KP žáci starší 27. kolo 28.- 29.5. 2016

KP ŽÁCI STARŠÍ

OBHAJOBA DRUHÉHO MÍSTA SE VZDALUJE

Po úspěšném jarním působení v krajském přeboru starších žáků byly největší naděje na v konečném pořadí vkládány do týmů SK Klatovy 1898 a Startu Luby. Nicméně série silných soupeřů v posledních pěti kolech přinesly bodové ztráty, které budou v konečném účtování chybět. Klatovy po remíze v Tachově přišly o tři body v domácím duelu s lídrem tabulky a jejich šance na obhajobu druhého místa z minulého ročníku se vzdaluje.

Luby i přes prohru s vítězem minulého ročníku KP v Domažlicích mají reálné naděje na udržení v první polovině tabulky. Do ní se i před cennou remízu v tomto kole v Plzni na Doubravce rozhodně nedostane v loňském ročníku šesté Nýrsko. Mimo Okuly v tomto kole byly ziskem třech bodů v Nepomuku nejúspěšnějším týmem z Pošumaví starší žáci FK Horažďovice. Sušice opět doma propadla, když po čestné prohře na podzim ve Stříbře 2:0 doma od s Baníku utrpěla debakl.

SK SENCO DOUBRAVKA - OKULA NÝRSKO 2:2 (0:0) PK 4:2

Branky: 37. Eliášek Jiří, 55. Jedlička Ladislav - 41. Vacek Adam, 50. Mašat Filip

Rozhodčí: Ruda Daniel, 35 diváků.

TJ SUŠICE - TJ BANÍK STŘÍBRO 1:9 (0:8)

Branky: 55. Špička Daniel - 3.,26. Hayer Jan, 9.,16. a 17. Demeter Aleš, 15. Kertis Ondřej, 30. Koželuh Pavel, 35. Štrunc Filip

Rozhodčí: Brůha Radek, 40 diváků, ŽK 0:1.

JISKRA DOMAŽLICE - START LUBY 5:0 (2:0)

K dalšímu utkání zajížděli lubští žáci na hřiště Jiskry Domažlice. Protože přírodní trávník byl připraven na víkendovou kulturní akci, po které dojde k jeho výměně, hrálo se na vedlejším hřišti s umělým povrchem. S tím se lépe vyrovnali domácí, kteří hráli s chutí a větším nasazením, byli lepším týmem a zaslouženě zvítězili. První branku dali domácí v 15. minutě, kdy po kombinační akci na 1 : 0 střílel Vojtěch Černý. Ve 31. minutě odkopával hostující obránce míč od vlastní branky, nastřelil domácího Kryštofa Bilíka, od kterého se míč odrazil do hostující branky na 2 : 0. Také ve druhém poločasu měli domácí více ze hry, hostům scházela bojovnost a nasazení, hodně chybovali v rozehrávce a umožnili tak domácím ještě navýšit skóre utkání. V 50. minutě na 3 : 0 zvyšoval Petr Vogeltanz, v 64. minutě na 4 : 0 Bilík Kryštof a na konečných 5 : 0 uzavřel Černý Vojtěch.

Sestava domácích: Přibyl Ondřej, Schejbal David, Strolený Petr, Holý Jan, Štilip Jakub, Hajšman Daniel, Petrželka Jaroslav, Pivoňka Matěj, Flosman Pavel,  Gajdoš Kamil, Maňas Vít, Janda Leon, Votava Tomáš, Pikhart Hynek a Málek Vladimír.

Branky: 15.,69. Černý Vojtěch, 31., 64. Bílik Kryštof, 50. Vogeltanz Petr

Rozhodčí: Schwarz Petr, 30 diváků, ŽK 1:1.

SK KLATOVY 1898 - SK PETŘÍN PLZEŇ 0:1 (0:1)

Branka: 26. Tětek Jakub

Rozhodčí: Petržílka Jiří, 50 diváků, bez karet.

FK NEPOMUK - FK HORAŽĎOVICE 1:5 (1:4)

Branky: 6.Vladař M. - 2.,5.,31. Hnídek Tomáš, 33. a 46. Boček Jakub.

Rozhodčí: Křen Jiří.