KP žáci starší 23. kolo 30.4. – 1.5. 2016

KP ŽÁCI STARŠÍ

NÝRSKO ZÍSKALO NA JAŘE PRVNÍ BODY Z VENKU

Podruhé v tomto ročníku se podařilo starším žákům Nýrska v krajském přeboru získat tři body. Od první výhry v Horažďovicích to trvalo sedm kol, než se jim podařilo tento úspěch v neděli v Nepomuku zopakovat. V tomto směru je daleko úspěšnější Start Luby, pro který byla nedělní výhra v Plzni nad Košutkou  celkově sedmou a na jaře vedle remízy na hřišti současného lídra plzeňského Petřína získali Lubští již čtyřikrát plný počet bodů. Stále neúspěšnějším týmem z Pošumaví v průběžně pořadí je třetí SK Klatovy 1898, Luby mají o zápas víc a jsou o dva body za Klatovy páté.

KOŠUTKA PLZEŇ - TJ START LUBY 0:3 (0:2)

K dalšímu mistrovskému utkání zajížděli lubští žáci na hřiště Košutky Plzeň. Domácí mohli jít hned v úvodu utkání do vedení, když ve druhé minutě hostující obrana zastavila nedovoleně pronikajícího útočníka v pokutovém území a domácí měli výhodu pokutového kopu. Svoji šanci ale nevyužili, domácí exekutor mířil mimo branku. V 8. minutě se poprvé radovali hosté, když centr Sebastiana Maláta proměnil hlavou Kamil Gajdoš a hosté vedli 0 : 1. Ve 21. minutě zvyšoval na 0 : 2 Víťa Maňas, který přesnou střelou z dálky překonal domácího brankáře. Ještě před koncem prvního poločasu musel pro zranění odstoupit kapitán Matěj Pivońka po střetu s domácím obráncem při standardní situaci. Druhý poločas byl vyrovnaný bez vyložených šancí na obou stranách, hra byla plná nepřesností a osobních soubojů. Domácí ohrožovali hostujícího brankáře Přibyla hlavně po standardních situacích, ale všechny jejich pokusy zastavila hostující obrana nebo brankář Přibyl. V 58. minutě vybojoval míč Víťa Maňas a po samostatné akci zvýšil na 0 : 3 pro hosty. V závěru utkání měli hosté ještě jednu velkou šanci, ale střela Sebastiana Maláta jen orazítkovala břevno domácí branky.

Branky: 8. Gajdoš Kamil, 21. Mańas Vít, 58. Mańas Vít

Rozhodčí: Picek Lukáš, 40 diváků, ŽK 2:1.

Sestava Luby: Přibyl Ondřej, Strolený Petr, Holý Jan, Štilip Jakub, Hajšman Daniel, Petrželka Jaroslav, Pivoňka Matěj, Flosman Pavel,  Gajdoš Kamil, Mužík Radek, Maňas Vít, Janda Leon, Malát Sebastian, Votava Tomáš, Pikhart Hynek, Šmíd Jakub a Málek Vladimír.

FK NEPOMUK - OKULA NÝRSKO 1:3 (1:0)

Branky: 11. Jarko Marek (vl.), 55. Švec Štěpán, 69. Mašat Filip, 70. Mašat Filip

Rozhodčí: Kanta Vlastimil, 10 diváků.

SK KLATOVY 1898 - TJ BANÍK STŘÍBRO 2:1 (1:1)

Radimír Bilíček

Po důležitém a těžce vybojovaném vítězství ve Vejprnicích nečekal poslední dubnovou sobotu klatovské staršíky lehký soupeř. Baníkovci mají ve svém středu velkého bojovníka A.Demetera a zápasy s nimi bývají vždycky velmi vyrovnané.

Všechny tyto předpoklady se bezezbytku potvrdily i dnes. Domácím se sice, jak je již pravidlem, podařil vstup do utkání a po hezké kombinaci M.Kapusty a P.Berky přišla přihrávka na M.Barborku a ten už ve 3. min. střelou pod brankáře otevřel skóre utkání. Většinou po tak rychlém vedení přijde uspokojení a to velmi rychle padlo i na domácí. Úplně zbytečně se zatáhli a hostům, kteří spoléhali především na rychlé brejky, přenechali střed hřiště. Dvě jejich velké šance ještě se štěstím domácí odvrátili, ale tu v 18. min. již zmiňovaný A.Demeter s přehledem proměnil. Nutno říct, že i domácí měli ještě za svého vedení dvě 100 % šance k navýšení skóre, bohužel je nevyužili a byli za to potrestáni. Do konce I. půle se už nic důležitého nestalo a tak se šlo k poločasové přestávce za nerozhodného stavu.

Do II. poločasu museli domácí v případě, že chtěli pomýšlet na tři body, podstatně zlepšit pohyb a zpřesnit přihrávku. To se i díky tomu, že hostům začaly docházet síly, dařilo, bohužel bez žádné vypracované šance. V souvislosti s ubýváním sil přibylo na straně hostů nedovolených zákroků a ten ze 60. min. dokázali domácí po krásně technicky provedeném volném přímém kopu T.Partynglem proměnit opět ve vedoucí branku. Do závěrečného hvizdu rozhodčí K.Petrželkové se již nic podstatného nestalo a tak se domácí mohli opět radovat ze tří, těžce vybojovaných bodů.

Branky: 3. Barborka Matyáš, 60. Partyngl Tomáš - 18. Demeter Aleš

Rozhodčí: Petrželková Kateřina, 50 diváků.

FK HORAŽĎOVICE - FK TACHOV 1:3 (0:2)

OSTATNÍ VÝSLEDKY

TJ Přeštice - SK PETŘÍN PLZEŇ 0:3 (0:1)

Branky: 24. Stehlík Jakub, 46. Tětek Jakub, 64. Ledvina Jan

Rozhodčí: Homr Michal.

Jiskra Domažlice - FC Dynamo H. Týn 7:1 (3:0)

Branky: 1. Černý Vojtěch, 20. Hoang Minh Kien Martin, 24. Černý Vojtěch, 37. Vogeltanz Petr, 50. Vogeltanz Petr, 51. Bláha Jan (pen.), 67. Dufek Matěj - 12. Škudrna Jaroslav

Rozhodčí: Fanfule Ladislav.