KP žáci starší 22 . kolo 23.-24.4.2016

KP ŽÁCI STARŠÍ

KLATOVY ZVÍTĚZILY NA PŮDĚ DOSAVADNÍHO LÍDRA TABULKY

Po těžce vybojovaném vítězství se Sušicí zajížděli  v dalším utkání krajského přeboru starších žáků na půdu do minulého kola ještě  lídra tabulky , do Vejprnic. Domácí vzhledem k administrativnímu pochybení přišli v průběhu minulého týdne o 15 bodů, ale o to větší motivaci museli mít vrátit se do bojů o špičku tabulky. Jejich snaze ale klatovští staršíci, kteří se ujaly  v 16.minutě vedení úspěšně na čele s brankářem F.Muknčnábelem  v dalším průběhu utkání odolávali a odměnou za tento výkon byl cenný tříbodový zisk. Poprvé na jaře zavládla spokojenost v Nýrsku,  kde domácí vyhráli v derby nad FK Horažďovice a po sedmizápasovém bodovém půstu opět bodovali. V další konfrontaci poměru sil mezi žáky Lub a Nepomuku dopadla stejně jako na podzim v Nepomuku vítězstvím lubských žáků, které tuto výhru vyšperkovali do dvouciferné podoby.

SK SLAVIA VEJPRNICE - SK KLATOVY 1898 0:1 (0:1)

Radimír Bilíček

Úvod utkání byl oboustranně opatrný, ale už od prvních minut se dal očekávat velmi kvalitní zápas, protože obě mužstva se snažila o kombinační hru s maximální snahou o zakončení. Díky jednoduché kombinaci uprostřed hřiště si hosté vynutili mírnou převahu, která byla v 16. min. korunována zaslouženým vedením. To se k rohovému kopu postavil O.Javorský a jeho přesně rozehraný míč našel na hranici pokutového území D.Baxu a ten se přímo ze vzduchu trefil přesně k tyči – 0 : 1. Po této brance domácí trochu otevřeli hru a začali se čím dál víc prosazovat před brankou F.Muknšnábla. Se všemi šancemi si však obrana hostů dokázala poradit, ale při té největší z 34. min. si vybrali i trochu potřebného štěstí, protože střela J.Bayera jen o centimetry minula pravou tyč jejich brány.

Do II. půle vstoupili domácí s maximální snahou o co nejrychlejší srovnání skóre. Klatovští staršíci je ale s výjimkou dvou vyložených šancí do větších příležitostí ke skórování nepustili. Začali více riskovat a to byl prostor pro klatovské brejky. Ten ve 46. min. mohl skončit gólovou pojistkou, ale šance M.Barborky hned dvakrát během pěti sekund orazítkovala konstrukci domácí brány. Závěr utkání si hosté taktickou hrou pohlídali a po závěrečném hvizdu s přehledem pískajícího rozhodčího R. Schveinerta se tak hosté mohli radovat z velmi cenného, ale zaslouženého vítězství.

Branky: 16. Baxa Dominik

Rozhodčí: Schveinert Radek,70 diváků.

SKP OKULA NÝRSKO - FK HORAŽĎOVICE 6:1 (2:0)

Branky: 7. Mašat Filip, 34. Kmeťo Tomáš, 36. Mašat Filip, 37. Mašat Filip, 42. Mašat Filip, 56. Květon Jaroslav - 58. Boček Jakub

Rozhodčí: Petrželková Kateřina,  35 diváků .

START LUBY - FK NEPOMUK 10:2 (7:1)

Karel Křížek

V dalším mistrovském utkání přivítali domácí na svém hřišti družstvo Nepomuka. V kompletní sestavě potvrdili roli favorita utkání a jednoznačně svého soupeře přehráli 10 : 2. Hned od začátku utkání si vynutili převahu, dařila se kombinace a prosadili se i střelecky, i když ještě několik dalších vyložených šancí zůstalo nevyužito. Gólový účet otevřeli domácí v 8. minutě, kdy Jan Holý šikovným lobem přehodil brankáře na 1 : 0. Další branku domácích přidal ve 14. minutě Matěj Pivoňka, který střelou z dálky zvýšil na 2 : 0.  Ve 25. minutě se po nedorozumění v obraně dostal k míči hostující Antonín Viktora a přesnou střelou snížil na 2 : 1. Domácí ale pokračovali v náporu a hned o minutu později zvýšil Radek Mužík na   3 : 1. Ve 27. minutě využil zaváhání hostující obrany Kamil Gajdoš a nabídnutou šanci proměnil na 4 : 1. O další branku se postaral znovu kapitán Matěj Pivoňka, jehož střela ve 29. minutě znamenala vedení 5 : 1. Ve 31. minutě unikl po levé straně Radek Mužík a jeho přihrávku zužitkoval Tomáš Votava na 6 : 1, ve 33. minutě zvyšoval Pavel Flosman, po přihrávce Tomáše Votavy na 7 : 1. Do konce poločasu mohli domácí ještě svoje skóre zvýraznit, ale Radek Mužík z pokutového kopu mířil vedle branky. Ve druhém poločasu za domácí ještě skórovali ve 40. minutě Kamil Gajdoš, ve 46. minutě Sebastian Malát. Za hosty ještě v 66. minutě znovu Antonín Viktora upravil skóre na 9 : 2, v 68. minutě uzavřel gólový účet na 10 : 2 Víťa Maňas.

Rozhodčí: Brůha Radek, 50 diváků.

Branky: 8. Holý Jan, 14. a 29. Pivoňka Matěj, 26. Mužík Radek, 27. a 40. Gajdoš Kamil, 31. Votava Tomáš, 33. Flosman Pavel, 46. Malát Sebastian a 68. Maňas Vít  -  25. a 66. Viktora Antonín

Sestava domácích: Přibyl Ondřej, Schejbal David, Strolený Petr, Holý Jan, Štilip Jakub, Hajšman Daniel, Petrželka Jaroslav, Pivoňka Matěj, Flosman Pavel,  Gajdoš Kamil, Mužík Radek, Maňas Vít, Janda Leon, Malát Sebastian, Votava Tomáš, Pikhart Hynek a Šmíd Jakub.

TJ SUŠICE – VOLNO

OSTATNÍ VÝSKLEDKY:

TJ Baník Stříbro - TJ Košutka Plzeň 2:2 (1:1)PK 3:4

Branky: 27. Chmiel Dominik (pen.), 55. Koželuh Pavel - 19. Lhoták Jáchym, 4. Trylč Jakub

Rozhodčí: Škarda Jiří.

TJ Jiskra Domažlice - SK SENCO Doubravka 8:0 (4:0)

Branky: 6. Vogeltanz Petr, 13. Vogeltanz Petr, 21. Böhm Martin, 30. Dufek Matěj, 44. Černý Vojtěch, 49. Vogeltanz Petr, 52. Fořt Vojtěch, 67. Dufek Matěj

Rozhodčí: Hálek Pavol.

Dynamo H. Týn - SK PETŘÍN PLZEŇ 0:5 (0:4)

Branky: 3. Josífek Tomáš, 19. Stehlík Jakub, 21. Josífek Tomáš, 33. Tětek Jakub, 70. Jindřich Radek. Rozhodčí: Šiška Pavel.

FK Tachov - TJ Přeštice 1:0 (1:0)

Branky: 13. Jócsik Ondřej. Rozhodčí: Rada Jiří.