1.A TŘÍDA 23. kolo 30.4. – 1.5. 2016

1. A TŘÍDA

V DERBY SE ROZTRHL S BRANKY V MOCHTÍNĚ PYTEL

Ve 23. kole 1. A třídy došlo na další derby týmů z Pošumaví. V Mochtíně byl duel domácích s TJ Žichovice pro oba týmy velmi důležitý. Očekávalo se hodně zajímavé derby, ale že bude až tolik výjimečné nikoliv. Po podzimní hubené remíze 1:1 v Žichovicích se od obou soupeřů ofenzivně naladěných v zápase o šest bodů se ale tentokráte s branky roztrhl pytel. Diváci viděli nejen devět branek, sedm z toho ke zklamání domácích příznivců v síti Mochtína, ale také zde padly čtyři (!!!) červené karty, když domácí dokonce dohrávali o osmi a střelecký koncert autora šesti branek hostů Ference Rótha (dvě z toho z PK). Zkrátka v Mochtíně se na poměry druhé nejvyšší krajské soutěže děly věci. Nicméně i takový je fotbal, i k takovým průběhům dochází, i když pravda, třeba jako v Mochtíně hodně zřídka.

Dva cíle měli před sebou v zápase s plzeňskou Košutkou fotbalisté Pačejova. Chtěli doma potvrdit, že překvapivá výhra na hřišti favorizované Horní Břízy nebyla náhodná a úspěšným výsledkem chtěli prodloužit jarní úspěšnost na šest zápasů v řadě. Ani jeden z těchto cílů se jim s nováčkem Sokolem Košutka nepodařilo naplnit a v duelu se sousedem v tabulce doma rupli.

Zajímavý zápas sehráli rovněž Horažďovičtí na umělce Slavoje Žihle. Na hřišti soupeře se sice ujali již ve třetí minutě vedení Naušem, o které za dalších šest minut přišli a pak již osmdesát minut nic, až z jejich pohledu prohrané pokutové kopy. Z pohledu vyrovnanosti soutěže není bod z tohoto hřiště pro Horažďovice marný.

Velmi dobře se vypřádala s nebezpečným soupeřem z Horní Břízy v domácím prostředí Okula Nýrsko. Ziskem třech bodů si nadále drží s luxusním devítibodovým náskokem druhé postupové místo v tabulce.

SLAVOJ ŽIHLE - FK HORAŽĎOVICE 1:1 (1:1) PK 4:3

Branky: 9. Peterka Stanislav - 3. Nauš Josef

Rozhodčí: Schneider Josef - Duda Václav, Kostelník Lumír, 100 diváků, ŽK 0:2.

Sestava FK Horažďovice: D. Macoun – J. Forman, V. Vrzal, J. Janouškovec (ŽK), M. Lávička (72. M. Boř), M. Šafanda, M. Vítovec, O. Chod, M. Forman, J. Boček, J. Nauš.

SOKOL PAČEJOV - TJ KOŠUTKA PLZEŇ 0:2 (0:2)

Zdeněk Voska

Ve 23. kole jsme přivítali na domácím hřišti souseda v tabulce tým z Plzně Košutku. Oba celky se pohybují nad barážovou propastí.  Každý bod se počítá. V úvodu 1.poločasu mohl jít Pačejov do vedení, když v 5. minutě Jarda Kubaň šel sám na brankáře, ale nedokázal ho prostřelit. Následně na to přišel trest. V 9. minutě se krásně trefil z hranice velkého vápna Blažejovský a hosté se ujali vedení 0:1. Bohužel v 10. minutě došlo při odkopu od brány k nedorozumění a hostující Triner zvyšoval do prázdné branky už na 0:2.  Košutka  se poté zatáhla a čekala na brejky. Domácí převzali iniciativu, ale do vyložených šancí se nedostávali. Za zmínku stojí snad jen střela Honzy Dytrta, která těsně minula branku.

V druhém poločase se hrálo pouze na jednu bránu. Šance, které  si domácí vytvořili, bohužel gólový efekt nepřinesly. Krásnou střelou, která skončila na břevně, se prezentoval Vašek Klásek. Pak přišly dvě standartní situace, ale obě vychytal výborný brankář Frémund. Bojovnost se domácím upřít nedá, ale i kdyby se  hrálo až do rána, tak by gól prostě nedali.

Musíme na tento neúspěch rychle zapomenout a bojovat dál. Nic není ztraceno, i když nás čeká ještě hodně těžkých zápasů.

Branky: 9. Blažejovský Jaroslav, 10. Triner Daniel

Rozhodčí: Kulhánek Milan - Šiška Pavel, Petržílka Jiří. Delegát: Bláha Vladimír, , 120 diváků, ŽK 1:1.

Sestava Sokol Pačejov: J. Kozlík – M. Kubáň, J. Ticháček, J. Dytrt, J. Kubáň (ŽK), V. Klásek, M. Šmrha, P. Polena, J. Hlůžek, V. Panuška, P. Hosnedl (24. P. Bokr).

TJ SOKOL MOCHTÍN - TJ ŽICHOVICE 2:7 (2:3)

Lukáš Mourek

Utkání s Mochtínem se stalo One man show Ference Rótha, který mohl dát dalších 5 branek. V prvním poločase jsme díky brankám F.Rótha vždy vedli, domácí ale stav skóre brzy srovnali na 2:2, po přihrávce Šteiera opět F.Róth nás poslal do vedení. V závěru poločasu dostal po 2 ŽK,červenou kartu domácí Toman, po zbytečné kritice rozhodčího.

V 50. min. se chystal F.Róth vstřelit branku a byl v celá jasné situaci bez balónu, ze zadu podražen, následovala ČK pro K.Šlechtu a pokutový kop proměnil F.Róth. V 63. min. se do potyčky s M.Linhartem pustil domácí Babka, byl samozřejmě vyloučen, ale do kabin šel i M.Linhart. Přesilovku F. Róth dvěma góly jedním gólem Šteier, vytáhli skóre zápasu až na 2:7. Domácí hráli v prvním poločase vyrovnanou partii, doplatili však na velkou nedisciplinovanost a tak zápas zcela ovládli Žichovičtí, kteří mají ve svých řadách famózního střelce F.Rótha.

Branky: 18. Babka Tomáš, 24. Dolejš Jiří - 2. Róth Ferenc, 23. Róth Ferenc (pen.), 47. Róth Ferenc, 50. Róth Ferenc (pen.), 76. Šteier Stanislav, 80. Róth Ferenc, 85. Róth Ferenc

Rozhodčí: Maroušek Karel - Bína Roman, Pena Miroslav. Delegát: Lecjaks Ladislav,  60 diváků, ŽK 3:3, ČK 3:1 (5. Toman Z., 50. Šlechta , 63. Babka Tomáš - 63. Linhart Martin).

Sestava Sokol Mochtín: P. Kodeš – J. Dolejš (ŽK), Z. Toman (2 ŽK) (ČK 45), J. Bejvl, K. Šlechta (ČK 50), J. Žiak (29. Novák), J. Čeleda, T. Babka (ČK 63), J. Cihlář, P. Švátora, Z. Smolík (76. T. Velek).

Sestava TJ Žichovice: P. Janda (ŽK) – P. Bálek (ŽK) (79. J. Landa (ŽK)), L. Mourek, J. Šimáček, R. Šiška, S. Šteier, F. Róth, M. Linhart (ČK 63), J. Frýzek, M. Špírek (59. J. Prokeš), J. Benedikt

SK OKULA NÝRSKO - SK HORNÍ BŘÍZA 3:0 (2:0)

Stanislav Steiner

VSTUP DO MISTROVSKÉHO UTKÁNÍ MĚLI LEPŠÍ HOSTÉ ,KDYŽ PO UVODNÍM HVIZDU, SE DO DOBRÉ GOLOVÉ PŘÍLEŽITOSTI,PO PŘIHRÁVCE M. ZAVADILA, SE DOSTAL J.SEDLECKÝ,ALE JEHO STŘELU NÝRSKÝ BRANKÁŘ J.MORAVEC ZNEŠKODNIL.DALŠÍ PŘÍLEŽITOST HOSTŮ OPĚT VYŘEŠIL DOMÁCÍ BRANKÁŘ,KDYŽ CHYTIL STŘELU M.ZAVADILA.

DOMÁCÍ MUŽSTVO MOHLO OTEVŘÍT SKORE UTKÁNÍ V 5',KDY KOMBINACI S T.KOHOUTEM ZAKONČOVAL T.GYÖRGY STŘELOU VEDLE BRANKY.

V 10' UTKÁNÍ POSTUPOVAL  S MÍČEM J.LUŽNÝ,Z POLOVINY HŘIŠTĚ,PŘIHRÁL SI S T.GYÖRGYM A SÁM ZAKONČIL AKCI PŘESNOU STŘELOU K TYČI BRANKY HOSTŮ    VEDOUCÍ BRANKA DOMÁCÍ MUŽSTVO UKLIDNILA A JEHO HRÁČI SI POSTUPNĚ VYTVÁŘELI BRANKOVÉ PŘÍLEŽITOSTI,KTERÉ VŠAK NESKONČILY VSTŘELENÍM BRANKY.  DO ŠANCÍ SE POSTUPNĚ DOSTÁVALI T.RUBÁŠ,I.GYÖRGY A P.VÝTISK,ALE BOHUŽEL BRANKÁŘ HOSTŮ BYL VŽDY POZORNÝ.

VE 32' VYŠLA KOMBINACE J.LUŽNÝ-P.VÝTISK ,TEN PŘESNĚ PŘIHRÁL I.GYÖRGYMU A TEN PODEL VYBÍHAJÍCÍHO BRANKÁŘE POSLAL MÍČ DO SÍTĚ BRANKY HOSTŮ.

V 36' P.VÝTISK NAHRÁL MÍČ PŘES CELOU ŠÍŘKU HŘIŠTĚ T.RUBÁŠOVI ,TEN ZAKONČIL HLAVIČKOU , MÍČ SKONČIL V BRANCE ,ALE PROTI BYL ROZHODČÍ,KTERÝ ODPÍSKAL OFSAJD A BRANKU NEUZNAL

VE 43' STŘELU T.KOHOUTA Z 20 M S POTÍŽEMI VYRAZIL BRANKÁŘ HOSTŮ NA ROH.

NA ZAČÁTKU DRUHÉHO POLOČASU  STŘELA T.GYÖRGYHO SKONČILA NA BŘEVNĚ BRANKY HOSTŮ.

VE 48' UTKÁNÍ ZALOŽIL AKCI PO LEVÉ STRANĚ HŘIŠTĚ T.RUBÁŠ ,PŘIHRÁL J.LUŽNÉMU A JAHO STŘELA PO ZEMI SKONČILAV BRANCE HOSTŮ.

V 50' PO KRÁSNÉ FOTBALOVÉ AKCI K.KALIVODY ,STŘELU T.RUBÁŠE ODVRÁLI OBRÁNCI MUŽSTVA HOSTŮ. DOMÁCÍ MUŽSTVO MĚLO STÁLE HERNÍ PŘEVAHU ,ALE CHYBĚLO PŘESNÉ ZAKONČENÍ.

HOSTÉ SE ALE NEDALI A STÁLE SE SNAŽILI O ZKORIGOVÁNÍ VÝSLEDKU UTKÁNÍ.

TU NEJVĚTŠÍ PŘÍLEŽITOST MĚLI V 64' UTKÁNÍ,KDY PO FAULU J.LUŽNÉHO,NA K.PŘÍHODU,NAŘÍDIL HLAVNÍ ROZHODČÍ POKUTOVÝ KOP, KTERÝ  VŠAK M.ZAVADILOVI, DOMÁCÍ BRANKÁŘ CHYTIL.

V 70' UTKÁNÍ S POTÍŽEMI ZLIKVIDOVAL BRANKÁŘ HOSTŮ STŘELU DOMÁCÍHO D.ŠNOURA.

DO OBROVSKÉ ŠANCE SE PO PŘIHRÁVCE T.RUBÁŠE, DOSTAL STŘÍDAJÍCÍ M.BASTL,KDY SÁM PŘED BRANKÁŘEM STŘELOU TREFUJE JANOM JEHO NOHY.

HOSTÉ MOHLI ZKORIGOVAT STAV UTKÁNÍ V 80' ,NEBEZPEČNÝ ROH ODVRÁTIL J.LUŽNÝ.

KONEC ZÁPASU SI DOMÁCÍ HRÁČI POHLÍDALI A NEPUSTILI SOUPEŘE K OHROŽENÍ NÝRSKÉ BRANKY.

VÍTĚZSTVÍ DOMÁCÍHO MUŽSTVA JE ZCELA ZASLOUŽENÉ,I KDYŽ HOSTÉ HRÁLI SYMPATICKÝ FOTBAL, NEZALEZLI NA SVOU POLOVINU A SNAŽILI SE O CO NEJLEPŠÍ VÝSLEDEK.

UTKÁNÍ S PŘEHLEDEM ROZHODOVAL TROJICE ROZHODČÍCH V ČELE S HLAVNÍM O.ŽÁKEM

Branky: 10. Lužný Jakub, 32. György Ivo, 49. Lužný Jakub

Rozhodčí: Žák Ondřej - Kohout Miroslav, Pressl Václav. Delegát: Mudra Zdeněk, 60 diváků .

Sestava SKP Okula Nýrsko: J. Moravec – D. Šnour, M. Brož, T. Kohout, P. Výtisk, F. Kolář, T. György (86. M. Trefanec), K. Kalivoda, I. Lužný, I. György (61. M. Bastl), T. Rubáš (77. L. Korschinský).

OSTATNÍ VÝSLEDKY

FK Nepomuk - TJ Baník Stříbro 0:1 (0:1)

Branky: 5. Pleško Lukáš

Rozhodčí: Pohančeník Pavel - Plzák Martin, Rada Jiří. Delegát: Kubec Václav, 70 diváků

TJ Sokol Kralovice - TJ Sokol Křimice 3:0 (0:0)

Branky: 69. Ježek Václav, 71. Bulín Petr - 67. Brousil Matěj (vl.)

Rozhodčí: Jílek Aleš - Doksanský Tomáš, Sladký Stanislav. Delegát: Hamouz Robert.

TJ Sokol Plzeň - Černice - TJ Sokol Raková 3:3 (0:0) PK 1:3

Branky: 58. Stoilov Petr, 62. Stoilov Petr (pen.), 86. Nádraský Radek - 48. Rottenborn Jan, 83. Vrba Alois, 89. Břicháček Jaroslav

Rozhodčí: Fillinger Miloš - Kohout Miroslav, Kanta Vlastimil. Delegát: Kopřiva Karel.

SK Kdyně 1920 - TJ Chodský Újezd 2:0 (1:0)

Branky: 15. Šmejkal Karel, 75. Pergl Tomáš

Rozhodčí: König Michal - Maroušek Karel, Čermák Vladimír. Delegát: Mareška Ladislav.