1.A TŘÍDA 26. kolo 21. – 22.5. 2016

1.A TŘÍDA

VENKU VYHRÁLI, CO SE DALO , PADLO POUZE NÝRSKO V ŽICHOVICÍCH

Za maximálně úspěšný zle považovat uplynulé 26.kolo 1.A třídy pro hráče z fotbalových klubů z Pošumaví. Tři z  pětice účastníků Horažďovice, Mochtín a Pačejov zajížděli na hřiště soupeřů mimo náš region a byli zde stoprocentně úspěšní.

Doma nastoupil pouze v derby Žichovice, které hostily v tabulce druhé Nýrsko. Proti favorizovanému soupeři navázaly na předchozí úspěšné výkony a výhrou se rehabilitovaly za podzimní debakl v Nýrsku.

Ačkoliv přijelo mužstvo FK Horažďovice do Horní Jadruže (kde má Chodský Újezd domácí hřiště) pouze v jedenácti lidech, přesto si odvezlo tři body za výhru 3:0. Domácí sice hráli o důležité body na cestě za záchranou, ale na Horažďovice prostě nestačili.

Další cenné body ze hřiště soupeře přivezl Mochtín z Rakové. V prvním poločase byli lepší domácí fotbalisté, kteří vedli 2:1, další šance neproměnili. Po přestávce se ale stále silně oslabení hosté výrazně zlepšili, otočili výsledek ve svůj prospěch a získali tři cenné body.

Neuvěřitelný obrat v utkání na hřišti v Křimicích se podařil Sokolu Pačejov. Ještě v 70. minutě prohrával 0 : 2, nakonec si po výborném výkonu odváží zaslouženě všechny 3 body!!

TJ CHODSKÝ ÚJEZD - FK HORAŽĎOVICE 0:3 (0:0)

Jiří Mazuch

V první půli bylo na obou stranách k vidění několik šancí, které brankou ale neskončily, takže do kabin se šlo bez branek.

Úvod druhé půle začal střelou domácího Černého, která mířila ale mimo tyče horažďovického Macouna.  Další šance byla na druhé straně, měl ji horažďovický Boček, Čepelák ale kryl. Následně přišly chvíle Pepíka Nauše. Poprvé ještě neproměnil, ale v 58. minutě se už po pěkné akci založené Tomášem Jůdou nemýlil - 0:1. Stejný hráč navýšil o sedm minut později na dvoubrankový náskok pro FK Horažďovice. Proměnil s jistotou pokutový kop, po faulu na Miloše Boře.  Horažďovičtí již byli až do konce zápasu lepší. Lépe kombinovali a snadno přecházeli do protiútoků. Pepík Nauš mohl dát hattrick, ale mířil těsně vedle  levé tyče. Čtyři minuty před koncem dovršil výhru třetí brankou po hezké akci Greger.

Branky: 58. a 65. Nauš Josef, 86. Gregor Tomáš

Rozhodčí: Čermák Vladimír - Kohout Miroslav, Velíšek Jiří, 50 diváků, ŽK 2:4.

Sestava FK Horažďovice: D. Macoun – T. Greger (ŽK), V. Vrzal (ŽK), J. Janouškovec, M. Šafanda, A. Vachuška (ŽK), T. Jůda, M. Lávička, J. Boček, J. Nauš, M. Boř.

TJ ŽICHOVICE - SKP OKULA NÝRSKO 4:1 (1:0)

Lukáš Mourek

Proti favorizovanému soupeři jsme navázali na předchozí úspěšné výkony. V první půli se hrál vyrovnaný fotbal, ovšem téměř bez šancí. Za zmínku stojí nebezpečná střela nýrského útočníka, se kterou si J.Landa poradil a pak neuznaný gól J.Benedikta pro ofsajd. Naštěstí máme v týmu velkou útočnou sílu v podobě dua I.Butnaru - F.Róth, který ve 44.min. vysunul přesně I.Butnara, ten si položil i nýrského brankáře Moravce a zakončil do prázdné branky.

Ve druhé půli jsme zvýšili obrátky a v 57.min. se prosadil opět I.Butnaru, který po přesném pasu J. Benedikta všem utekl a pohrál i s hostujícím brankářem - 2:0. I.Butnaru byl při chuti a čistým hatrickem navýšil skóre na 3:0. Do střelecké listiny se posléze zapsal i F.Róth, který se po přihrávce I.Butnara řídil sám na Moravce, který byl na jeho přesnou tvrdou střelu krátký 4:0, další gól F.Rótha opět nebyl uznán pro ofsajd a tak se ke slovu dostali i hosté, když brankářem J.Landou vyraženou střelu, po trestném kopu, dorazil do prázdné branky v 79.min. T.György.

Naše vítězství bylo zcela zasloužené, obrana včele s J.Benediktem fungovala spolehlivě a několik dalších šancí ještě zůstalo nevyužito. Nyní jedeme do Kdyně, kde musíme opět bodovat.

Branky: 44.,57. a 61. Butnaru Ion, 71. Róth Ferenc - 79. György Tomáš.

Rozhodčí: Schneider Josef - Homr Michal, Petrželka František, 110 diváků, ŽK 0:2.

Sestava Žichovice: J.Landa-L.Mourek, J.Benedikt, J.Šimáček, J.Frýzek - B.Bálek, R.Šiška, F.Róth, S.Steier (85. R.Beneš), M.Špírek - I.Butnaru ( 80.min. J.Prokeš)

Sestava SKP Okula Nýrsko: J. Moravec – D. Šnour, P. Výtisk, T. György, K. Kalivoda (ŽK), J. Lužný (ŽK), A. Antonovics, I. György, F. Kolář, M. Trefanec, M. Brož.

KŘIMICE -  PAČEJOV  2:3 (2:0)

Hosté zajížděli k utkání do Křimic s jediným cílem – přerušit černou sérii tří porážek v řadě. Popravdě řečeno, nic jiného jim ani nezbývalo V sestavě stále scházel Pavel Polena /dovolená/ a v minulém zápase zraněný Pepa Ticháček. Do utkání vstoupili aktivně a v 16.minutě nadvakrát zakončoval Robert Grepl. Jeho první střelu brankář vyrazil, dorážka pak mířila vedle. Domácí se vůbec nemohli dostat do zápasu, tempo hry diktoval Pačejov. Narodily se další příležitosti, ale zůstalo jen u nich. Pak však během tří minut vyhrál důrazný Josef Kovačič ve 35. a 38.minutě dva vzdušné souboje v pokutovém území a domácí z ničeho nic vedli 2 : 0.  Byly to popravdě jediná dvě vážná zakončení, k nimž se Křimice během celého zápasu dostaly.

Po změně stran trenér Luboš Vašica posílil útok a hosté hráli riskantně na tři útočníky. A narodil se doslova festival dalších šancí. Ve 46.minutě hlavičkoval Jarda Kubaň těsně vedle. V 50.minutě šel Grepl sám na brankáře, který jeho tutovku vyrazil. V 55.minutě pronikl do vápna Milan Kubaň, ale ani on neprotrhl střeleckou smůlu. V 59.minutě trestňák Vítka Panušky jen těsně minul tyč domácí branky. V 62.minutě Vašek Klásek pálil do břevna. Hrálo se prakticky na jednu branku. Až konečně přišla 70.minuta a fotbalová štěstěna se konečně přiklonila na stranu Pačejova.  Po rohovém kopu se dostal k odraženému míči Milan Kubaň, otřel svou střelu o tyč  a vrátil Pačejov do zápasu. O dvě minuty později se dostal za obranu Jarda Kubaň,  přehodil vybíhajícího brankáře a vyrovnal na 2 : 2.  Ale to nebylo ze strany hostů zdaleka všechno. V 75.minutě technickou střelou jen těsně minul horní růžek Pepa Hlůžek.  A pak přišla 86.minuta. Jarda Kubaň proháčkoval ve vápně přes dva obránce, odražený míč se dostal k Patriku Žákovi, který z 20 metrů propálil všechno, co mu stálo v cestě a zajistil hostům nesmírně cenné, ale plně zasloužené tři body! Uznání patří celému týmu, který to přes nepříznivý vývoj utkání nezabalil a odměnou mu byl neuvěřitelný obrat se šťastným koncem.

Utkání výborně řídil mladý rozhodčí Ondřej Žák, delegátem zápasu byl Ladislav Mareška,100 diváků

Sestava Sokol Pačejov: J. Kozlík – M.Kubáň, P.Žák, P.Pavelec, L.Šmrha, J.Dytrt /88.P.Hosnedl,  J.Kubáň,  P.Bokr /46.J.Kubaň/,V. Klásek, R. Grepl, J. Hlůžek, V. Panuška.

SOKOL RAKOVÁ - TJ SOKOL MOCHTÍN 3:5 (2:0)

Další cenné body ze hřiště soupeře přivezl Mochtín z Rakové. V prvním poločase byli lepší domácí fotbalisté, kteří vedli 2:1, další šance neproměnili. Po přestávce se ale stále silně oslabení hosté výrazně zlepšili, v 66.min. otočili výsledek na 2:3 ve svůj prospěch. Domácí sice stačili Bartošem o šest minut později srovnat na 3:3, ale to bylo z jejich strany všechno. Závěr patřil Mochtínu, který rozhodl utkání dvěma slepenými goly v 78. a 80.minutě. Po faulu na mladíčka Tomáše Velka proměnil penaltu kapitán Jiří Dolejš, na 3:5 uzavřel účet utkání po soloúniku dorostenec Jaroslav Pretzelmayer. Rozhodoval Lumír Kostelník, DS byl Karel Kopřiva, ŽK 1:2, branky : Alois Vrba 2 , Jaroslav Bartoš - Jiří Dolejš a Jaroslav Pretzelmayer 2,  Pavel Staněk 1

Rozhodčí: Kostelník Lumír - Fillinger Miloš, Liškutín Antonín.

Sestava Sokol Mochtín: P. Reitmajer – J. Dolejš, J. Bejvl, J. Pretzelmayer, J. Čeleda, T. Velek, J. Cihlář, P. Švátora, Z. Novák, P. Staněk, Z. Smolík

OSTATNÍ VÝSLEDKY :

FK Nepomuk - TJ Sokol Kralovice  2:1 (2:0)

Rozhodčí: Maroušek Karel - Vocelka Milan, Komanec Petr.

Košutka Plzeň - TJ Slavoj Žihle 4:1 (3:0)

Branky: 15. Triner Daniel, 35. Triner Daniel, 40. Triner Daniel, 51. Kovařík Libor - 47. Rázek Lukáš

Rozhodčí: Jílek Aleš - Kohout Miroslav, Kašpar Zdeněk. Delegát: Bartošek Zdeněk.

TJ Baník Stříbro - SK Kdyně 1920  1:2 (0:1)

Branky: 55. Bláha Dominik - 7. Homor Kolja, 73. Pergl Tomáš.

Rozhodčí: Hessová Tereza - Pena Miroslav, Petržílka Jiří, 80 diváků, ŽK 1:1, ČK 0:1.

SK Horní Bříza - TJ Sokol Plzeň - Černice  3:1 (0:0)

Branky: 47.,57. a 92. Macháček Martin - 81. Nádraský Radek

Rozhodčí: Plzák Martin - Špoták Rudolf, Sladký Stanislav, 80 diváků, ŽK 0:3.