KP žáci starší 26. kolo 21. – 22.5. 2016

KP ŽÁCI STARŠÍ

ANI VÍTĚZSTVÍ NA PENALTY NEDOSÁHLI

Na víkendové zápasy uplynulého kola krajského přeboru zřejmě příliš rádi nebudou vzpomínat týmy z Pošumaví. Se svými soupeři sehrály s výjimkou TJ Sušice zápasy, ze kterých, pokud by jim štěstí přálo, mohly získat bodů maximum. Nestalo se tak a ani z následných penaltových rozstřelů  a další bod nezískaly. Horažďovice v Horšovském Týně dokonce absolvovaly dlouhou penaltovou sérii, které skončila skórem 12:11 pro domácí. Klatovy prohrály na PK v Tachově a Luby doma s plzeňskou Doubravkou.

DYNAMO H. TÝN - FK HORAŽĎOVICE 5:5 (0:3) PK 12:11

Branky: 44. Němec Dominik, 47.,51 a 59. Bezděch Matěj, 59. Sloup Ondřej  - 16. Boček Jakub, 33. Hnídek Tomáš, 35. Stulík Tomáš, 53. Přerost Jakub a 67. Jedlička Dalibor.

Rozhodčí: Sladký Stanislav, 60 diváků, bez karet..

SLAVIA VEJPRNICE - TJ SUŠICE 9:3 (5:0)

Branky: 11. a 49. Kotva Tomáš, 20.,29. a 50.  Bayer Jan  ,

, 32. Černý Ondřej (PK), 35. a 56. Formánek Vojtěch , 65.Laitl Filip  - 36. Hančl Petr, 60. Kavale Lukáš a 70. Trš Lukáš.

Rozhodčí: Duspiva Václav, 40 diváků, ŽK 1:0.

FK TACHOV - SK KLATOVY 1898 1:1 (0:1) PK  5:3

Radimír Bilíček

Předposlední květnovou neděli chtěli klatovští staršíci zapomenout na ne příliš vydařený domácí zápas s nýrskou Okulou a příležitostí k tomu jim měl být zápas v Tachově. K perfektně připravenému trávníku a za nádherného letního počasí zbývalo přidat odpovídající výkon.

Hosté si hned v úvodu vytvořili mírnou převahou a z ní pramenily první šance. I díky domácímu brankáři P.Landrgottovi však žádná neskončila brankou a to, jak se později ukázalo, rozhodlo o tom, kdo bude po závěrečném hvizdu spokojenější. Celou I. půli měli hosté více ze hry a ty největší šance si vypracovali po akcích z křídelních prostor. Po jedné z nich se v samotném závěru I. poločasu měnil stav utkání poprvé. J.Kirpal poslal z levé strany míč před bránu domácích, kde se k němu dostal M.Kapusta a umístěnou dorážkou poslal hosty do vedení.

Gól do šatny měl hosty povzbudit a zároveň přesvědčit v tom, že jenom stejný styl hry může ve II. půli vést k úspěchu. Bohužel předváděný výkon tomu vůbec nenasvědčoval a aktivitu přenechali domácím. Nepřesnou kombinací bez pohybu si o vyrovnání skóre říkali sami a ve 42. min. k němu skutečně došlo. Po autovém vhazování se k míči dostal zcela volný J.Junek a svojí ne příliš povedenou střelou překvapil celou hostující obranu i brankáře – 1:1. Po vyrovnání skóre, přestože zbývalo spoustu času, se utkání spíše jenom dohrávalo a to i díky tomu, že hostům rychle docházely síly a domácí je poctivou obranou už do žádných dalších šancí nepustili. O druhém prémiovém bodu tak musel rozhodnout penaltový rozstřel, který hostům vůbec nesvědčí. Ve čtvrté sérii šel jejich pokus mimo tři tyče a proto se z bodu navíc mohli radovat domácí.

Branky: 42. Junek Jonáš - 35. Kapusta Martin

Rozhodčí: Fanfule Adam, 40 diváků.

START LUBY - SK SENCO DOUBRAVKA 2:2 (1:1) PK 3:4

Karel Křížek

Po volném víkendu minulý týden přivítali domácí na svém hřišti družstvo SK Senka Doubravky. I přesto, že měli domácí po celé utkání převahu, nedokázali ho dovézt  do vítězného konce a za remízu 2 : 2 a prohru na pokutové kopy 3 : 4 brali pouze jeden bod. Domácí proměnili utkání ve festival zahozených šancí, hosté trestali z mála ojedinělých příležitostí. První gól domácích padl ve 29. minutě. Kdy Matěj Pivoňka povedenou střelou z dálky zvýšil na 1 : 0. Hosté srovnali z ojedinělé šance ve 33. minutě, kdy na 1 : 1 upravil Jiří Eliášek. Do konce prvního poločasu měli domácí několik možností jít znovu do vedení, ale všechny šance ze hry i po standardních situacích končily na dobře chytajícím brankáři hostů Brčkovi. Také ve druhém poločasu měli domácí převahu, ale šance, do kterých s dostali, nedokázali proměnit. Hosté se dokonce ujali vedení v 58. minutě, kdy na 1 : 2 upravil Jedlička Ladislav. O minutu později sice srovnal Radek Mužík na 2 : 2, ale další vyložené šance zůstaly znovu nevyužity a proto přišly na řadu pokutové kopy. V těch měli pevnéjší nervy hosté a vyhráli 3 : 4. Za domácí proměnili Jan Holý, Matěj Pivoňka a Víťa Maňas, nedali Tomáš Votava, Radek Mužík a Jakub Štilip

Sestava domácích: Přibyl Ondřej, Schejbal David, Strolený Petr, Holý Jan, Štilip Jakub, Hajšman Daniel, Petrželka Jaroslav, Pivoňka Matěj, Flosman Pavel,  Gajdoš Kamil, Mužík Radek, Maňas Vít, Janda Leon, Malát Sebastian, Votava Tomáš, Kaiser Ondřej, Pikhart Hynek, Šmíd Jakub a Málek Vladimír.

Branky: 29. Pivoňka Matěj, 59. Mužík Radek - 33. Eliášek Jiří, 58. Jedlička Ladislav

Rozhodčí: Petrželková Kateřina, 40 diváků.

OSTATNÍ VÝSLEDKY:

Baník Stříbro - TJ Jiskra Domažlice 1:2 (0:0)

Branky: 39. Demeter Aleš - 51. Černý Vojtěch, 58. Bílik Kryštof

Rozhodčí: Doksanský Tomáš, 30 diváků.

Přeštice - FK Nepomuk  3:0 (3:0)

Branky: 11. Jindřich Václav, 18. Hejhal Petr, 25. Valenta Jakub

Rozhodčí: Štökl Adam, 40 diváků .

SK PETŘÍN PLZEŇ - Košutka Plzeň  2:1 (0:0)

Branky: 37. Tětek Jakub, 59. Tětek Jakub - 52. Hora Petr. Rozhodčí: Kanta Vlastimil.