1.B třída B 20. kolo 7.-8.5.2016

1. B  TŘÍDA  B

ŠANCE NA MEDAILOVÉ VAVŘÍNY MÁ DALŠÍ DRHLINY

Po první polovině soutěže se zdálo, že pozice Hrádku i Měčína na 2. a 3.místě tabulky o které vzájemné soupeřily bude v 1.B třídě výhradně záležitostí těchto celků z Pošumaví. Na jaře již bodových výpadků  Hrádku i Měčína oproti podzimu přibývá a s židlička s bojem o medailové umístění  se pod nimi začíná otřásat. Další výraznou trhlinu udělalo poslední kolo, ve kterém na body nedosáhly. Měčín to stálo třetí místo které jim vyfoukl přemožitel Hrádku Sokol Štěnovice.

Bude tudíž zajímavé sledovat jak může tento souboj třeba ovlivnit již následující kolo. V něm Štěnovice, které absolvovaly se Svatoborem již svůj jedenáctý zápas za sebou bez porážky zajíždí do Strážova. Strážovští do tohoto souboje půjdou povzbuzeni sérií úspěšných jarních výsledků, kterou rozšířili o zisk dalších dvou bodů ze Starého Smolivce , kde vyrovnání na konečných 1:1 zajistil nejmladší hráč  a odchovanec Strážova , teprve šestnáctiletý Tomáš Volf.

V Chanovicích se hrálo další pošumavské derby, které opět dokumentovalo jarní nevyrovnanost domácích hráčů. Po dvou zápasech venku ve kterých nezískali ani bod a navíc ve Spáleném Poříčí inkasovali v minulém kole debakl nesupěli ani doma proti Tatranu Dlouhá Ves. V pohledu jistoty,( do konce  je ale dlouhých šest zápasů a jistotu ještě nemá nikdo) sice více body potřebuje Dlouhá Ves, ale na druhé straně hazardovat s přízní svých diváků při častých jarních výpadcích není také dobré si zahrávat.

STARÝ SMOLIVEC - SK KOVO  STRÁŽOV  1:1 (1:0) PK 3:5

Petr Presl

"Strážov nastupoval ve Starém Smolivci s jedenácti hráči a prázdnou střídačkou náhradníků k dalšímu důležitému duelu v boji o záchranu soutěže. Když se domácí ujali ve 23.minutě vedení po přesně zahraném TK z 25 metrů a ve 25. minutě musel odstoupit ze hry zraněný útočník B.Mayer, nevypadalo to se strážovským týmem nijak dobře. Do přestávky se podařilo udržet přijatelný stav skóre a po přestávce tým přeskupený, kvůli několika omluvenkám hráčů prokázal svou sílu a nejen že další branku nedovolil domácím vstřelit, ale v 75. minutě vybojoval Tomáš Faltín míč na brankáři domácích a předložil ho před prázdnou branku benjamínkovi týmu Tomáši Volfovi, který už jednoduše zařídil vyrovnání a také penaltový rozstřel o druhý bod do tabulky. V tom se ukázal brankář Strážova Jiří Franc, který zlikvidoval hned úvodní pokus domácích a protože strážovští hráči se nemýlili, brali zaslouženě bonusový bod. Další patrně přidělí STK pro neoprávněný start hráče domácích na středečním jednání. Jako trenér musím pochválit všechny kluky za stoprocentní nasazení i kázeň v utkání, které rozhodně nebylo jednoduché a navíc odehrané 65 minut v početním oslabení ."

Branky: 25. Panýrek Michal - 79. Volf Tomáš

Rozhodčí: Špiral Václav, 45 diváků, ŽK 2:2

Sestava SK Kovodružstvo Strážov: J. Franc – M. Denk, M. Chaluš (ŽK), J. Flodr, D. Kološ, B. Mayer, O. Uruba, T. Faltín, L. Janka, J. Hosnedl (ŽK), T. Volf.

SOKOL ŠTĚNOVICE - SVAT. HRÁDEK   3:2 (2:0)

Branky: 24. Krásný M, 37.,59. Belan . - 69. Šoural L., 85. Matějka T.

Rozhodčí: Fanfule Ladislav - Štěpán Zdeněk, Fanfule Adam, 100 diváků, ŽK 1:3.

Sestava  Hrádek :V. Ryba – M. Brabec, Z. Kodýdek, R. Holeček, L. Šoural (83. M. Drahoš), M. Kolář (ŽK), J. Brabec (ŽK), V. Skála (ŽK), T. Matějka, A. Štěpán, P. Franěk.

SOKOL MĚČÍN - S. SPÁLENÉ POŘÍČÍ  1:3 (0:1)

Branky: 47. Kojan Radek  - 30. Novotný Vojtěch, 53.,73. Šefl Jiří.

Rozhodčí: Schwarz Petr - Hessová Tereza, Koura Radim,120 diváků, ŽK 2:2 .

Sestava Sokol Měčín: Jarolím – M. Čejka, R. Kojan, D. Gajdůšek, L. Čejka (ŽK), D. Němec (ŽK), J. Klíma, P. Duchek (68. F. Šlais), M. Malán, J. Vlček (46. J. Benda), J. Štampach.

HAAS CHANOVICE - DLOUHÁ VES  0:1 (0:0)

Branka: 55. Hubený Jan

Rozhodčí: Petržílka Jiří, 85 diváků, ŽK3:4.

Sestava Haas Chanovice: I. Hermanchak – J. Šulc (76. L. Kilián), J. Prýmas (ŽK), O. Skuhravý (ŽK) (73. L. Rada), J. Šebek, D. Pavlovský, M. Polena, J. Petřík, J. Polena (ŽK), L. Černohorský, V. Zoubek (61. F. Ladman).

Sestava Tatran Dlouhá Ves: R. Hanzl – O. Goby, S. Valvoda, P. Šperl (ŽK), J. Mirvald, P. Pechek, F. Blažek (ŽK) (65. P. Švec), J. Hubený (ŽK), M. Kulhánek, F. Dryje (ŽK), F. Matějka (88. J. Kodýdek).

OSTATNÍ VÝSLEDKY :

SK STARÝ PLZENEC - FK ŽÁKAVA   4:0 (2:0)

Branky:  46.,90. Pata Tomáš, 40. Havlíček Ondřej, 47. Vyskočil Jan

Rozhodčí: Picek Lukáš - Liškutín Antonín, Škarda Jiří, 150 diváků, ŽK 2:1.

SOKOL LOSINÁ - TJ SOKOL MERKLÍN  4:1 (2:1)

Branky: 23.,44. Šindelíř Libor, 53. Zeman Dalibor, 57. Tic Ondřej - 10. Liška Jaromír

Rozhodčí: Kanta Vlastimil - Duspiva Václav, Burda Václav. Delegát: Mareška Ladislav, 100 diváků, K 1:3.

TJ Přeštice B - TJ Keramika Chlumčany 3:1 (0:1)

Branky: 61. Urban Ondřej, 72. Benedikt Tomáš, 90. Ruth Jan - 28. Dušek Václav

Rozhodčí: Hodek Jakub - Havránek Martin, Šlajs Jakub. Delegát: Mareška Ladislav.