1.A TŘÍDA 22 . kolo 23.-24.4.2016

1.A TŘÍDA

PAČEJOV VYČAROVAL BODY V HORNÍ BŘÍZE

NÝRSKO ZBAVIL PRVENSTVÍ  PŘEDPOSLEDNÍ TÝM TABULKY

Přestože že mnohdy předzápasové prognózy vycházejí jinak, vlastní výsledky se o nich mohou lišit. Ve 22.kole 1.A třídy se to stalo hned v několika zápasech. Ve dvou případech to bylo na úkor týmů z Pošumaví.

Pačejovu se v Horní Bříze proti zkušenému a rozjetému domácímu soupeři nedávaly téměř žádné šance na bodový zisk, ale opak se stal pravdou. Každý zápas začíná 0 : 0 a disciplinovaně bojující hosté vezou domů nečekané 3 body!

Opačným případem byl zápas ve kterém hostil předposlední celek tabulky Chodský újezd lídra tabulky Okulu Nýrsko. Hosté měli hřiště předposledního týmu tabulky přivést tři body a i zde se stal opak pravdou. Třetím příkladem jak se prognózy mohou lišit od reality byl zápas na hřišti třetího celku od konce tabulky Sokola Raková, kde po podzimní části sezóny v tabulce druhé Křimice nezvládly roli jasného favorita a inkasovaly od domácích debakl v podobě osmi branek! Na druhé straně byly v tomto kole také zápasy jako např. v Žichovicích a v Horažďovicích ve kterých domácí dokázali využít vlastního hřiště ke svému prospěchu a spokojenosti svých příznivců.

TJ ŽICHOVICE - TJ SOKOL KRALOVICE 3:0 (0:0)

Lukáš Mourek

První poločas z naší strany nebyl vůbec ideální: vázla kombinace, oba týmy pouze nakopávali dlouhé míče přes svou záložní řadu, na mokrém terénu se tak zrodila řada nepřesností. Bohužel jsme hlavně v obranné řadě kupili mnoho chyb a tak jsme mohli být rádi, že soupeř po půli nevedl 0:3, vždy nás však podržel famózně chytající P.Janda, který si zřejmě vzpomněl na svá dorostenecká léta ve Viktorii Plzeň.

Začátek druhého poločasu nám vyšel na výbornou, F.Róth vystihl přihrávku obránce na stopera, kterého si obhodil a nechytatelnou střelu vymetl šibenici kralovického brankáře. I dále jsme měli územní převahu, kterou po kombinační akci s přehledem utaženou ranou k tyči, zúročil P.Bálek. V závěrečných minutách opět P.Bálek svým důrazem přesně zakončil dobrý centr J.Frýzka a zpečetil tak naší důležitou výhru, kterou jsme si hlavně za druhý poločas zasloužili. Děkujeme divákům, že nás celý zápas usilovně podporovali a hnali nás za vítezstvím.

Branky: 48. Ferenc Róth, 77. Pavel Bálek, 89. Pavel Bálek

Rozhodčí: Lubomír Kostelník, Vladimír Čermák, Josef Schneider, delegát: Ladislav Lecjaks

Diváci:120,ŽK: 4:0

Sestava TJ Žichovice: P.Janda- L.Mourek, J.Frýzek, M.Linhart (49. J.Prokeš), J.Šimáček, P.Bálek, J.Benedikt, M.Špírek, R.Šiška, F.Róth, S.Šteier ( 88.R.Beneš,90.Z.Kubík)

BANÍK STŘÍBRO - TJ SOKOL MOCHTÍN 3:0 (1:0)

Branky: 45. Bůžek Tomáš, 46. Kertys Jiří, 73. Zaoral Luboš.

Rozhodčí: Plzák Martin - Špoták Rudolf, Rubáš Jaroslav. Delegát: Kopřiva Karel, 60 diváků, ŽK 1:2.

Sestava Sokol Mochtín: P. Reitmajer (ŽK) – J. Dolejš (ŽK), Z. Toman, J. Bejvl, K. Šlechta (74. J. Rašek), J. Žiak, J. Čeleda, T. Babka, T. Velek, P. Švátora, Z. Smolík (85. Troch).

TJ CHODSKÝ ÚJEZD - SKP OKULA NÝRSKO 3:1 (0:0)

Branky: 66. Zivčák Josef, 69. Zivčák Josef, 87. Otava Štěpán - 63. György Tomáš (PK)

Rozhodčí: Pena Miroslav - Bína Roman, Petržílka Jiří. Delegát: Štrincl Pavel, 75 diváků, ŽK 4:2, ČK 1:0 (63.Trejbal Martin - 2 ŽK).

Sestava SKP Okula Nýrsko: J. Moravec – M. Trefanec (66. M. Bastl), D. Šnour (84. L. Korschinský), T. Kohout, P. Výtisk, F. Kolář (ŽK), T. György, K. Kalivoda, I. Lužný, I. György (ŽK), M. Brož.

SK HORNÍ BŘÍZA - TJ SOKOL PAČEJOV  0:1 (0:1)

Do první šance se dostal Pačejov už v 6. Minutě, ale Jarda Kubaň nadvakrát neuspěl. Jeho první střelu vyrazil brankář a druhou obránce. O minutu později už zahřmělo! Vítek Panuška zahrál z levé strany trestný kop a Vašek Klásek dostal pod tlak domácího obránce natolik, že ten tečoval míč do vlastní sítě. Jedinou šanci si domácí favorit vytvořil ve 23.minutě, ale Kuba Kozlík zlikvidoval nebezpečnou střelu z hranice šestnáctky.

Druhý poločas začali domácí mnohem aktivněji a dostali hosty pod tlak. V 59.minutě fauloval vybíhající Kozlík v pokutovém území a Bříza dostala možnost zahrávat pokutový kop. Střelu Martina Macháčka však Kozlík dokázal vyrazit! Dramatická byla i 64.minuta. Nejprve se do dobré příležitosti dostal pačejovský Jarda Kubaň, vzápětí se řítil na Kozlíka v sólovém nájezdu Karel Příhoda, ale pačejovský gólman opakovaně prokázal své kvality. Poslední velkou  šanci měli domácí v 74.minutě, ale Pavel Chocholatý zblízka přestřelil. Pačejovské vítězství mohl naopak v 89.minutě pojistit Robert Grepl, ale jeho brejk zlikvidoval domácí gólman Šimandl. V hektickém závěru už Pačejov své vítězství uhájil. Domácí určitě nehráli špatně, ale hosté je předčili v bojovnosti a obětavosti. Zápas velmi dobře řídila delegovaná trojice rozhodčích

Branka: 8. Janka Lukáš (vlastní)

Rozhodčí: Maroušek Karel - Doksanský Tomáš, Kulhánek Milan. Delegát: Vyhnálek Josef, 90 diváků, ŽK 1:2.

Sestava Sokol Pačejov:  J. Kozlík (ŽK) – M. Kubáň, R. Grepl (ŽK), J. Ticháček, J. Kubáň (88. P. Pavelec), V. Klásek, P. Bokr (68. J. Dytrt), P. Polena, J. Hlůžek, V. Panuška, P. Hosnedl

FK HORAŽĎOVICE - SK KDYNĚ 1920  4:1 (0:0)

Branky: 9. Jůda, 25.Chod, 62. Nauš, 90. Šafanda - 16. Šmejkal Karel.

Rozhodčí: Petrželka František - Pressl Václav, Hájek Zdeněk. Delegát: Rauch Pavel, 100 diváků, ŽK 4:1.

Sestava FK Horažďovice: J. Rybár – M. Greger, T. Greger (ŽK), J. Forman (ŽK), M. Šafanda, A. Vachuška (62. M. Šašek), O. Chod (73. M. Boř), V. Vrzal, J. Sova (84. M. Kovář), T. Jůda, J. Nauš – J. Janouškovec (ŽK).

OSTATNÍ VÝSLEDKY :

TJ Sokol Plzeň - Černice - TJ Slavoj Žihle 3:1 (1:0)

Branky: 37. Kozák Radek, 75. Müller Jakub, 90. Stoilov Petr - 75. Masopust Jiří

Rozhodčí: Bína Roman - Lego Jan, Hodek Jakub. Delegát: Mareška Ladislav.

TJ Sokol Raková - TJ Sokol Křimice 8:1 (3:1)

Branky: 19. Břicháček Jaroslav (pen.), 26. Rottenborn Jan, 35. Rottenborn Jan, 57. Smitka Patrik, 63. Smitka Patrik, 75. Rottenborn Jan, 86. Břicháček Jaroslav, 87. Běle Martin - 7. Adam Augustin (pen.)

Rozhodčí: Ruda Daniel - Maroušek Karel, Fillinger Miloš. Delegát: Jirsa Petr.

Košutka -Nepomuk  0:0 (0:0) PK 4:2

Rozhodčí : Sladký, Kostelník, Kohout., 120 diváků, ŽK 2:2.