KP žáci starší 21. kolo 16.-17.4.2016

KP ŽÁCI STARŠÍ

V DERBY FAVORITÉ NEZAVÁHALI

Jednadvacáté kolo krajského přeboru starších žáků přineslo přímé měření sil mezi účastníky z Pošumaví. Obě derby překvapení nepřinesla. Body získali favorité. Klatovy již po sedmé za sebou v duelu o mistrovské body zvítězily nad svým rivalem ze Sušice a Luby si poradily od svého postupu do krajské žákovské elity již po čtvrté v řadě, kdy na dvě předcházející výhry 4:1 navázaly na půdě soupeře výhrou dosud nejvyšší. Jako mávnutím kouzleného proutku se přestalo výsledkově dařit žákům Okuly Nýrsko, kteří na další body do tabulky čekají již sedm zápasů.

SK KLATOVY 1898 - TJ SUŠICE 3:1 (1:1)

Radimír Bilíček

Velmi těžký zápas v Domažlicích udělal před prvním okresním derby razantní zásah do sestavy domácích, přesto jarní výkony a postavení v tabulce velelo klatovským vyhrát.

Úvod utkání jim vyšel nad očekávání a hned v 1. min. se po vysunutí O.Javorským s přehledem prosadil J.Kirpal. Toto rychlé vedení ale domácím spíše uškodilo, protože okamžitě zvolnili tempo a hosté ze Sušice se díky jednoduchému přechodu začali dostávat zpět do hry. Jejich snahu ohrozit branku domácích určitě umocnilo neproměnění dalších vyložených šancí a prvním varováním byla střela, kterou brankář O.Mareš s pomocí břevna vyrazil na rohový kop. Toto varování však nebylo dostatečné a ve 25. min. se dva sušičtí hráči dokázali prosadit hned proti šestici domácích a V.Rauner zařídil, že k poločasové přestávce se šlo za nerozhodného stavu.

Ani menší bouřka v domácí kabině mnoho změn do II. půle nepřinesla. Klukům nešlo upřít snahu, ale pořád chybělo díky mizernému pohybu zapojení většího počtu hráčů do útočné fáze a klid při zakončení. S pozornou obranou hostů si dlouho nedokázali poradit a prosadit se dokázal až v 58. min. aktivitou hýřící L.Marek. Z místa levého obránce se dostal až před branku hostí a díky svojí dravosti dokázal strhnout vítězství na stranu domácích. Definitivní tečku za dnešním utkáním udělal v 65. min. F.Muknšnábl, který normálně nastupuje na postu brankáře. Dnes vypomáhal v útoku a po dvou předchozích šancích dokázal proměnit až tu třetí, a protože už se nikdo další prosadit nedokázal, mohli se po závěrečném hvizdu s přehledem pískajícího rozhodčího Z.Hájka radovat z dalšího vítězství domácí.

Branky: 2. Kirpal Jakub, 60. Marek Lukáš, 62. Muknšnábl Filip - 25. Rauner Václav

Rozhodčí: Hájek Zdeněk, 30 diváků .

TJ PŘEŠTICE - SKP OKULA NÝRSKO 5:0 (3:0)

Branky: 6. Jánský Matyáš, 9. Jánský Matyáš (pen.), 21. Jánský Matyáš (pen.), 62. Jánský Matyáš, 65. Kubeš Radek

Rozhodčí: Krauz Jan, 35 diváků..

FK HORAŽĎOVICE - TJ START LUBY 1:5 (0:2)

K dalšímu mistrovskému utkání zajížděli lubští žáci do Horažďovic na okresní derby. V něm sice potvrdili roli mírného favorita a vyhráli 1 : 5, ale spokojenost byla spíš s výsledkem, než s předvedenou hrou. Proti předchozímu utkání doma s Přešticemi scházela bojovnost a nasazení, důraz v osobních soubojích, rychlost a přesnost při kombinaci a přechodu do útoku. Během první půle se střelecky prosadil v 10. minutě Kamil Gajdoš a ve 27. minutě Radek Mužík po přihrávce Pavla Flosmana, další šance Gajdoše. Votavy a Mužíka zůstaly nevyužity. Ve druhém poločasu si ve 42. minutě připsal druhý brankový zápis hostující Radek Mužík, který po samostatné akci zvyšoval na 0 : 3 a ve 46. minutě na 0 : 4 zvýšil povedenou střelou Jaroslav Petrželka. V 60. minutě utkání se radovali také domácí, když si na přímý kop naběhl Václav Bartheldy a hlavou snížil na 1 : 4. V 67. minutě se znovu prosadil střelecky disponovaný Radek Mužík, který svým třetím gólem uzavřel skóre utkání na 1 : 5 pro hosty.

Branky: 60. Bartheldy Václav - 10. Gajdoš Kamil, 27. Mužík Radek, 42. Mužík Radek, 46. Petrželka Jaroslav, 67. Mužík Radek

Rozhodčí: Pena Miroslav,30 diváků.

Sestava hostů: Přibyl Ondřej, Strolený Petr, Holý Jan, Štilip Jakub, Šmíd Jakub, Petrželka Jaroslav, Pivoňka Matěj, Flosman Pavel,  Gajdoš Kamil, Mužík Radek, Maňas Vít, Janda Leon, Malát Sebastian, Votava Tomáš, Pikhart Hynek a Málek Vladimír .

OSTATNÍ VÝSLEDKY

SENCO DOUBRAVKA - FC DYNAMO H. TÝN 8:2 (1:0)

Branky: 6. Tauš Daniel, 37. Jedlička Ladislav, 41. Hlavatý Petr, 43. Tauš Daniel, 45. Špirk Dominik, 51. Eliášek Jiří, 60. Hlavatý Petr, 63. Eliášek Jiří - 54. Bozděch Matěj, 65. Stodola Adam. Rozhodčí: Kříž Lukáš.

SK SLAVIA VEJPRNICE - TJ KOŠUTKA PLZEŇ 4:3 (3:2)

Branky: 16. Kotva Tomáš, 16. Kotva Tomáš, 27. Laitl Filip, 37. Vodrážka Daniel - 14. Hora Petr, 29. Trylč Jakub, 70. Krejčí Tomáš. Rozhodčí: Žák Ondřej.

SK PETŘÍN PLZEŇ - FK TACHOV 1:1 (1:0) PEN: 4:1

Branky: 23. Tětek Jakub - 40. Duong Viet Hoang

Rozhodčí: Duspiva Václav.

FK NEPOMUK - TJ BANÍK STŘÍBRO 0:2 (0:2)

Branky: 23. Demeter Aleš, 31. Chmiel Dominik

Rozhodčí: Křen Jiří.