bílik Kryštof. Rozhodčí: Štěpán Zdeněk.

SK SENCO Doubravka - SK PETŘÍN PLZEŇ 0:3 (0:1)

Branky: 14. Tětek Jakub, 44. Kobza Filip, 54. Tětek Jakub

Rozhodčí: Škarda Jiří.

TJ Košutka Plzeň - FK Nepomuk 3:1 (1:0)

Branky: 14. Trylč Jakub (pen.), 40. Suk Matyáš, 42. Trylč Jakub (pen.) - 44. Frančík Martin

Rozhodčí: Šlauf Jiří.

TJ Baník Stříbro - FC Dynamo H. Týn 2:3 (1:1)

Branky: 33. Chmiel Dominik, 43. Koželuh Pavel - 21. Bozděch Matěj, 51. Sobotník Zdeněk, 63. Bozděch Matěj

Rozhodčí: Křen Jiří.